با یاران علی با یاران علی

حاشیه‌های اولین نشست مشترک دولت و مجلس در سال 89

یکشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۸٩, ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ

نشست مشترک دولت و مجلس به میزبانی مجلس شورای اسلامی ساعت 18:15 با قرائت قرآن و خیر مقدم محسن کوهکن در صحن علنی مجلس آغاز شد.

به گزارش ایسنا، اولین سخنران این نشست حجت‌الاسلام و المسلمین نکونام رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی و آخرین سخنران عزیزی معاونت نظارت راهبردی رییس‌جمهور بود.

در ابتدای جلسه خبرنگاران در صحن حضور داشتند؛ اما با غیر علنی شدن جلسه خبرنگاران جلسه را ترک کردند.

صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، بذرپاش رییس سازمان ملی جوانان، رحیمی معاون اول رییس‌جمهور،‌ میرتاج‌الدینی معاون پارلمانی رییس‌جمهور، بهمنی رییس کل بانک مرکزی، وزیران و نمایندگان مجلس علاوه بر روسای قوه مجریه و مقننه در این نشست مشترک حضور داشتند.

عدم حضور رحیم‌مشایی در ابتدای جلسه مورد توجه قرار گرفت اما وی در اواسط جلسه در این نشست مشترک حضور پیدا کرد.

پس از سخنرانی نمایندگان، وزیران، احمدی‌نژاد و لاریجانی، این نشست با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به پایان رسید.

پس از پایان جلسه رییس‌جمهور و رییس مجلس در کنفرانس خبری مشترک حضور پیدا کردند و نکات کوتاهی از این جلسه یادآور شدند.

احمدی‌نژاد در جمع خبرنگاران خطاب به آن‌ها گفت: امروز برای شما هم روز خوبی است و عکس‌ها و خبرهای زیادی می‌گیرید.

رییس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری که از وی می‌خواست پاسخگوی سوالاتی از خبرنگاران باشد گفت: سوالات برای ایجاد اختلاف است؛ در حالی که اختلافی وجود ندارد.

خبرنگار ایسنا از احمدی‌نژاد درباره کارگروه مشترک در شورای نگهبان سوال کرد و پرسید تعیین مرز تقنین و اجرا به چه شکل باید باشد، او با لبخند پاسخ داد: به همان نحوی باید تعیین شود که این کارگروه صلاح می‌داند.

نشست مشترک دولت و مجلس حدود ساعت 20:30 به پایان رسید.

اعضای دولت و مجلس در این شب در مراسم افطار حضور پیدا کردند.


دسته بندی : حاشیه‌های اولین نشست مشترک دولت و مجلس در سال 89

بی‌توجهی وزیر دولت خاتمی به بیانات رهبری

شنبه ۳٠ امرداد ۱۳۸٩, ٩:٥٩ ‎ب.ظ

شبکه ایران: "احمد خرم" ،وزیر راه دولت خاتمی در گفت و گو با روزنامه شرق مدعی شد، سرمایه‌گذاری خارجی افزایش نیافته و صحت آمار سرمایه‌گذاری خارجی در سال گذشته زیر سوال است.

انکار آمار رسمی مروبط به سرمایه‌گذاری خارجی در کشور از سوی وزیر راه دولت خاتمی، درست 2 روز بعد انتقاد مقام معظم رهبری از زیر سوال بردن آمار دستگاه‌های اجرایی انجام گرفت.

مقام معظم رهبری با انتقاد از کسانی که بى‌دلیل در آمارهاى ارائه شده، خدشه وارد می‌کنند، خطاب به آنان فرمودند: "من مى‌بینم گاهى اوقات بى‌دلیل، بى‌جهت در آمارهائى که ارائه میشود، خدشه میشود؛ خوب، چرا؟ چرا در آمارها خدشه‌هاى بیجا و بى‌مورد میشود؟ آمارى است یک دستگاه مسئول دارد میدهد، حرفش مسموع است."

ادعای افزایش نیافتن سرمایه‌گذاری خارجی در کشور در حالی مطرح شده که کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) در جدیدترین گزارش سالانه خود از موفقیت چشمگیر ایران در جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در سال گذشته خبر داد.

گزارش آنکتاد که به آمار سرمایه گذاری در جهان به تفکیک کشورهای مختلف در سال 2009 می‌پردازد، معتبرترین گزارش در عرصه جهانی در زمینه جریانات سرمایه خارجی است.

طبق این گزارش، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران 86 درصد افزایش یافته در حالی که همین نرخ در جهان به علت اثرات بحران اقتصادی اخیر 37 درصد کاهش داشته است.

ادعای خرم مبنی بر کاهش سرمایه گذاری خارجی در شرایط حساس کنونی که همگان بر بی‌تاثیر بودن تحریم‌ها در رشد اقتصادی ایران تاکید می‌کنند با منافع کشور سازگاری ندارد.

این در حالی است که کارشناسان اقتصادی معتقدند وجود بسترهای گوناگون سرمایه گذاری نظیر امنیت و ثبات و اقتصادی و منابع کافی سبب افزایش سرمایه گذاری در ایران شده است و تحریم‌های چند سال اخیر شورای امنیت علیه‌ایران نتوانسته خللی در اقتصاد ایران ایجاد کند بلکه به مشارکت بیشتر شرکت‌های خصوصی کشورهای تحریم کننده نیز کمک کرده است چرا که‌این شرکت‌ها نمی‌توانند فرصت سرمایه گذاری در دومین کشور منبع نفت و گاز جهان را از دست بدهند.

از سوی دیگر، بسیاری از شرکت‌هایی که طی سال‌های اخیر در ایران سرمایه‌گذاری می‌کنند برای پیشگیری از فشارهای آمریکا و حامیانش، سرمایه‌گذاری خود در ایران را رسانه‌ای نمی‌کنند و از سازمان سرمایه‌‌گذاری خارجی نیز می‌خواهند از اعلام رسمی نام آنها خودداری کند.

با توجه به این واقعیت، خواسته آقای خرم از سازمان سرمایه‌گذاری خارجی برای اعلام لیست شرکت‌های سرمایه‌گذار در کشورمان، تعجب‌آور است. مشخص نیست اعلام لیست سرمایه‌گذاری‌های خارجی در ایران در شرایط تحریم، چه نفعی برای آقای خرم دارد؟


دسته بندی : بی‌توجهی وزیر دولت خاتمی به بیانات رهبری

اخراج ابطحی از مجمع روحانیون مبارز

شنبه ۳٠ امرداد ۱۳۸٩, ٩:٤٧ ‎ب.ظ

مشرق: مجمع روحانیون مبارز درباره اخراج محمد علی ابطحی از این تشکل بزودی تصمیم خواهد گرفت. 

گفته می شود قرار است هیات داوری مجمع روحانیون مبارز به دعواهای برخی اعضا با محمد علی ابطحی رسیدگی کند. 
 
این اعضا خواستار اخراج ابطحی از مجمع روحانیون به دلیل خیانت ورزی هستند.

دسته بندی : اخراج ابطحی از مجمع روحانیون مبارز


محمود احمدی نژاد و سید حسن خمینی

 

تصاویر سید حسن خمینی در مراسم افطاری مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب به محل نزاع کاربران سایت های ضد انقلاب تبدیل شده است.
سایت بالاترین که از جمله سایتهای حامی فتنه سبز به شمار می رود در مطالب بسیاری با الفاظ رکیک سید حسن خمینی را بواسطه خوش و بش با احمدی نژاد مورد خطاب قرار داده است.
این سایت برای اینکه کمی زهر این مطالب را بگیرد در مطلب دیگری با عنوان «لطفا بی خیال سید حسن شوی» نیز آورده است که ما نباید جو گیر شویم و به هر کسی بواسطه کاری اینطور حمله کنیم چراکه سید حسن نگفته که من مدافع جنبش سبز هستم.
با این حال یکی دیگر از کاربران بالاترین با عنوان این مطلب که «ماله کشی موقوف» گفته که نباید از کنار این کار به راحتی گذشت.
کاربر دیگر این سایت نیز در مطلبی آورده "خاک بر سر من ... احمق که 14 خرداد دلم برات سوخت و در دفاع از تو چند خطی نوشتم!
بابک داد کاتب ویژه خاتمی که هم اینک در خارج به سر می برد نیز نوشته : "با دیدن عکس‌های حضور آقای سید حسن خمینی در جلسه افطاری مسئولان نظام با مقام رهبری، راستش دردم آمد. "
نویسنده کتاب "صد روز با خاتمی " و از حامیان میرحسین موسوی همچنین نوشته است که کاش سیدحسن به جای خوش و بش با احمدی نژاد، تسبیح می‌چرخاند و به کار دیگری مشغول بود!


دسته بندی : عصبانیت سایت‌های ضد انقلاب از تصاویر خوش و بش سید

اطلاعات جدید درباره روزنامه محسن رضایی

جمعه ٢٩ امرداد ۱۳۸٩, ٤:۳٩ ‎ب.ظ

مروی در پاسخ به سئوالی درباره زمان انتشار روزنامه، گفت: روزنامه‌ به مراحل نهایی راه‌اندازی خود نزدیک شده است و به زودی تاریخ انتشار را اعلام خواهیم کرد.

مروی درگفتگو با سایت اقتصاددان، اعلام کرد که، «اخیرا برخی ازسایت‌ها‌، شایعاتی در خصوص سردبیری یک اصلاح‌طلب برای روزنامه‌ی ملت‌ منتشر کرده‌اند که خلاف واقع بوده است و خوب است این رسانه‌ها در انتخاب منابع خبری خود دقت بیشتری داشته باشند و با انتشار اخبار کذب باعث نشوند که مردم به راستگویی آن‌ها شک و تردید کنند.

مروی در پاسخ به سئوالی درباره زمان انتشار روزنامه، گفت: روزنامه‌ به مراحل نهایی راه‌اندازی خود نزدیک شده است و به زودی تاریخ انتشار را اعلام خواهیم کرد.

وی همچنین درپاسخ به این سئوال که محسن رضایی با این روزنامه چه ارتباطی دارد گفت: این موضوع را همزمان با ارائه توضیحات پیرامون انتشار روزنامه اعلام خواهیم کرد.


دسته بندی : اطلاعات جدید درباره روزنامه محسن رضایی

موضع گیری جالب کاخ سفید درباره دین اوباما

جمعه ٢٩ امرداد ۱۳۸٩, ٤:۳٦ ‎ب.ظ

معاون سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که باراک اوباما رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا مسیحی است.

شبکه ایران به نقل از شبکه تلویزیونی "بی‌بی‌سی" نوشت: "بیل برتون" معاون سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد که باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا مسیحی است.

بر اساس یک نظرسنجی که پیشتر از سوی موسسه پژوهشی "پیو" منشتر شده، 18 درصد مردم آمریکا معتقدند که رییس‌جمهوری کشورشان یک مسلمان است و 43 درصد نیز گفته‌اند نمی‌دانند وی پیرو چه دینی است.

این در حالی است که روزنامه فرانسوی لیبراسیون گزارش داد که 20 درصد مردم آمریکا بر این باورند که اوباما مسلمان است.

سخنگوی کاخ سفید افزود: پدر کنیایی اوباما که در کودکی او و مادرش را ترک کرد و به کنیا بازگشت، مسلمان بود. اما وی در یک خانواده مسیحی بزرگ شده است و به رغم اینکه نام کامل او " حسین باراک اوباما " است ولی بر پیروی از مسیحیت تاکید دارد.

در همین حال خبرگزاری فرانسه گزارش داد که "جاشوا دوبویز" مقام برجسته کاخ سفید معتقد است که موضوع مسلمان بودن باراک اوباما توسط رقبای سیاسی وی مطرح و شایعه شده است.


دسته بندی : موضع گیری جالب کاخ سفید درباره دین اوباما

داود احمدی نژاد: مکتب ایرانی نداریم

جمعه ٢٩ امرداد ۱۳۸٩, ٤:٢۸ ‎ب.ظ

دبیرکل کمیته پدافند غیر عامل کشور گفت: ما هر آنچه داریم از اسلام است و مکتبی به نام مکتب ایرانی نداریم.

به گزارش مهر ، ‌داود احمدی نژاد شامگاه چهارشنبه در سلسله جلسات آزاد اندیشی دانشجویی که در راستای طرح ملی ضیافت اندیشه بزگرار می شود در جمع دانشگاهیان دانشگاه تربیت معلم کرج اظهار داشت: انسان اشرف مخلوقات است و جایگاه ویژه ای دارد و مردم ایران با ایمان به خدا و انجام عمل صالح اسوه جهان هستند.


دسته بندی : داود احمدی نژاد: مکتب ایرانی نداریم


ادامه مطلب...


غلامعلی حدادعادل در گفت وگو با نشریه پاسدار اسلام نکات مهم و خواندنی از زندگی شخصی رهبر انقلاب بیان کردند که مختصری از آن در جهان منتشر شده است.در این گفت وگو حدادعادل نکاتی نیز در خصوص زندگی شخصی آقا مجتبی فرزند رهبر انقلاب طرح می کنند که به دلیل اهمیت آن به طور مجزا منتشر می شود.اخیرا جریان ضد انقلاب خارج از کشور دروغ هائی به آقا مجتبی نسبت داده بودند که حدادعادل به کذب بودن آنها اشاره می کند.

به گزارش جهان حدادعادل در بخشی از سخنان خود می گوید:حالا که صحبت از آقا مجتبی به میان آمد باید بگویم من بعد از آنکه با آقازاده‌های مقام معظم رهبری و مخصوصاً با آقا مجتبی از نزدیک آشنا شدم، به حکم «تعرف الاشجار باثمارها» ارادتم به آیت‌الله خامنه‌ای بیشتر شد و فهمیدم که ایشان فرزندان خود را بسیار خوب تربیب کرده‌اند و آن صداقتی که عملاً بر زندگانی ایشان حاکم بوده در تربیت فرزندانشان تأثیر کرده‌است. می‌دانم که آقا مجتبی هرگز راضی نیست من درباره او صحبتی بکنم و سخنی بگویم و خودش هم هرگز درباره خودش کمترین سخنی به زبان نمی‌آورد و از خود در برابر تهمت‌ها و اهانتها، دفاعی نمی‌کند. اما جسته و گریخته می‌دانم که سالهاست در قم درس خارج تدریس می‌کند و اوقات خود را در منزل یا به مطالعه فقه و فقاهت می‌گذارند یا به عبادت. من طی سیزده‌سال گذشته که با او نسبت پیدا کرده‌ام هنوز صدای بلند او را نشنیده‌ام و گناهی از او ندیده‌ام. وقتی می‌بینم که دشمنان انقلاب و اسلام و ایران، چطور سعی می‌کنند چهره‌های پاک را، در نظر مردم، زشت جلوه دهند احساس می‌کنم اگر سکوت کنم گناه کرده‌ام.

بد نیست به نکته‌ای اشاره کنم که همین الان به خاطرم رسید. پس از شلوغی‌های بعد از انتخابات سال 88، جوانی بود که من او را می‌شناختم و شنیدم که او هم در این قضایا و در تظاهرات و اعتراضات و کارهای پشت صحنه بسیار فعال است. یک روز با او قرار گذاشتم و به دفتر من آمد و با او صحبت کردم و گفتم:« این حرف‌هایی که زده می‌شود و این ادعای تقلب در انتخابات، کلاً دروغ است و من اگر مطمئن نبودم، وارد میدان نمی‌شدم. از میان این حرف‌هایی که در سایت‌ها و خیابان‌ها و تلویزیون‌های خارجی می‌زنند، دروغ بودن یکی را خیلی راحتتر می‌توانم به تو اثبات کنم و آن حرف‌هایی است که راجع به آقا مجتبی می‌زنند. می‌خواهی همین الآن و بدون قرار قبلی، دست تو را بگیرم و به منزل دخترم ببرم و بگویم مهمان دارم و تو ببینی که آقا مجتبی با 40 سال سن چه طوری زندگی می‌کند؟ بیا برویم تا ببینی که زندگی ایشان به مراتب از زندگی یک کارمند متوسط شهرستانی ساده‌تر است و آپارتمانی که ایشان دارد با هیچ یک از خانه‌های این آقایانی که خودشان را وسط انداخته‌ و ادعای تقلب را ساخته‌اند قابل مقایسه نیست. شما حتماً این شایعه را شنیده‌ای که 1.5 میلیون پوندی که بانک‌های انگلیس مسدود کرده‌اند، متعلق به آقا مجتبی است!‌ یا داستان کامیون پر از شمش طلا را که به ترکیه رفته و گفتند متعلق به ایشان بوده است، حتماً شنیده‌ای. اثباتش کاری ندارد. سرزده و همراه هم می‌رویم و زندگی آقا مجتبی را ببینی.» البته آن جوان حرفم را قبول کرد، چون مرا می‌شناخت و گفت: «می‌دانم این حرف‌ها دروغ است.» گفتم‌: «پس بقیه حرف‌ها را هم به همین شکل قیاس کن. خارجی‌ها چون می‌دانند مردم ایران نسبت به زندگی رهبرانشان حساس هستند، این دروغ‌ها را جعل می‌کنند تا بین مردم و نظام فاصله بیندازند.»

دسته بندی : حدادعادل:شرمندگی جوان مدعی تقلب از شنیدن زندگی آقا

نظرسنجی فیس بوکی سیدحسن درباره مشفق

پنجشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸٩, ٩:٠٦ ‎ب.ظ

پارسینه: از ساعات آغازین صبح امروز در صفحه فیس بوک حجت الاسلام سید حسن خمینی، بک نطرسنجی درباره سخنرانی منتسب به سردار مشفق درج شده است.
سئوال این نظرسنجی بدین شرح است: به نظر شما با توجه به اینکه سخنان سردار مشفق درباره سید حسن خمینی صد در صد دروغ است وتماما ساختگی وخیالی است..وی چه موضعی را درمواجهه با این سخنان در پیش بگیرد؟
خوانندگان و مخاطبان این صفحه اینترنتی هم در جواب این فراخوان، پاسخ هایی مانند " باید شکایت کنه،باید با مراجع صحبت کنه و خواستار موضع گیری بشه، آیا وقت اون نرسیده که جور دیگه و به روشی دیگه از آرمانها و اهداف خویش و مردم و امام (ره) با قاطعیت و محکمتر دفاع کنیم ؟شکایت کند مثل هفت نفر از اصلاح طلبان، نوه خمینی باید مثل خود خمینی شجاع باشد و ..." به ابن فرخوان پاسخ داده اند.
در فایل صوتی منتسب به مشفق، از همراهی سیدحسن خمینی با جریان فتنه بعد از انتخابات و تضعیف جایگاه ولایت فقیه سخن گفته شده بود.


دسته بندی : نظرسنجی فیس بوکی سیدحسن درباره مشفق -

متن کامل بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگزاران نظام

پنجشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸٩, ۸:٥۱ ‎ب.ظ

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

الحمد للَّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیّدنا و نبیّنا ابى‌القاسم محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین سیّما بقیّةاللَّه فى الأرضین‌.

 در دعاهائى که چه در صحیفه‌ى مبارکه‌ى سجادیه، چه در بقیه‌ى دعاهاى مأثورِ براى ماه رمضان وارد شده است، صفاتى براى این ماه ذکر شده که هر کدام از این صفات و خصوصیات، قابل تأمل و تدبر است: «شهر التّوبة و الانابة» - که من در مورد این توبه و انابه، بعد چند جمله‌اى عرض خواهم کرد - «شهر الاسلام»، که در دعاى صحیفه‌ى مبارکه‌ى سجادیه است. مراد از اسلام هم همان چیزى است که در آیه‌ى شریفه آمده است: «و من یسلم وجهه الى اللَّه و هو محسن فقد استمسک بالعروة الوثقى».(1) اسلام الوجه للَّه، یعنى دل و جان را تسلیم کردن؛ در مقابل اراده‌ى الهى و حکم الهى و شریعت الهى، رام قرار دادن. «شهر الطّهور». طهور یا به معناى پاک کننده است - یعنى ماهى که در آن، عنصر پاک کننده‌اى وجود دارد که به انسان طهارت و پاکیزگى میدهد - یا به صورت مصدر ذکر میشود؛ یعنى شهر پاک شدن از آلودگى‌ها و از آلایشها. «شهر التّمحیص». تمحیص یعنى خالص شدن. فلز قیمتىِ آمیخته‌ى با فلزهاى ناهمذات را وقتى که در کوره میگذارند - مثلاً طلا را - این را تمحیص میگویند. یعنى جدا کردن ذات پاکیزه‌ى انسانى از ناخالصى‌ها و ناپاکى‌ها. اینها خصوصیاتى است که درباره‌ى این ماه ذکر شده است.

 به نظر انسان اینجور مى‌آید که ماه رمضان در بین ایام سال و ماه‌هاى سال، حکم اوقات نماز را دارد در شبانه‌روز. یعنى همان طورى که در شریعت مقدس اسلامى براى ما که محصور و محدود به عوامل ماده هستیم، یک فرصتهائى گذاشته شده است که آن فرصتهاى نماز است - وقت صبح، وقت ظهر، وقت عصر، وقت مغرب، وقت عشا، یک زنگ بیدارباش است، یک خلوت دادن به خود براى ایجاد نورانیت در دل و نفس است؛ ساعات نماز را در شبانه‌روز براى ما قرار دادند، براى اینکه غرق نشویم؛ از اسارت ماده یک لحظه‌اى بیرون بیائیم، نفسى تازه کنیم، به یاد معنویت بیفتیم، یکسره غرق در مادیات نباشیم - به نظر میرسد که در دوره‌ى سال هم ماه رمضان یک چنین وضعیتى را دارد؛ نفس‌کش روح انسانى و روح ملکوتى انسان است؛ فرصتى است که با این ریاضت طولانى یکماهه، نفس از تخته‌بند عوامل مادى که ما را احاطه کرده است، خلاصى پیدا کند، نجاتى پیدا کند؛ یک نفسى بکشد، نورانیتى پیدا کند. شارع مقدس، ماه رمضان را براى این قرار داده است. خوب، این فرصتى است.

 

دسته بندی : جلسه سران فتنه و پیش‌دستی برای جلوگیری از رسوایی ج


ادامه مطلب...

دعای قنوت رهبرانقلاب در نوجوانی

چهارشنبه ٢٧ امرداد ۱۳۸٩, ٩:٢٦ ‎ب.ظ

رضا امیرخانی در خاطره‌ای روایتی از دوران نوجوانی رهبر معظم انقلاب را از سوی ایشان نقل کرده است که به نوبه خود جالب و خواندنی است.

به گزارش شبکه ایران، در وبلاگ "مرگ آگاهی" خاطره‌ای خواندنی به نقل از "رضا امیرخانی" از رهبر معظم انقلاب ذکر شده که این‌گونه آمده است:

ما خیلی اوقات که خدمت ایشون رسیدیم برای ما تعجب‌آور بوده ایشون کتاب‌هایی رو شاید که چند ماهی نشده از نشرشون گذشته خیلی خوب خونده بودن. حتی بعضی وقت‌ها ماها دیدیم خودمون نخوندیمو خلاصه آبرومون رفته و اینها. این هست! کتاب‌های فراوانی رو ما دیدیم که ایشون خوندن...درباره کتاب‌های خودم اصلاً دوست ندارم صحبت کنم چون این کار رو درست نمی‌دونم... ولی فکر می‌کنم درباره چیزهای می‌تونیم صحبت کنیم که شیرین‌تر باشه.

ما یک بار این کتاب آقای عزت‌شاهی رو بردیم دادیم خدمت حضرت آقا-کتاب که فکر کنم 800-700 صفحه هست-ما جلسمون هفتگی بود، هفته آینده که رفتیم خدمت ایشون مطلع بودیم که ایشون در طی این هفته کتاب رو خونده بودن، از آقای عزت شاهی و آقای کاظمی نویسنده کتاب و اون کسی که خاطره گو بود از اون دو نفر دعوت کرده بودن و تقدیر و تشکر کرده بودن. خیلی الحمدالله ایشون با حوصله و با یک نظم خیلی خوبی کتاب می‌خونن.اگر اجازه بدین من پایان جلسمون رو با یکی از جلساتی که ایشون خاطرات نقل می‌کردند بگذرنم که فکر کنم از همشم هم مناسب‌تر باشه؛ حالا که در حقیقت راجع به این قضیه صحبت شد.
یک بار ما خدمت حضرت آقا بودیم اجازه داشتیم سئوال بپرسیم.دربین ما یکی یه سوالی پرسید که ما رومون نمی‌شد بپرسیم یا برامون سخت بود این سوال. برگشت گفت که حضرت آقا! اصلاً شما فکر می‌کردید که رهبر بشین؟! مثلاً شما 12-13سالتون بوده فرض کنید در مدرسه‌ی علمیه‌ای در مشهد داشتید درس می‌خوندید اصلاً می‌تونیستید تصور کنید که شما یه روزی می‌شید رهبر؟!

بعد ما گفتیم که ببینیم ایشون چه جوری جواب می‌دیدن!

ایشون یه کمی فکر کردن و گفتن اگر اجازه بدین یک جوابی به شما بدم که این جواب رو سال‌ها پیش به یک دوستم دادم-این دوست حضرت آقا مرحوم شدند...-ایشون گفتند من در مدرسه سلیمان‌خان مشهد-اگر اشتباه نکنم- داشتم درس می‌خوندم، روزها می‌رفتیم سر درس و شب‌ها هم طبیعتاً برای درس فردا باید درس قبلی رو مباحثه می‌کردیم و آماده می‌شدیم. یکی از نکات درس اون‌روز رو من متوجه نشده بودم و هر چه تلاش می‌کردم متوجه نمی‌شدم. تو حجره هی می‌رفتم سمت چپ و راست و خلاصه شرق و غرب حجره رو می‌رفتم و این رو می‌خوندم که متوجه بشم ولی نمی‌شدم.

هم‌حجره‌ای ما اون‌شب نوبت شام او بود یک دفعه عصابی شد و گفت آسد علی آقا بگیر بشین دیگه! این املت از دهن افتاد. هِی می‌ری این ور هی می‌ری اون‌ور! آخه چی‌کار می‌خوای بکنی تو؟! یه دونه چیزو نفهمیدی! منم نفهمیدم هیشکی تو کلاس نفهمید بیا بشین غذا از دهن افتاد-بعد ایشون گفت من همون جوابی رو می‌دم که به اون دوستمون دادم- اون دوستمون گفت چرا این رو داری این قدر می خوونی؟! توی این مدرسه سلیمان خان مگه چند نفر قراره بعد برن معمم بشن؟ چند نفر از ما وقتی معمم شدیم قراره توی این لباس باقی بمونیم؟خوب قضایای رضاشاه هم گذشته بوده و یه چنین تصوراتی هم بوده-چند نفر ما اگر موندیم قراره بریم امام جماعت یه مسجد سر کوچه بشیم؟ چند نفر از ما اگر امام جماعت سر کوچه شدیم اصلاً می‌آن از ما سوال می‌رسن؟ آقا کدوم ما می‌خواد مجتهد بشیم؟ تازه اگر که مجتهد شدیم کدوم ما می‌خواد مرجع بشه که این مسئله واجب باشه برمون که بدونیم؟! اصلا کسی کاری نداره به ما که! شما نمیایی بشینی سر سفره شام!
حضرت آقا گفتن من یه جوابی می‌دم که اون رو به شما می‌دم، گفتیم بفرمائید!
ایشون فرمودند که به ایشون گفتم که -اون زمان تازه بالغ بودم- گفتم من پیش از بلوغم نماز خووندن رو شروع کردم و هر روز در قنوت نمازم دعایی می‌خوندم که این دعا رو برای شما می‌گم.
گفتیم بفرمائید!
ایشون فرمودند دعای من در قنوت نمازم این بود:
اللهم اجعلنی مجدد دینک و محیی شریعتک
این رو گفتند و به ما اشاره کردند ما نرسیدیم به اونجا متاسفانه، ما خیلی دوست داشتیم به جاهایی برسیم که نرسیدیم.
و این برای ما خیلی شیرین بود که یک نفر قبل از بلوغ یک آرزویی داشته باشه که وقتی یک روزی بعد از هزار اتفاق عجیب در عالم، بعد از هزار اتفاق محیر العقول در عالم، یک روزی شد رهبر مملکت، تازه بگه به اون آرزو نرسیدیم!
ان شاءالله خدا آرزوهای ما رو بزرگ کنه!


دسته بندی : دعای قنوت رهبرانقلاب در نوجوانی


رسایی: در دولت اشکال می‌بینیم اما انحراف نه؛ چرا هزینه‌تراشی می‌کنند؟
جوانفکر: واکنش‌ها به مشایی از سوی یک جریان خاص است نه مردم

برنامه "دیروز امروز فردا" پس از وقفه حدوداً یک ماهه شب گذشته (سه‌شنبه) با حضور حمید رسایی و علی اکبر جوانفکر به روی آنتن رفت.

گفت‌وگویی که بحث اصلی آن به موضوع اسفندیار رحیم مشایی و حاشیه سازی‌های آن مربوط شد. متن کامل این مناظره به‌نقل از خبرنامه دانشجویان ایران، در ادامه آمده است:

مجری: بحثی که برای امشب انتخاب شده نقطه آغازش از ماجراهای چند هفته اخیرکه بین جریان اصولگرا واقع شده و حواشی این ماجراها خواهد بود و البته بحث امشب به نکات و نقاط دیگری هم کشیده خواهد شد. امروز در این برنامه جناب آقای جوانفکر مشاور رئیس جمهور در مطبوعات و مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی و همین طور حجت الاسلام رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی حضور دارند که من بحث را با این دو بزرگوار آغاز خواهم کرد جناب آقای رسایی خدمت شما سلام عرض می کنم.

رسایی: من هم سلام عرض می کنم خدمت شما و بینندگان محترم و مهمان دیگر برنامه جناب آقای جوانفکر، انشاءالله که نماز و روزه همه قبول باشه.

مجری: جناب آقای جوانفکر خدمت شما هم سلام عرض می کنم.

جوانفکر: بنده هم سلام عرض می کنم.

 مجری: تشکر می کنم. سوال اولم را از زبان مردم می خواهم بپرسم. جناب آقای رسایی، در دوره اصلاحات جریانی به اسم جریان اصولگرایی شکل گرفت و مردم نیز که با فضای سیاسی جامعه آشنا بودند یک وحدت و هم صدایی از سمت این جبهه می‌شنیدند و این جریان را در انتخابات به عنوان جریان برتر در سال 84 به عنوان قوه مجریه و قدرت اصلی در کشور انتخاب کردند منتها اگرموافق باشید این را هم عرض کنم که چشم ها نگران این هستند که نکند از درون این جریان اتفاقاتی در حال رخ دادن است. حرف و حدیث هایی هم وجود داد که بعضی ها معتقد هستند ممکن است این امر به خاطرحذف جریان اصلاح طلب از عرصه سیاسی کشور باشد. با اصل ماجرا موافق هستید یا با علتش یا با هیچ یک؟

رسایی: بسم الله الرحمن الرحیم. اصل ماجرا که چند چیز شد و نمی شود همه را باهم تایید کرد یا همه را با هم تکذیب کنیم. واقعیت این است که واژه اصولگرایی بعد از اینکه واژه اصلاح طلبی وارد ادبیات سیاسی کشور ما شد به میدان آمد و بر سر زبان ها افتاد. در حقیقت خود واژه اصلاح طلبی هم از سال 76 یعنی زمانی که یک جریان جدیدی قوه مجریه را با رای مردم در دست گرفت بوجود نیامد، اصلا صحبت از اصلاحات نبود بلکه شعار اصلی آن ها قانون گرایی بود اما کم کم این واژه اصلاح طلبی جای خودش را به قانون گرایی داد و از آنجایی که من کار را دنبال می‌کردم، رصد می کردم و می‌دیدم از پشت پرده و از انگیزه برخی از این افراد اطلاع داشتم، می دانستم که این اصلاح طلبی منظور اصلاح روش های غلط نیست بلکه اصلاح مبانی مورد نظر است چون از جلسات مقطعی یشان،از جلسات پشت پرده شان آن چیز هایی که در باطنشان بود معلوم بود و خیلی هایش هم بعدا معلوم شد مثلا ما می‌بینیم الان آقایی مانند اکبر گنجی امام عصر(ع) را انکار می کند، آقای سروش وحی بودن قرآن را انکار می کند، آقای مهاجرانی به یک شکل آقای کدیور به یک شکل دیگر. آدم هایی که در داخل شکل دیگری بودند.

خب برای خیلی ها هم روشن بود و از همین جا جریان تشکیل شد. با این عنوان که ما روی اصول می خواهیم پا فشاری کنیم و نمی گذاریم شما دست به این اصول بزنید. اصولگرایی در برابر اصلاح طلبی آمد. کم کم رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه در مجامع عمومی تبیین کردند حتی تشریح کردند به این که اصلاح طلبی اشکالی ندارد و اصولگرایی هم اگر بخواهد اصولگرایی واقعی باشد باید اصولگرایی اصلاح طلبانه باشد. بعد از آن تقسیم بندی کردند و گفتند چیزی که امروز ما در جامعه می‌بینیم یک اصلاحات آمریکایی است و یک اصلاحات اسلامی نیست و ما باید از اصلاحات آمریکایی دوری کنیم و اصلاحات اسلامی چیز خوبی است.

این یک مقدمه، من در کنار این عرض بکنم، برخی واژه ها و مفاهیم در عمل حسن و قبح شان عقلی است مثلا ظلم قبح اش عقلی است. عقل حسن اش عقلی است. کار به دین و خدا و ملیت و زبان ندارد هر کجای دنیا که بروید ظلم بد است. هر کجای دنیا که بروید عدل خوب است. این درباره همه مفاهیم صادق نیست اما اصلاح طلبی و اصولگرایی حسن و قبح شان عقلی نیست این طور نیست که من مطلق بگویم اصلاح طلبی چیز بدی است و اصولگرایی چیز خوبی است. بستگی دارد اصلاح چه چیزی باشد و این اصول چه چیزی باشد.

اگر اصلاح روش های غلط باشد چیز خوبی است حال اینکه ما در روایات داریم امام حسین(ع) خودشان را یک اصلاح طلب می دانستند. ایشان فرمودند به دین خدا یک سری اضافاتی آمیخته شده تا جایی که یک فرد شارب خمر والی دین خدا شده است. پس حضرت فرمودند من باید اصلاح بکنم. از آن طرف رضا شاه ملعون هم دم از اصلاح طلبی می زد یا بقیه بازماندگان رژیم پهلوی. اصول گرایی هم همین است بستگی دارد که آن اصول را چه چیز تعریف کنیم. در یک دوره ای به عقیده من که همان دوره اصلاح طلبی حاکم شد. جریان اصلاحات آمریکایی بود و روز به روز داشت اصلاحات اسلامی را محدود می کرد. اتحاد روی مبانی اصولگرایی طبیعی بود که پر رنگ تر و شفاف تر و روشن تر باشد. این اشتراک نظر ها باعث شد که اختلاف نظر ها کنار برود.

طبیعی است که هر جریانی که در نقطه ضعف قرار بگیرد این طور است. از آن طرف با مرور زمان چهره اصلاحات برای مردم روشن شد و مردم کم کم به جریان اصولگرایی اعتماد کردند. مردم ابتدا اعتماد نمی کردند. ما در انتخابات مختلف مشارکت پایین داشتیم اگر خاطرتان باشد در دور دوم انتخابات شوراها جریان اصولگرایی رای آورد اما با کف رای. خیلی ها رای نداده بودند چون مردم ناامید شده بودند. در مجلس هفتم یک مقدار به آرا اضافه شد اما باز هم چشم گیر نبود.

در انتخابات نهم ریاست جمهوری فضا شفاف تر شد اما باز مردم اعتماد کامل نکردند دلیلش هم این است که شما شاهد بودید انتخابات به دور دوم رسید و این طور نبود که مردم از همان اول آقای احمدی نژاد را انتخاب کرده باشند چون رای آقای احمدی نژاد یک رای 5 میلیونی بود و نفر بعدی اقای هاشمی با 7 تا 8 میلیون رای بود اما مردم در آن مقطع به دلیل سابقه ای که از آن جریان داشتند که به نوعی سابقه مدیریت اشرافی و فاصله طبقاتی بود و به نوعی شکاف بود، در مرحله دوم پریدند بغل آقای احمدی نژاد و ایشان با یک رای نسبتا بالایی رئیس جمهور شدند اما رای واقعی ایشان همان 5 میلیون بود.

رای واقعی یعنی رایی که مردم با شناخت به خود احمدی نژاد به او داده بودند. رای مرحله دوم بیشتر به خاطر ترس از جریان مقابل بود. نمی خواستند به آن گذشته برگردند. مردم به یک نسیه اعتماد کردند. در چهار سال دولت نهم به دلیل عملکرد خوب،آرمان گرایی دولت و پافشاری روی اصول و امام، توجه به محرومین و مستضعفین و خود سفر های استانی- من سفری داشتم به کردستان و استاندار می گفت ما صندوق های سیاری داشتیم که در انتخابات های سال های قبل به جاهای صعب العبور و دور می رفته است تعداد آرا داخل صندوق هنگام بازگشت به اندازه انگشتان یک دست هم نبود همون صندوق ها امسال در حالی که نمایندگان کاندیدها هم حضور داشتند با 50% مشارکت رو به رو شدند چرا؟ چون تو اون روستا برق رفته، آب رفته، بهداشت رفته که نشان دهنده توجه دولت به مناطق محروم است.

ما در زاهدان داشتیم که یک رقیب انتخاباتی که هم لباس من بود بنر های بزرگ زده بود که در دولت من شیعه و سنی حضور دارند، به نوعی تحریک برادران اهل سنت بود که بر خلاف امنیت ملی بود اما در آنجا من گفتم اگر ما رای اول را نیاوریم فاصله رای مان زیاد نخواهد بود چون بعد از 30 سال به آن منطقه گاز رفته بود- باعث شد که در انتخابات دهم شاهد رای چشم گیری برای یک کاندیدا باشیم و از همان جا نوع نگاه به قدرت و شکل بدست آوردن قدرت باعث ایجاد اختلافاتی شد و به نوعی باعث شد خبط و خطا هایی از طرف بعضی از دوستان صورت بگیرد و همین باعث شود که همدیگر را مورد انتقاد قرار دهیم و این امتیاز جریان اصولگرایی است که نسبت به بیرون گذاشتن پا از خط اصول سکوت نکند همانطور که الان شاهد هستیم همین دولت با همین ویژگی ها و امتیازاتی که دارد، خود ما که حامی دولت هستیم و افتخار هم می کنیم. دولت کاری پر تلاش که 25 میلیون رای ملت را هم دارد بهش کمک می کنیم ولی جایی که ببینیم دولت دارد پایش را بیرون می گذارد خود ما تذکر می دهیم.

مجری: آقای جوانفکر شما مشاور رئیس جمهور هستید این خبط و خطا ها را نمی دانم که قبول دارید یا نه اما سوالم این است که این رای 25 میلیونی که آقای رسایی درباره اش صحبت می کنند یک رای تضمین شده ای نیست که اگر همین الان بعد از یک سال و نیم آقا احمدی نژاد دوباره کاندیدا شده باشند این رای به صندوقشان ریخته شود و شاید بعضی ها معتقد باشند که رفتار هایی که از دولت سر زده است بعد از انتخابات شاید بعضی ها را از رایی که به دولت داده اند پشیمان شده کرده باشد. این طلقی را شما قبول دارید به عنوان یک عارضه ای که بر جریان اصولگرایی به وجود آمده است؟

جوانفکر: بسم الله الرحمن الرحیم. من اجازه می خواهم که یک مقدار شفاف صحبت کنیم تا نتیجه گیری خوبی هم حاصل بشود تا وقتی که می خواهیم راجع به رای مردم قضاوت کنیم قضاوت نزدیک به حقی داشته باشیم. شما فرمودید که در سال 84 مردم به جریان اصولگرایی رای دادند. من می خواهم که این را رد بکنم و بگویم که چنین چیزی نبوده است. مردم از همه جریان ها عبور کرده اند. از همه جریان ها حتی از جریان اصولگرایی هم عبور کرده اند. نامزد های جریان اصوگرایی کسان دیگری بودند. شما این را می دانید همه مردم هم می دانند مردم به آقای احمدی نژاد رای دادند، آقای احمدی نژاد با خصوصیاتی که داشتند، با کارنامه درخشان شانشان. من می خواهم نظر آقای رسایی را رد کنم که مردم نسیه رای دادند.

مردم از ترس یک جریان دیگر رای دادند. این حرف درستی نیست و فکر می کنم رای مردم را این طور تفسیر کردن شاید به حق نزدیک نباشد. مردم به یک کارنامه درخشان رای دادند. مردم آگاهانه رای دادند. ما باید رای مردم را درست تفسیر کنیم. مردم از روی احساس تکلیف برآمده از شناخت رای دادند. آقای احمدی نژاد کارنامه درخشانی از عملکرد داشت. او را دیدند، رفتارش را هم دیدند و هم اینکه در جامعه چطور دارد با مردم تعامل برقرار می کند. ایشان دو سال شهردار تهران بودند و در این مدت کار های بسیار خوبی از خودشان بر جای گذاشتند و یک رویکرد بسیار مردم پسندانه داشتند. پای حرف مردم نشستند، مشکلات مردم را از نزدیک دیدند و همان جا دستور رسیدگی در منطقه دادند و یک دید جدی نسبت به جامعه در این ارتباط با مردم و سابقه ای که از قبل هم داشتند حاصل شد. استانداراردبیل بودند و در آن جا هم کارنامه موفقی داشتند و استاندار نمونه بودند. باید این طور قضاوت بشود که مردم از روی روشن بینی و شناخت رای دادند اما از جریان ها عبور کردند. جریان اصولگرایی نامزد خودش را داشت، منطق خودش را داشت، خب مردم به آن ها روی نکردند.

مجری: یعنی آقای احمدی نژاد هیچ داعیه این را ندارند که نامزد جریان اصولگرا بودند؟

جوانفکر: آقای احمدی نژاد همه خصوصیاتشان مبتنی بر اصول و ارزش ها است، مبتنی بر اعتقادات و گفتمان انقلاب است. این همان چیزی بود که ملت می خواست. اینکه می گویم مردم عبور کردند یعنی برگشتند به ارزش های انقلاب و آقا احمدی نژاد را به عنوان یک نماد انقلاب، به عنوان فردی که آمده است ارزش های انقلاب را دوباره احیا کند پذیرفتند. مردم ایشان را به این صورت پذیرفتند نه به عنوان نماد جریان اصولگرایی. من فکر می‌کنم این را اگر این طور ببینیم به واقعیت نزدیکتر است و بعد از اینکه دولت نهم آمد باز هم با همان رویکرد هایی که در شهرداری بود یعنی حرکت به سمت مردم شروع کرد و آقای احمدی نژاد دولت را به سمت مردم فعال کرد و رویکرد دولت به سمت شنیدن صدا های مردمی و شنیدن گرفتاری ها و مشکلات از زبان مردم و تصمیم گیری متناسب با خواسته ها و نیاز های مردم رفت و این یک حرکت نوینی بود که در عرصه قدرت اجرایی کشور شروع شد و مردم آن را دیدند و پسندیدند و رای بالا ایشان به خاطر همین عملکرد بود.

رسایی: اگر مردم با همه این تفاسیر رای دادند چرا آقای احمدی نژاد 5 میلیون رای آوردند؟ اگر رای دور اول برای خودشان و با توجه به شناخت مردم بود باید در همان دور اول رای می آوردند. این رای پایین اصلا عیب نیست چون آقای احمدی نژاد را کسی نمی شناخت. ایشان شهردار تهران بودند و در تهران شناخته شده بودند. این صحبت شما یعنی این که چهار سال کار دولت نهم که طاقت فرسا هم بود فقط به اندازه ای بوده است که 7 میلیون روی رای ایشان آمده در حالی که این طور نبود. درست است که جهت گیری ایشان هم راستا با انقلاب بود ولی مردم فقط حرف می شنیدند.

جوانفکر: آقای احمدی نژاد یک چهره شناخته شده در جامعه نبودند که همه ملت ایشان را بشناسند. در مرحله اول مردم یک شناختی داشتند، رای دادند اما بعد که در دور دوم شناخت از ایشان بیشتر شد مردم به ایشان رای دادند.

مجری: شما می فرمایید که آقای احمدی نژاد یک نماد بود و مردم هم این نماد را دیدند و پیامش را دریافت کردند و این پیام در 22 خرداد 88 هم تکرار شد. آیا این پیام هنوز به همان شکل منتشر می شود و مردم همان پیام را از ریاست جمهوری دریافت می‌کنند یا از اطرافیان رئیس جمهور پیام های دیگری در حال انتشار است که ممکن است مردم تردید کنند و بگویند رای ما را پس دهید.

جوانفکر: مردم حرف هایشان با سیاسیون فرق می کند و این بحث هایی که مطرح می شود در ارتباط با دولت رئیس جمهور و برخی از اطرافیانشان بیشتر منشا سیاسی و جریان های سیاسی دارد و مردم این طور نیستند. شما می بینید که وقتی رئیس جمهور به سفر استانی می روند مردم با شور و شوق به استقبال آقای احمدی نژاد می آیند. مردم با احمدی نژاد پیوند بر قرار کردند، ایشان را پذیرفتند اما سیاسیون این ارتباط را ندارند به هر حال کشور ما کشور آزادی است هر کسی نظر خودش را دارد ما هم نفی نمی کنیم و این فقط ممکن است کار ها را سخت کند.

مجری: اینکه می گویید سیاسیون، در هیئت ها مردم شرکت می کنند نه سیاسیون و این مردم راجع به این پیام هایی که در این چندوقت منتشر شده واکنش نشان می دهند.

جوانفکر: این واکنش های مردمی کجاست که ما نمی بینیم. این واکنش هایی که به شما می رسد سیاسی است، مردمی نیست برای یک طیف و جریان خاصی است.

رسایی: مردم نگران هستند اما ناامید نیستند و روی برنگردانده‌اند چون هنوز از راس قوه مجریه صدای مردم، استکبارستیزی، کار، تلاش و پیگیری هم چنان می آید و با توجه به بحث های حاشیه ای که پیش آمده است اما آقای احمدی نژاد هنوز در حال پیگیری یکی از بزرگترین طرح های اقتصادی کشور که همان هدف مند کردن یارانه است می باشند.

مجری: اقای احمدی نژاد به عنوان دولت اقدام، شناخته شده اند. مقام معظم رهبری هم همین نظر را دارند و مردم هم به همین خاطر به ایشان رای دادند. این را قبول دارید آقای جوانفکر؟ آیا دولت خودش برای خودش حاشیه سازی نمی کند؟

جوانفکر: مردم نگران هستند چون صحبت هایی را می شنوند که از آقای احمدی نژاد نیست و این جای امید است.

مجری: پس از کیست؟

جوانفکر: دولت یک بخش بزرگی است و نمی توان آن را مرز بندی کرد.

رسایی در پاسخ به سوال یامین پور مبنی بر اختلاف مجلس و دولت گفت:حضرت امام روی وحدت تاکید خاصی داشتند و سمبل وحدت بودندو مقام معظم رهبری نیز بر این امر تاکید دارند؛ طبیعی است که اگر ما پی فتنه و اختلاف بیفتیم این سبب ضعف خودمان، زمین خوردن و فشل شدن خودمان خواهد شد.اما آیا این به معنای آن است که وحدت یک امر مطلق خوب است و اختلاف یک امر مطلق بد است؟ حضرت امام با وجود این تاکیدات حاضر به یکی شدن و وحدت با نهضت آزادی نشدند و مقام معظم رهبری نیز با این همه تاکید بر وحدت فرمودند امام به کسی باج نمی‌داد؛ من نیز به کسی باج نمی دهم.

وحدت یک ملاک نیاز دارد و ما باید روی آن ملاک به وحدت برسیم؛ گاهی میان اصولگرایان این وحدت گم می شود. تاکید رهبری همواره بر همکاری و همراهی مجلس و دولت بوده ولی گاهی این اختلافات بوجود می آید. گاهی ما خودمان کاری می کنیم که این اختلافات اتحاد را بهم می ریزدمانند قانونی که در مجلس درباره ی وقف دانشگاه آزاد مصوب شد که خود نمایندگان از ان به جمله ی سیاه یاد می کنند.

در دولت نیز اکنون مواضعی گرفته می شود که هرکس یک برداشت از آن داردو چون برداشت ها متفاوت استف طبیعی است که نتیجه گیری متفاوت باشد و انتقادات باعث بوجود آمدن اختلافات می شودبه طور مثال رئیس دفتر رئیس جمهور یکی از علمای بنام و حامی احمدی نژاد می گوید اگر ما به نقطه ای برسیم که احساس کنیم خط قرمز دینی است؛ وظیفه ی تذکر داریم.

جوانفکر در پاسخ به این مواضع گفت: بعضی از گروه های سیاسی هستند که خواست و اراده ی خود را به مردم تعمیم دادند و به این اخلاق عادت کرده اند. بین خودشان اختلاف می افتد می گویند وحدت بهم ریختغ خیر آقا بین خودتان اختلاف است.بین مردم اختلافی نشده آنها دارند مسیر درستشان را طی می کنند.

مسئولین و سیاسیون نباید بی دلیل برای مردم ذهنیت بد و شبهه ایجاد کنند، بی دلیل افراد را تخریب کنند.
آقای مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور و جانشین ایشان در همایشی بوده که در این همایش صحبت هایی کرده است، عده ای بعضی قسمتهای این صحبت را برداشته اند و فضای متشنج ایجاد کرده اند؛ این اخلاق ایرانی و اسلامی نیست.عداه ای نشستند ببینند آقای مشایی چه حرفی میزند، از بین حرفها جملاتی در بیاورند و مهر کافر بودن و ملحد بودن را به پیشانی ایشان بزنند.اگر آقای مشایی حرفی زده است باید نقدش کنید نه اینکه بگویید، دیگر حرف نزنید.

رسایی:من فکر میکنم موضوع یک نفر نباید موضوع اصلی کشور ما بشود؛بالاخره آقای مشایی مواضعی را اتخاذ کرده که بعضی ها موافق و برخی مخالف، برخی منتقد و برخی مغرضند. این را بهانه می کنند که ویژگی های مثبت و خوب دولت را تحت تاثیر قرار دهند.مردم برای همین ویژگی ها پای صندوق ها آمدند. برداشت مردم این بود که این آدمی که کاندید شده الان در هجمه ی تمام عیار داخلی و خارجی بوده و اهداف امام را دنبال می کند؛ مردم می بینند که او علاوه بر اینکه مبانی دینی و انقلابی ما را محافظت می کند و یار خوبی برای رهبری است، مشکلات شان را نیز حل می کند.

در انتخابات سال گذشته تلویزیون اسرائیل اعلام کرد برخلاف دوره های قبلی که می گفتیم رای ندهید، الان رای بدهید ولی فقط به احمدی نژاد رای ندهید چون منافع اسرائیل را تهدید می کند.معلوم بود احمدی نژاد تشنه ی خون اسرائیل است ولی مواضعی درباره ی ملت اسرائیل گرفته شد که دشمنان را خوشحال کرد و اختلاف میان دوستان ایجاد نمود و محل نزاع و اختلاف شد.

جوانفکر:اگر مایل باشید می توانیم سخنرانی را برای قضاوت مردم بخوانیم جو را دیگران به ناحق به وجورد می آورندبه حرف ایشون اشکالی وارد نیست در خصوص حضور ایشون در برنامه نیز باید بگویم که مقرر نبوده که ایشون بیایند و این رسانه ها هستند که به شبهات دامن می زنند.

رسایی:بنده اعلام می کنم انتقاد از مشایی انتقاد از احمدی نژاد نیست و هیچ ربطی به 25 میلیون رای که به آقای احمدی نژاد دادند ندارد یعنی ممکن است خیلی از اینها به مواضع مشایی انتقاد داشته باشند اما همچنان سفت و محکم نسبت به رییس جمهور منتخب خود مواضع حمایتی را دارند. سوال این است که چرا بعضی ها این تلقی را ایجاد می کنند که اگر کسی از فردی که داخل نهاد دولتی است انتقاد کند یعنی به کل آن نهاد و ریاست آن انتقاد کرده است ؟

جوانفکر:این تلقی وجود ندارد امروز متاسفانه بعضی ها می آیند و حمله و توهین به رییس جمهور می کنند اما این بحثها درباره مشایی درست نیست اینها بیان می کنند که مثلا قبول داریم که رییس جمهور در خط مقدم مبارزه با نظام سرمایه داری است و از طرفی در سرمقاله های خود می نویسند که مشایی در خدمت نظام ابر سرمایه داری است سوال من این است که این چطور رییس جمهوری است که خود در خط مقدم مبارزه با نظام سرمایه داری است و آن هم رییس جمهوری مثل آقای احمدی نژاد با این همه ویژگی های مثبت و هوش و زیرکی و دقت و قدرت تحلیل بالا و در عین حال دشمن شناس.و آن وقت رییس دفترش را با این خصوصیات انتخاب می کند؟

این حرف غلطی است که بگوییم رییس جمهور آقای مشایی را نمی شناسد در حالی که بارها اعلام کرده است که این فرد مورد تایید من است و و من ایشان را می شناسم. شما به نقد حرفهای مشایی بپردازید چرا او را از حرف زدن منع می کنید در ایران همه آزادند که حرف خود را بزنند چرا خفقان ایجاد می کنید؟

رسایی:در همین موضع اخیر ایشون آقای احمدی نژاد آمد و تحلیل کرد و هیچ کس انتقادی نکرد و خورده نگرفت چون شفاف و روشن بود و مشایی خودش هم بعد از سخنرانی می آید و موضع گیری می کند که مکتب ایرانی همان مکتب حسینی است ونقدی نسبت به موضع دوم وجود ندارد و اساسا سوال این است که چرا دوپهلوصحبت می کنید که گروهی پهلوی دوم را برداشت کنند؟

جوانفکر:ایشون در مواضع خودشان در همان همایش هم اعلام کردند متن سخنرانی این است" من اصرار دارم که مکتب ایران برخی به من خورده می گیرند که چرا نمی گویی مکتب اسلام؟ از مکتب اسلام دریافت های متنوعی وجود دارد اما دریافت ناب از حقیقت ایمان و حقیقت توحید و حقیقت اسلام مکتب ایران است " منظور مشایی از مکتب ایران این است درحالی که برخی این قسمت حرف را حذف می کنند و آن وقت می گویند مشایی گفت مکتب ایرانی!

رسایی:مشایی می گوید که از مکتب اسلام برداشتهای متنوعی وجود دارد سوال من این است که آیا از مکتب ایران برداشت های متنوع وجود ندارد؟چطور است که منافقین و سران فتنه و ضد انقلاب همه به اسم مکتب ایران دست به این کارها می زنند برداشت همه این ها از مکتب ایران با اقای مشایی یکی است.زیرا برداشت متنوعی از مکتب ایران وجود ندارد! امام هم شبیه این حرف را زد و بعد گفتند "که مقصود اسلام ناب محمدی است نه اسلام ایرانی".و گفت "ما ایران را فدای اسلام می کنیم و ایران را برای اسلام می خواهیم."

جوانفکر:مردم ایران مکتب و فرهنگ ایرن بیشتری خدمات را به مکتب اسلام داشته اند به نظر من رسانه ها یک موجی ایجاد می کنند و خیلی ها هم خواسته و نا خواسته بر این موج سوار می شوند و بی هیچ مطالعه و بدون اینکه حرفها یا یشون را بشنوند به نقد ناعادلانه می پردازند و فقط در جواب منطق آقای مشایی می گویند که ساکت باش و حرف نزن.

مجری:ما رییس جمهور را فردی پر تلاش و کاری می دانیم و به خاطر نداریم که وقت خود را صرف توضیح حرف های دیگران کرده باشند حتی در برخی از موارد حاضر نیستند وقت خود را تلف کنند که شبهات را درباره دولت پاسخ دهند حالا کار به جایی رسیده که مجبورند در جلسات با خبرنگاران درباره حرفهای مشایی توضیحح دهند!این نشانه هزینه تراشی دولت برای خود نیست؟اصلا سوای محتوای این بحثها بعد از مطرح شدن این حرفها جنجالی در جامعه به وجود می آید که این خود مانع همت و کار مضاعف دولت می شود.

جوانفکر:چه هزینه ای؟ هزینه را دیگران تولید می کنند و و این طور نیست که دولت برای خود هزینه تراشی کرده باشد و اینها همه فضاسازی رسانه ایست که ذهنیت را برای بعضی ها به وجود می آورد و رییس جمهور هم می آیند و توضیحاتی می دهند و از مساله عبور می کنند و این طور نیست که در این مسائل بماند و بدانید دولت مچنان با تمام ظرفیت و توان در حال تلاش است و شما نیز شاهد این تلاشها و نتایج آن در جامعه هستید این بحثها بحثهای حاشیه ایست که دیگران تولید می کنند.

و دولت مشغول کار خودش هست و هر جا که ضرورت ببیند می آید و توضیحاتی می دهد مثلا درباره قانون هم همین طور است کدام دولت پای بند تر از این دولت به قانون بوده است و در مقاطع مختلف با نمایندگان مجلس جلسه داشته است؟در حالی که احمدی نژاد حتی با کمیسیون ها محلس نیز به طور جداگانه جلسه می گذارد و در سفر های استانی که هیچ لزومی به حضور نماینده ها نیست از نمایندگان دعوت می کند و به یشنهادهای آهنا عمل می کند.چنین تعامل نزدیکی بین مجلس و دولت بی سابقه بوده است.

.این همه قانون که رییس جمهور آنها را پیگیری کردند و به آنها عمل کردند و از بین همه این به دو قانون نقد دارند این از همان قانون هایی که رهبری هم فرمودندحواستان باشد که قانونی را وضع نکنید که اجرایش برای دولت سخت باشد خوب دولت بر اساس اصل 113 قانون اساسی مسئول پاسداری از قانون است ودومین مقام رسمی کشور و در قبال اجرای قانون اساسی مسئول است زمانی کهیکی از ارکان حکومتی آن را نقض می کند و وظیفه رییس جمهور است که تذکردهد و این بدیهی ترین انتظار مردم از رییس جمهور است.

اصل 57 قانوناساسی در مجلس نقض شد و شورای نگهبان نیز با این قانون مخالفت کرده است،آن وقت قانون ر به مجمع تشخیص مصلحت می فرستند برای تایید.

اگر قرار باشد که مجلس بگوید که 2 میلیارد از فلان منبع به مترو بدید خوب یکجایبیاید و بودجه نویسی کند این خلاف قانون است و بودجه نویسی کار دولت است.حرف بندده این است که براساس کدام مصلحت این قانون به مجمع برده شد.

حرف دولت این است که 2 میلیارد بودجه ای که به مترو داده شد کجا خرج کرده است و هیچ نهادی نیست که پاسخگو باشد و گزارشی از کارها ارائه کند وآن وقت مجلس می گوید 2 میلیارد دیگه هم به بودجه مترو اضافه کنید.

رسایی:این دو مورد و امثال این از مواردی است که محل اختلاف است و اتفاقا آقای احمدی نژاد هم نامه ای به رهبر معظم نوشتند که هیاتی از طرف مجلس و دولت و شورای نگهبان تشکیل بشود برای حل این مساله.
بنده این را می پذیرم که دولت باید نقدهای خود را مطرح کند ولی حرف شما را نمی پذیرم.بالاخره قانون را کی مطرح می کند ؟ وظیفه قویه مجریه است؟رییس جمهور تذکر خود را بیان کرد و هیاتی هم تشکیل شد برای حل اختلاف. بنده هم قبول دارم که تصویب این قانون در مجمع شاید به دلایل دیگری باشد اما باید بپذیریم و فقط می توانیم اعتراض کنیم نه اینکه ادعا کنیم این قانون نیست و اجرایش نمی کنیم شما بعضا مواضعی را اتخاذ می کنید که رییس جمهور هم این را قبول ندارند.

مجری:شما کدام را قبول دارید چهره سیاسی جنجالی یا جنجال سازی برای یک چهره سیاسی؟

رسایی:هر دو بنده معتقدم که آقای مشایی یک فرد جنجال ساز است و هم جنجال سازیدر باره ایشون وجود دارد! یعنی ایشون............. را رعایت نمی کنند بنده بی تعارف میگویم برخی از دوستان اصرار دارند که حرفهای جدید بزنند و حرف های جدید حاشیه ساز هستند بعضی اوقات روی فردی حساسیت وجود دارد خوب باید رعایت کند و توجه داشته باشد که بیخود هزینه ایجاد نکند از طرفی هم جنجال سازی در باره یک چهره را داریم چون اصولا من منتقدین مشایی را در یک دسته نمی بینم یعنی صدای اعتراضی که از برخی از علما و چهره های دلسوز سیاسی بلند می شود قابل مقایسه با اعتراض رسانه های معلوم الحالی نیست که در جریان فتنه علم دار بودند مثلا سایتهایی که قبلا سابقه ملی گرایی داشتند این خبرها را پوشش می دهند و به آن دامن می زنند و طبیعی است که آنها همه حرف را نمی زنند و مطلوب خود را از صحبتها پخش می کنند و با گرایشات ناسیونالیستی و ملی گرایانه به موضوع نگاه می کنند و آقای مشایی مجبورند بیایند و دوباره توضیح دهند و شفاف سازی کنند.

اما همه انتقاد ما این است که چرا جوری صحبت می کنید که بعد مجبور به توضیح شوید؟حتی آقای احمدی نژاد هم پذیرفتند که ایشون با ادبیات دیگری صحبت می کنند در صورتی که ادبیات خود آقای احمدی نژاد کاملا شفاف است.
اما زمانی که حرفهای آقای مشایی را می شنویم این احساس به وجود می آید که غرضی وجود دارد.چه در بحث مدیریت انبیا وچه در بحث مکتب ایرانی، ملت اسرائیل!

به نظر بنده این هزینه تراشی ها ضرورتی ندارد و باعث سو استفاده بعضی ها می شود مثلا در بحث حجاب رسانه هایی که خود منشا ترویج بی حجابی هستند اینها می آیند و دولت را مورد انتقاد قرار می دهند که دولت اعتقادی به مبارزه علیه بد حجابی ندارد.

در جنگ صفین شمشیر امیرالمومنین به خیمه معاویه رسید که عمروعاص فتنه کرد و جنگ روانی به راه انداخت و در صورتی که همه می دانستند که حرف باطلی است اما در جامعه گرفت و برخی اصحاب حضرت تردید کردند و حضرت مجبور به عقب نشینی شدند.

شاید یک موجی در جامعه به وجود بیاید و خیلی ها گمراه شوند آیا بهتر است در مقابل موج بایستیم یا برای آنکه هزینه بیشتر نشود با این موج همراهی کنیم؟

 حرف علما این است که اگر ایشون می خواهند این موضوعات رو مطرح کنند، بروند دانشگاه یا در حوزه های علمیه بحث کنند و جواب بشنوند بالاخره جای این حرفها کجاست؟

مجری:دو تحلیل در باره صحبتهاب مشایی وجو دارد عده ای می گویند ایشان تعویل پذیر حرف می زنند و برخی از حرف از فتنه جدید می زنند.

رسایی:من نمی توانم قضاوت کنم وقصاص قبل از جنایت نمی کنم اما هر چیزی که به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند و باعث تضعیف دولت شود ما می توانیم به آن نگاه فتنه داشته باشیم شاید از طرف من صادر بشه و مان دقت نکنم باعث ایجاد موج فتنه در جامعه شوم و تمام تلاش رهبری هم این است که ذهن ها از این فضا دور شود و مدام بر وحدت تاکید می کنند.

بر این عقیده ایم که اگر رسانه های خارجی از فردی حمایت کنند آن فرد باید متوجه شود که اشتباه قدم برداشته است این حرف قرآن و امام است ما شاهدیم که برخی از رسانه ها اخیرا از مواضع مشایی به شدت دفاع کردند و به ترویج آن پرداختند هرچند که ایشون بعدا اصلاحش کردند مثل مورد اخیر ولی اثرات این حرفها باقی می ماند.

یکی از مسئولین سودان که آمده بود می گفت این حرفها باعث تضعیف موقعیت ایران در جهان شده است شما اگر بگویید مکتب امام برای مردم دنیا شناخته شده تر است تا مکتب ایرا اصولا قومیت درست کردن درست نیست.

بنده نمونه هایی از این حرفها را دارم که در رسانه های خارجی مطرح شده است چطور زمانی که رسانه ها از سران فتنه دفاع می کنند ما به آنها تذکر می دهیم که اعلام برائت کنند و به دامان انقلاب بر گردند هر چند که دیگر برگشتنی نیستند و سقوط کردند اما ما انتظار داریم که دوستان خودمان در مواضعشان دقت کنند و وضعی نگیرند که باعث خوشحالی و کف و سوت زدن دشمنان شوند.

جوانفکر: رسانه های خارجی هیچ گاه از مشایی حمایت نکردند و چیزهایی که آنها مطرح می کنند اصلا معیار نیست.اینها همش حواشی و مسائل داخلی است که آنها مطرح کردند.

رییس جمهور ایشان را یک فرد ولایی می دانند که بعد از انقلاب خدمات زیادی را به نظام کرده اند.انسان ممکن الخطاست بالاخره آقای مشایی یک حرفی زده و آنها یک تیکه هایی را برداشت می کنند و در جامعه فضاسازی می کنند مثلا رییس جمهور در روز خبرنگار در صدا و سیما سخنرانی کردند و یکی از مقامات عالی رتبه کشور از همین صحبتها برداشت سو کرده بودند بنده نظرم این است که اگر در جامعه موجی ایجاد شود باید منشا موج را در یابیم و قضاوت عادلانه داشته باشیم.

متاسفانه در جامعه ما شاهد تخریب و توهین به چهره های خدوم کشور هستیم بر اساس چه منطقی همه به تخریب رییس جمهور می پردازند ؟فردی که در با تمام توان در مقابل دشمن ایستاده است و دنبال احقاق حقوق ایران در جهان است ما باید به او کمک کنیم نه اینکه زیر پایش را خالی کنیم.

به چه حقی در صحن علنی مجلس با ادبیات نامناسب رییس جمهور را خطاب می کنند؟همین ها باعث ناهنجاری در جامعه می شود.ما می گوییم که چرا فلان دختر حجابش را رعایت نمی کند این مساله یک ناهنجاری اجتماعی است که دلایل زیادی دارد اما یکی از دلایلش همین تخریبها و رعایت نکردن اصول و ارزشهاست.اینها باعث می شود که فرد فکر کند که اینها هم با خودشان مشکل دارند و دائما همدیگر را
تخریب می کنند ما هم بیخیال شویم و بریم پی زندگی خودمان. این جنجالها باعث بی انگیزگی و سستی در جامعه می شود.

ما کشور آزادی هستیم و همه حق دارند که حرفای خود را بیان کنند. ما در کشور عالم زیاد داریم و هرکس نظر و عقیده خود را دارد برخی از علما نظرات آقای مشایی را مطالعه کردند و می گویند ایرادی ندارد ولی بعضی از آقایون هم به ان نقد دارند بنابراین نباید این را به جامعه متدینین نسبت داد.

رسایی: انتقاد از یک نفر انتقاد از دولت و خدمات آن نیست هرچند که برخی به دنبال فضاسازی هستند که با آن اقدامات دولت را زیر سوال ببرند اما مردم همچنان با دولت پیوند محکمی دارند البته ما نمی توانیم عدد گذاری کنیم که چقد راضی یا ناراضی‌اند ولی برآیند عمومی نشان می دهد که حمایت جدی از دولت در میان مردم وجود دارد اما نگران هم هستند.

ما در دولت اشکال می بینیم که طبیعی هم هست اما انحراف نمی بینیم و در صورت هر گونه انحراف مطمئننا در مقابل آن می ایستیم.در کل در دولت معایب و محاسنی وجود دارد ولی من حیث المجموع من امتیاز خوبی به دولت می دهم و همچنان نیز از خدمات آن دفاع میکنم اما انتقاداتی هم دارم که البته در راستای دفاعم است.

جوانفکر:این دولت از حیث محبوبیت در جهان بی سابقه بوده است حتی در دشمنان نیز ارزیابی کردند و آنها گفته اند که احمدی نژاد محبوب ترین رییس جمهور است.حال که این طور است چرا برخی این فرصت را از نظام می گیرند ؟ما باید این رفتار را در کشور نهادینه کنیم نه به تخریب آن بپردازیم.

رسایی:بنده در آخر یک انتقاد از رسانه دارم برنامه "دیروز،امروز، فردا"در یکسال اخیر خیلی تاثیرگذار بوده است پس چرا انقدر افت و خیز دارد ؟این برنامه اگر بخواهد در فضای جامعه تاثیرگذار باشد بایدبه طور منظم پخش شود حتی شده ماهی یکبار چطور استبرای فوتبال نود می سازند و برای سینما هم برنامه چالشی هفت را می سازند اما در حوزه سیاسی دائما کار شکنی می کنند.

اگر بخواهید تا موجی در جامعه ایجاد شد برنامه پخش شود خود باعث جنجال و دامن زند به موج می شود و همان بهتر که پخش نشود اما برای تاثی گذاری می بایست به طور منظم پخش شود و به تحلیل شفاف وقایع بپردازد باید به مردم اعتماد کرد اکر مردم حرفها را بدون واسطه و شفاف بشنوند راحتتر با شبهات و شایعه ها برخورد می کنند.


دسته بندی : متن کامل مناظره رسایی و جوانفکر در برنامه "د


دشمنان تابلودار بیرونی نه فقط با اظهارات آقای مشایی مخالف نیستند، بلکه با ذوق زدگی از آن استقبال نیز کرده و می کنند.    

به گزارش رجانیوز، در ستون یادداشت روز کیهان که به قلم حسین شریعتمداری نوشته شده، آمده است:

1- موضوع این نوشته اگرچه سخنان اخیر آقای اسفندیار رحیم مشایی است، اما روی سخن با ایشان نیست. آقای مشایی بارها اعلام کرده است که «عدد»ی به شمار نمی آید- چیزی قریب به همین مضمون- و تاکید ورزیده است کسانی که با او مخالفت می کنند، در پی مخالفت با رئیس جمهور هستند و او را تنها به این علت که از نزدیکان رئیس جمهور است مورد حمله قرار می دهند! درباره نیمی از گفته آقای مشایی، آنجا که خود را «عدد»ی به حساب نمی آورد، نفیاً و یا اثباتاً سخنی نمی گوییم و آرزو می کنیم که شکسته نفسی! کرده باشند. اما نیمه دیگر سخن ایشان با واقعیات موجود همخوانی نداشته و در تناقض نیز هست، چرا که مخالفان رئیس جمهور، چه برخی از جریانات داخلی و چه گروه های ضدانقلاب خارج نشین و دشمنان تابلودار بیرونی نه فقط با اظهارات آقای مشایی مخالف نیستند، بلکه با ذوق زدگی از آن استقبال نیز کرده و می کنند. برای دشمنان انقلاب چه امتیازی برجسته تر و چه خواسته ای طلایی تر از آن که کسی در جایگاه رئیس دفتر رئیس جمهور کشورمان، آرزوهای برزمین مانده آنان را بر زبان آورده و به عنوان دیدگاه و بینش و منش جمهوری اسلامی ایران از تریبون نظام جار بزند؟! مخصوصاً آن که این شخص- متاسفانه- نزدیکتر از همه دولتمردان به رئیس جمهور معرفی شده باشد و علاوه بر ریاست دفتر ایشان، پست های حساس دیگری نظیر عضو کمیسیون اقتصادی دولت، دبیر کمیسیون فرهنگی دولت، ریاست شورای هماهنگی مناطق آزاد، قائم مقامی رئیس جمهور در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور و در یک کلمه همه کاره دولت تلقی شود! بنابراین برخلاف ادعای آقای مشایی، مخالفان رئیس جمهور از حامیان سینه چاک ایشان هستند و با مواضع و عملکردی که آقای مشایی بر کام و گام دارند، چرا نباید مدافع ایشان باشند؟!

و اما، از سوی دیگر، اعتراض کنندگان و منتقدان بینش و منش آقای مشایی - صرفنظر از عده ای اندک و کم شمار- دوستداران واقعی رئیس جمهور محترم هستند که حضور آقای مشایی در کنار ایشان را- با دست گسترده ای که در دولت دارد- آفتی خطرناک برای دولت اصولگرا و شخص ریاست محترم جمهوری می دانند و برای این نگرانی خود دلایل منطقی و شواهد مستحکمی نیز دارند.

2- دولت دکتر احمدی نژاد به علت اصرار بر آموزه های اسلامی و انقلابی و مخصوصا عدالتخواهی، حمایت از محرومان، علم پروری، پاکدستی، مردم دوستی، شجاعت در برخورد با دشواری ها، مقاومت در برابر باج خواهی قدرت های استکباری و ده ها امتیاز برجسته- و بعضاً منحصربه فرد- دیگر، از آغاز شکل گیری تاکنون آماج شدیدترین و بیشترین کینه توزی های نظام سلطه بین الملل و دنباله های داخلی آن بوده و هست.

برادر عزیزمان دکتر احمدی نژاد «برآمده از اصولگرایی» است و نه «برپاکننده آن» بنابراین بدیهی است که از یک سو مورد حمایت گسترده اصولگرایان- بخوانید توده های عظیم ملت- باشد و از سوی دیگر با دشمنی های پیوسته دشمنان ملت روبرو باشد که چنین بوده و هست. و اما رئیس جمهور محبوب و فداکارمان مخصوصا با توجه به بار سنگینی که بر دوش دارد و بی اغراق باید گفت به خوبی از عهده آن برآمده است، به طور طبیعی مصون از لغزش و خطا نیست و دقیقاً در همین نقطه است که می تواند مورد انتقاد دلسوزانه و خیرخواهانه دوستان اصولگرا نیز باشد. انتقاداتی که انگیزه و مقصود از آن، تصحیح خطا و کمک به رئیس جمهور برای پیمودن بهتر و باصلابت تر راه پیش روی ایشان است. بنابراین، کسی حق ندارد و نمی تواند نقدهای دوستانه و دلسوزانه را به حساب مخالفت و یا- خدای نخواسته- دشمنی با رئیس جمهور تلقی کند. اصلی ترین نشانه اینگونه انتقادها، تاکید بر امتیازها و دستاوردها، ارائه دلایل مستحکم برای وارد بودن انتقاد و نهایتاً پیشنهاد راه حل است.

اکنون فقط نیم نگاهی به دلایل و شواهدی که مخالفان حضور آقای مشایی در کنار رئیس جمهور برای ابراز مخالفت خود ارائه می کنند به وضوح و بدون کمترین تردیدی از دلسوزانه بودن این انتقادات حکایت می کند و بر این واقعیت تلخ و غیرقابل انکار تاکید دارد که آقای مشایی با توجه به افکار انحرافی ایشان و دست باز و گسترده ای که در چرخه امور دولت دارد به یک وصله ناجور در ساختار دولت آقای احمدی نژاد تبدیل شده و حذف آن ضامن سلامت دولت است و در مقابل باید گفت متاسفانه دلایلی که ریاست محترم جمهوری برای ضرورت ابقای آقای مشایی در کنار خود ارائه می کند، از استحکام لازم برخوردار نیست. بنابراین اگر جناب آقای دکتر احمدی نژاد برای سلامت و محبوبیت دولت خویش اهمیت قائلند- که به یقین قائلند- نباید در برکناری آقای مشایی کمترین تردیدی به خود راه بدهند و انتقاد دلسوزانه دوستان را با کینه توزی کسانی که به جای «نقد» پیوسته «نق» می زنند، در یک کفه قرار داده و همسان تلقی کنند. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که دیروز یکی از دوستان به مزاح از قول گروه «نق»زن نوشته بود؛

«ای احمدی نژاد! خدا بگویم تو را چکار کند! این چه وضعیتی است که برای ما پیش آورده ای؟ در دولت خاتمی هم روزه می گرفتیم و ساعت 5 بعدازظهر افطار می کردیم اما در دولت تو، ساعت هشت و نیم بعدازظهر هم به زور مغرب می شود و افطار می کنیم!!»

3- اظهارات آقای رحیم مشایی اگرچه تکرار بی کم و کاست همان دیدگاه های شرک آلود و استعمارپسند گروهک های حقیری نظیر منافقین و سلطنت طلب ها و... است ولی سخن درباره دیدگاه و نظرات آقای مشایی نیست، چرا که افراد دیگری- از جمله برخی هواداران گروهک های یادشده- نیز با همان دیدگاه های آقای مشایی در جامعه حضور دارند و هیچکس هم از حضور آنها کمترین احساس خطری نمی کند. اما، آقای مشایی در حالی که زبان همان دشمنان را در کام دارد، در جایگاه قائم مقام رئیس جمهور محترم کشورمان ظاهر می شود و از تریبون رسمی نظام، خواسته های 31 سال برزمین مانده و آرزوهای بربادرفته آمریکا و متحدانش را به عنوان دیدگاه و نظر جمهوری اسلامی ایران بر زبان می آورد. و سؤال این است که چه کسی و با کدام توضیح قانونی و یا توجیه منطقی به ایشان چنین اجازه ای داده است؟!

4- شاید این برداشت را تعجب آور و غیرمنصفانه تلقی کنید ولی شواهد و قرائن فراوانی از صحت آن حکایت می کند و آن، این که آقای اسفندیار رحیم مشایی- انشاءالله بی آن که خود بخواهد یا بداند- به قطعه ای از «پازل فتنه 88» تبدیل شده است و آگاهانه یا ناخودآگاه آب به آسیاب فتنه گران و دشمنان نظام می ریزد. و البته در هر دو حالت، نتیجه یکسان است.

آقای مشایی تاکید می کند که «از مکتب اسلام» دریافت های متنوعی وجود دارد. اما دریافت ما از حقیقت ایران و حقیقت اسلام، «مکتب ایران» است و ما باید از این به بعد مکتب ایران را به دنیا معرفی کنیم!

آیا اصلی ترین مانع قدرت های استکباری برای سلطه دوباره بر ایران اسلامی، عبور از «اسلام» نبوده و نیست؟ به نظرات ثبت و ضبط شده و بارها به صراحت اعلام شده دشمنان بیرونی و دنباله های داخلی آنها از جمله مدعیان اصلاحات مراجعه کنید. هیچکدام از آنها- حتی اسرائیل- به صراحت از کنار گذاشتن مکتب اسلام سخن نمی گویند- یعنی جرأت نمی کنند- تمامی آنها برای عبور از اسلام بهانه های به ظاهر معقول! می تراشند و مخصوصاً بر این توهم اصرار می ورزند که از اسلام قرائت های متفاوتی وجود دارد و از آنجا که دریافت مطمئن امکان پذیر نیست!! باید به نسخه ای که خود در تدوین آن موثر باشیم مراجعه کنیم!

و اما، چرا به جای «مکتب اسلام» پای «مکتب ایران» به میان کشیده می شود؟ زیرا مکتب اسلام یعنی همان اسلام ناب محمدی(ص) بی در و پیکر و بدون معیار و ملاک نیست که هرکس هرچه خواست را بر آن افزوده و یا از آن بکاهد ولی «مکتب ایران» معیار و ملاک مشخصی ندارد و از داریوش و نادرشاه و آغامحمدخان قاجار تا پهلوی و... در آن جای دارند. آقای مشایی بعد از مواجهه با اعتراض صاحبنظران تلاش می کند نظر انحرافی خود را به گونه ای- البته ناشیانه- تصحیح کند! و از مکتب امام حسین(ع) به عنوان منظور خود یاد می کند. خب! چرا از ابتدا سخن از امام حسین(ع) به میان نمی آورد؟! و اظهارات پیشین وی با شعار «جمهوری ایرانی» سران فتنه چه تفاوتی دارد؟ و آقای مشایی پیش از این هم از سپری شدن دوران اسلام گرایی سخن گفته بود!

5- آقای مشایی چند سال قبل از «ملت اسرائیل»! سخن گفت و بر دوستی با آنان اصرار ورزید. و هنگامی که با اعتراض روبرو شد، که ساکنان فلسطین اشغالی، صهیونیست های مهاجر هستند و امکان سکونت آنان در سرزمین اشغال شده فلسطین به بهای آوارگی مردم آن مرز و بوم و قتل عام همه روزه زنان و مردان و کودکان فلسطینی فراهم شده است، اعلام کرد که نظر من! همان نظر امام(ره) است!! اما در جریان همایش اخیر بار دیگر با صراحت بیشتری بر نظر پیشین اصرار ورزیده و گفت: «اندیشه آقای احمدی نژاد حذف رژیم صهیونیستی از نقشه جغرافیایی نیست»! ایشان ضمن آن که آشکارا و بی پرده نظر مبارک و منطقی و حقوقی حضرت امام راحل(ره) را نفی می کند، شعار دیکته شده وزارت خارجه اسرائیل به سران فتنه یعنی شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» را نیز تکرار می کند!

آیا هنوز هم می توان ادعا کرد که اظهارات مشایی فقط یک «لغزش زبان» و از نوع «سهوالبیان» بوده است؟!... و ده ها نمونه دیگر از این دست که بیرون از حوصله این نوشته محدود است و در آینده به آن خواهیم پرداخت.

6- به قول آقای مشایی «البینه علی المدعی... کسی که ادعا می کند باید برای اثبات ادعای خود دلیل بیاورد.» براساس همین قاعده عقلی و حقوقی، دلایل فراوانی وجود دارد- و به برخی از آنها به عنوان مشتی از خروارها اشاره شد- که نشان می دهد آقای مشایی بیرون از حلقه اصولگرایان و وصله ای ناهمگون با دولت آقای احمدی نژاد است. اکنون کسانی که این تلقی را نمی پذیرند باید برای اثبات ادعای خود دلیل بیاورند. امید آن که برادر عزیز و رئیس جمهور اصولگرا و فداکارمان، در این ماجرا اندیشه کنند و از رخنه نامحرمان در دولت اصولگرا برحذر باشند.

7- و بالاخره ما نیز معتقدیم مسئله مشایی در حدی نیست که به یکی از مسائل پررنگ رسانه ای تبدیل شود اما وقتی اظهارات وی و هورا کشیدن دشمنان برای او را می بینیم، ورود به ماجرا را ضروری تلقی می کنیم و این نکته نیز گفتنی است که مدیران بیرونی فتنه و دنباله های داخلی آنان نباید اینگونه انتقادات دلسوزانه را نشانه اختلاف در میان اصولگرایان تلقی کنند! و مطمئن باشند که اصولگرایان با شناخت دقیق و مستندی که از هویت وابسته و ستون پنجمی فتنه گران دارند، محال است رئیس جمهور محبوب خود را تنها بگذارند.


دسته بندی : شریعتمداری:اصولگرایان محال است رئیس‌جمهور محبوب خو

واکنش جالب سبزها به اخراج علی کریمی

سه‌شنبه ٢٦ امرداد ۱۳۸٩, ۱:٠٩ ‎ب.ظ

پس از اخراج علی کریمی توسط باشگاه استیل آذین که گفته می شد به دلیل روزه خواری و توهین به مسئولین انجام شده است، روز گذشته رسانه های سبز و جریان ضدانقلاب با سوء استفاده از این خبر، کمپین حمایت از کریمی را راه اندازی کردند.
   
به گزارش جهان، یک سایت اسرائیلی نوشت: علی کریمی به دلیل آنچه در فرهنگ عامه ایران زمین وطن پرستی ومردم دوستی نام دارد شخصیت خوب تاریخ فوتبال ایران نامگذاری میشود و جا داره که بگیم : کریمی با غیرت،حمایتت میکنیم

از سوی دیگر گروهی با عنوان حمایت از کریمی در فیس بوک تشکیل شد تا برای دفاع از وی امضا جمع کند.

رسانه منتسب به سبز دیگری هم نوشت که گرچه علی کریمی روزه خواری کرده است اما ما باید او را به خاطر جسارتش مورد حمایت قرار دهیم. دنباله هم نوشت که اخراج کریمی با یک سال اختلاف برای انتقام از دستبند سبز وی در یک مسابقه فوتبال است.

تلاش برای رو در رو قرار دادن کریمی در مقابل نظام در حالی است که وی و دوستانش در تلاش هستند که حکم اخراج وی را تغییر دهند.

گفتنی است روز گذشته نیز تعدادی از سایت های سبز نوشتند: برای مخالفت با نظام باید صدای ربنای شجریان را قبل از افطار بلند کنیم.


دسته بندی : واکنش جالب سبزها به اخراج علی کریمی

امتناع مشایی از مناظره در 'دیروز امروز فردا'

سه‌شنبه ٢٦ امرداد ۱۳۸٩, ۱:٠۳ ‎ب.ظ

مشایی به دعوت از وی برای مناظره در برنامه امشب 'دیروز امروز فردا' پاسخ مثبت نداد؛ شریعتمداری به عنوان طرف مقابل مناظره مطرح بود.    

به گزارش مشرق، پس از آنکه تهیه کنندگان برنامه 'دیروز امروز فردا' از اسفندیار رحیم مشایی برای انجام مناظره در برنامه امشب (سه شنبه شب) دعوت کردند، وی به این درخواست پاسخ منفی داده است.

این در حالی است که رئیس جمهور چهارشنبه گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت گفته است: هرکس در مورد اظهارات مشایی نظری دارد، میتواند با وی مناظره کند.

در حالی که از حسین شریعتمداری به عنوان فرد مناظره کننده با مشایی نام برده می شود، هنوز علت امتناع مشایی از این مناظره مشخص نیست.

در همین حال برنامه "دیروز امروز فردا" امشب (سه شنبه شب) از شبکه سوم سیما به روی آنتن خواهد رفت.


دسته بندی : امتناع مشایی از مناظره در 'دیروز امروز فردا'

نقطه امید ماجرای احمدی‌نژاد و مشایی

دوشنبه ٢٥ امرداد ۱۳۸٩, ٢:٠٠ ‎ب.ظ

 

"در حق مشایی ظلم می‌شود آنچنان که برخی می‌گویند یا او در حال خیانت به نظام است آنگونه که سرلشکر فیروزآبادی معتقد است"، "مشایی غیرخودی است و منحرف آنطور که آیت‌الله مصباح هشدار می‌دهد یا خودی‌ترین در حلقه رئیس‌جمهور مکتبی است"، "مشایی در بیان اظهارات تأویل‌پذیر تعمد دارد و از باز شدن باب بحث و گفت‌وگو در مورد خود در هر رسانه و محفل سیاسی و حتی میهمانی‌های افطار ماه مبارک رمضان لذت می‌برد یا در فهم اظهارات او خودآگاه و یا ناخودآگاه سوء برداشت وجود دارد"، "آیا مشایی برای احمدی‌نژاد هزینه می‌پردازد یا احمدی‌نژاد و دولت هزینه او می‌شوند"، "آیا برنامه خاصی برای دلخور کردن بدنه مؤمن و ولایی جامعه وجود دارد که پایبندی‌شان به احمدی‌نژاد و دفاع از او گفتمانی است نه به‌خاطر فلان مجوز واردات و بهمان وام سه درصدی و پست و مقام؛ یا اینکه بر عکس آنچنان که خود مشایی می‌گوید تمام مباحثی که او مطرح می‌کند منطبق با آموزه‌های دین است و بر طبق نظر رئیس‌جمهور، دولت‌های نهم و دهم نیز دینی‌ترین دولت‌های پس از انقلاب هستند"، "آیا آقای مشایی نظریه‌پرداز دولت است و آنطور که رئیس‌جمهور می‌گوید نباید دولت را از ورود به حوزه‌های نظری و تفکر و اندیشه منع کرد یا اینکه ماجرا از اساس چیز دیگری است و اظهارات متشابه و تأویل‌پذیر برای مصارف ویژه‌ای تدارک دیده شده‌اند"، "آیا منتقدان آقای مشایی فقط افراد سیاسی‌کاری هستند که از سر نگرانی برای آینده به او به چشم یک رقیب انتخاباتی نگاه می‌کنند که از هم‌اکنون باید نسخه‌اش پیچیده شود و در این میان، افرادی بسته، احساسی و تحت تأثیر کیهان! را نیز همراه خود می‌کنند و آنگونه که رئیس‌جمهور باور دارد مشایی سیبل اتهامات شده و حساسیت‌ها بر روی او غیر عادی است"، "آیا مشایی مأموریت دارد در اوج تحریم‌ها و تهدیدهای خارجی علیه ایران، جبهه جدیدی برای فروکش نگرانی‌های مردم بگشاید یا برعکس اختلافات داخلی پدید آمده در اثر گفته‌های او دشمن را در ادامه رویه تهدید و فشار مصمم‌تر و امیدوارتر می‌کند"...

به فهرست بالا شاید بتوان ده‌ها گمانه دیگر هم اضافه کرد و ساعت‌ها در مورد هر یک از آن‌ها که نتیجه هر یک تأثیر قابل ملاحظه‌ای در آینده جریان انقلاب دارد، بحث کرد و از آن، مبنای عمل استخراج کرد. شاید برخی هم به نظرشان این نحوه طرح بحث از اساس اشتباه،‌ انحرافی و باز کردن جبهه جدید باشد اما به هر حال معتقدم پاسخ نیافتن برای این پرسش‌ها و تلنبار کردن سیاهه‌ای که بر حجم آن نیز افزوده می‌شود، یا به بی‌عملی و سرخوردگی می‌انجامد، یا به اضافه شدن شکاف در جریان.

تردیدی نیست که جریان‌های پرشمار داخلی و خارجی برای سقوط احمدی‌نژاد لحظه‌شماری می‌کنند و در ضربه زدن به او از هیچ فرصت و بهانه‌ای دریغ نمی‌کنند، اما در مقابل جریانی که امروز در کوچه و مسجد و اداره و محل کسب و مدرسه و دانشگاه برچسب "احمدی‌نژادی" بر پیشانی‌اش خورده نیز حق دارد ‌برای یافتن پاسخ پرسش‌های فوق و نحوه مواجهه دل‌نگران باشد؛ حتی اگر آنچنان که برخی خناسان می‌خواهند القا کنند این حلقه دلسوز عددی نداشته باشد و قابل نادیده گرفتن باشند که یقیناً اینطور نیست.

البته جنس احمدی‌نژاد از جنس همین دل‌نگرانی‌ها و دلسوزی‌ها است. بنابراین، بعد از هر دور بالاگرفتن این نوع مناقشات، خود او وارد می‌شود و با همان ادبیات ضد فساد و عدالتخواهانه و دینی مورد انتظار، سعی در ایجاد موازنه می‌کند. آنچه که رئیس‌جمهور در حاشیه دولت در تبیین مکتب ایران و مکتب اسلام گفت، از جنس همین ادبیات بود. احمدی‌نژاد نکات متینی گفت و سپس افزود مشایی همین حرف‌ها را که حرف دولت است، زده اما ادبیات و منطق آقای مشایی که این روزها حتی موجب سوء استفاده سلفی‌ها هم شده با ادبیات و منطق احمدی‌نژاد فاصله معناداری دارد.

احمدی‌نژاد اما گفته‌های مشایی را با همان عینک مبانی دینی و عدالتخواهانه می‌بیند و در اثر شیفتگی پدیدآمده، حتی جایی که به نظر او سوءبرداشت رخ می‌دهد، با همان مبانی سخنان رئیس دفترش را توجیه می‌کند. این رویه، هم "نقطه امید" است و هم "محل نگرانی". "نقطه امید" از آن جهت که احمدی‌نژاد از اصول عدول نکرده و اصراری بر "بدی" ندارد، بلکه آنچه را که به نظر او بد فهمیده می‌شود به همین اصول و مبانی برمی‌گرداند و "محل نگرانی" اینکه "این‌همانی" مراد احمدی‌نژاد آن‌قدر برای خود او به یک باور تبدیل شود که نوعی استحاله گفتمانی معکوس شکل بگیرد.

با این حال، جریان انقلاب باید از نقطه امید فوق حداکثر بهره را ببرد و برای جلوگیری از پررنگ شدن وجه نگران کننده، ضمن حفظ اتصال خود با رئیس‌جمهور و پرهیز از مرزبندی گفتمانی با شخص دکتر احمدی‌نژاد، به‌طور دائم علت محدثه دولت‌های نهم و دهم و دستاوردهای ناشی از آن در پنج سال اخیر را یادآوری کند. اگرچه جریان انحرافی به‌طور محسوسی بدل این حرکت را به پیش می‌برد و سعی دارد القا کند که اتفاقات متفاوتی در حال وقوع است. این جریان از حساسیت‌های ضد ظلم احمدی‌نژاد و تنفر او از "ضعیف‌کشی" در یک سناریوی دائمی بهره می‌برد و سریالی را که پایان هر قسمت آن، مظلوم‌نمایی است تدارک می‌بیند. این استدلال که هدف از هجمه به مشایی، احمدی‌نژاد است، آنچنان که رئیس‌جمهور به آن باور دارد و آقای مشایی هم در هر جمعی که می‌نشیند، آن را تکرار می‌کند، بیراه نیست اما آیا واقعاً در این گیرودار آقای مشایی نقش سپر و ضربه‌گیر را برای رئیس‌جمهور ایفا می‌کند، یا برعکس زمینه‌ساز حملاتی می‌شود که واقعاً هدف قرار گرفتن او موضوعیتی ندارد و این، احمدی‌نژاد و اعتماد جریان انقلابی به اوست، که دائم تحلیل می‌رود و آسیب‌پذیرتر می‌شود.یاسر انصاری


دسته بندی : نقطه امید ماجرای احمدی‌نژاد و مشایی

وقتی ربنای شجریان مشکل اول کشور می‌شود!

دوشنبه ٢٥ امرداد ۱۳۸٩, ۱:٥٢ ‎ب.ظ

شبکه ایران: سال گذشته و پس از ناآرامی‌های انتخابات، با فرارسیدن ماه رمضان امید می‌رفت که ماه نیکی‌ها و خیرات پایانی باشد بر توهم و تفرقه تا سفره میهمانی خدا مجالی باشد برای آشتی ، مودت و دوستی بین روزه داران که این تنها بخشی از نعمات بی کران الهی در فرا رسیدن این ماه پر برکت است.

اما برای جرس شوم فتنه حتی قداست صدای قدوم دل‌نشین بهار دل‌ها و بانگ دعای افطار هم تفاوتی نداشت و این بار نغمه‌ یادگار دلنشین ماه‌های صیام را هدف قرار داده بود تا با زدودن رنگ معنویت خاطره، آن را به نمادی از جنس خود بدل کند.

حدود 30 سال آوای ربنای محمد‌رضا شجریان نوای مشترک لحظات افطار مردم ایران بود اما در روزهای باقی مانده تا ماه مبارک این استاد آواز بر اساس مواضع سیاسی خود از رئیس رسانه ملی درخواست کرد پخش آثارش از صدا و سیما متوقف شود.با توجه به اعتراض شجریان، با نزدیک شدن به ایام ماه مبارک پخش یا عدم پخش این اثر هنری در کانون توجه قرار گرفت البته این بار نه از باب حذف یک حس نوستالژیک و اهمیت پیوندخوردگی آن با لحظات معنوی مخاطبان؛ بلکه من باب اعتقادات سیاسی صاحب اثر.

این ماجرا تا ماه مبارک رمضان ادامه داشت تا این که سرانجام پرویز فارسیجانی در نشست مطبوعاتی که به منظور تشریح برنامه‌های ویژه ماه رمضان برگزار شده بود، با توجه به استثنائاتی که شجریان برای این اثرش قائل شده بود، از پخش این نوا از رسانه ملی خبر داد و در پی آن ربنای شجریان در کنار آثار متنوع دیگر از صداوسیما پخش شد.

این در حالی است که تنها با گذشت 3 روز از ماه مبارک رمضان امسال بار دیگر پخش نشدن این اثر به دستاویزی برای برخی محافل خبری تبدیل شده است تا با انعکاس آن در حد یک مشکل ملی، طوری جلوه دهند که گویا شنیدن این اثر از صداوسیما به مهمترین دغدغه و تمنای لحظات معنوی و ملکوتی افطار روزه‌داران تبدیل شده است.

در حالی که یکی از برنامه‌سازان ویژه افطار پخش نشدن ربنای شجریان را بی‌منظور اعلام کرده و از احتمال پخش آن در روزهای آتی خبر داده است، چنین موضع‌گیری‌های عجولانه و احساسی حکم دوستی خاله خرسه را پیدا می‌کند. چرا که ناخودآگاه رنگ‌ و بویی متفاوت به این اثر هنری داده و بالتبع از اثرگذاری و گیرایی آن در خاطرات معنوی مخاطبان خواهد کاست.

اگر چنین بازتابی باعث شود تا صدای آمریکا و شبکه خبری بی بی سی و دیگر رسانه‌های بیگانه که تریبونی برای قشر آشوب طلب شده‌اند یاد استاد کرده و به جرات روی خوش استاد به این رسانه‌ها و تجربه مصاحبه‌های سال گذشته این سوال تکراری را از شجریان جویا شوند و یادآور سوء‌استفاده رسانه‌های بیگانه از نام‌آوری شجریان برای دامن زدن به التهابات شوند مسلما نباید انتظار داشت که بینندگان، این نوا را بار دیگر به لحظات معنوی خود الحاق کرده  و از آن به عنوان حس خوش نوستالژیک و اثر ملی یاد کنند.


دسته بندی : وقتی ربنای شجریان مشکل اول کشور می‌شود!

همسر تاج‌زاده: شوهر من یک قهرمان ملی است!

دوشنبه ٢٥ امرداد ۱۳۸٩, ۱:٤۸ ‎ب.ظ

 

فخرالسادات محتشمی‌پور، شوهرش و دیگر اعضای محکوم شده "مشارکت" و "مجاهدین" را به سبب نامه چند روز پیش به قوه قضاییه "قهرمان ملی" نامیده است!

به گزارش شبکه ایران، همسر مصطفی تاج‌زاده در مصاحبه با یک سایت ضدانقلاب که توسط حلقه لندن مدیریت می‌شود، بدون اشاره به جرم نویسندگان نامه فوق و همسویی آنان با دشمنان نظام، این افراد را "فرزندان انقلاب" نامیده و نامه توهین‌آمیز آنان را نشانه حسن ظن به انقلاب دانسته است.

تاج زاده یکی از مجرمان آشوب‌های خیابانی سال گذشته که به جرم هدایت کودتای مخملی علیه ایران به شش سال حبس محکوم شده است.

خانم محتشمی‌پور که چندی پیش از آمادگی شوهرش برای مناظره با حامیان نظام خبر داده بود، در ادامه مدعی شده است که "من همه این عزیزان را نه از جهتی که آقای تاجزاده همسر من است، بلکه به خاطر نفس کار ارزشمندشان قهرمانان ملی می دانم."

همسر عضو ارشد احزاب منحله سازمان مجاهدین و مشارکت در بخش دیگری از مصاحبه خود با سایت وزیر ارشاد دولت اصلاحات، در ادعایی جالب، تاج‌زاده و دیگر مجرمان حوادث سال گذشته را افرادی خوانده که "حرکتشان را از درون نظام شروع کردند و از همان مکانیزمهای تعیین شده در قانون اساسی استفاده کردند."

خواهر رئیس کمیته موسوم به صیانت آرای ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در سال گذشته، در پایان این گفت‌وگو، اخبار منتشر شده در سایت‌های ضدانقلاب مبنی بر تهدید آقای تاج‌زاده به پس گرفتن امضای این نامه از سوی مقامات امنیتی را رد کرده و گفته است: "در خبرها نقل شده بود که بازجوها شوهرم را تحت فشار قرار داده‌اند که شکایتشان را پس بگیرند. این طور نبوده و هیچ تماسی نداشتند و فقط دیروز زنگ زدند که باید به زندان برگردید."

گفتنی است خانم محتشمی‌پور چندی پیش، با انتشار مطلبی در وبلاگ شخصی‌اش، علمای حوزه و دانشگاه را به "عافیت‌طلبی" و "دنیا‌خواهی" متهم کرد و از اینکه آنان از اغتشاشات خیابانی حمایت نکردند، به شدت انتقاد کرد.

وی خواهر علی اکبر محتشمی پور، مشاور میرحسین و طراح ادعای تقلب در انتخابات است.


دسته بندی : همسر تاج‌زاده: شوهر من یک قهرمان ملی است!

آواز خوانی خواننده زن ترکیه ای درکرج!

دوشنبه ٢٥ امرداد ۱۳۸٩, ۱:٤٥ ‎ب.ظ

یک خواننده معروف زن ترکیه ای به نام ابرو  ضمن حضور در رستورانی در شهر کرج که با تجمع مردم در داخل و خارج رستوران جهت گرفتن امضاء و عکس یارگاری همراه بود ، با اصرار حضار اقدام به آواز خوانی نمود.

به گزارش«جوان آنلاین»،ظاهرا این خانم خواننده همسر یکی از تجارایرانی معروف در ترکیه می باشد که از اقوام صاحب رستوران می باشد .

این رستوران در گذشته نیز پاتوق خوانندگان غیر مجاز مانند ساسی مانکن بوده و با توجه به ارتباط فامیلی بین صاحب رستوران و این خواننده ترکیه ای به نظر میرسد که این موضوع تداوم داشته باشد


دسته بندی : آواز خوانی خواننده زن ترکیه ای درکرج!

معمای اسفندیار

یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٢٠ ‎ب.ظ

این روزها روزنامه‌ها و سایت‌ها را که مرور کنی ،مطالب متفاوتی در مورد مرد مرموز و خبر ساز دولت می‌شنوید، کسی که از روزهای ابتدایی ورود به کابینه که کمتر کسی حتی نامی از او شنیده بود تا به امروز که در مقاطعی از رئیس دولت دهم هم خبرسازتر و رسانه‌ای تر میشود هر گاه در جایی سخنرانی کرده است در پرده‌ای از ابهام و اوهام مطالبی بر زبان رانده که هم خود او و دولتی‌ها مجبور به تلاش برای اصلاح و رتوش و توجیه آن شده‌‌اند  ، هم مخالفین و معاندین نظام با ذوق و شوق از کلمات او یاد کرده‌اند و هم دلسوزان و خودیهای نظام با عصبیت همراه با گذشت به تبیین گفته‌هایش پرداخته‌اند.

بی شک آنچه مانع برخورد جدی عناصر معتقد به نظام و انقلاب با مرد خاکستری دولت احمدی‌نژاد می‌شود، باورهایی است که به  اصالت عدالت‌خواهی شخص احمدی‌نژاد دارند نه دلبستگی به افرادی مثل مشائی،حضور مشائی در دولت باعث شده‌ است تا اگر در زمینه‌ای اشتباهی از دولت سر می‌زند اصولگرایان اقدام و یا انتصاب اشتباه را ناشی از تأثیر گذاری و یا نظر مستقیم مشائی بدانند، اینکه برگ برنده باقی ماندن مشائی در کابینه روابط خویشاوندی ایجاد شده بواسطه عروس رئیس دولت دهم است یا  به قول برخی "حب‌الشیء یعمی و یصم" مشخص نیست ، اما هر چه هست این علاقه عامل خطای  ولایی‌ترین گزینه کاندیداهای ریاست جمهوری دهم برای تأخیر در اجرای فرمان رهبری در خصوص انصراف از انتخاب  اسفندیار برای معاون اولی شده بود.

شاید تعبیر اینکه رهبری بر خلاف روال مسبوق به سابقه خود اجازه انتشار دست‌نوشته‌اش درخصوص مشائی را  به رسانه‌ها داده بود، دیدن آینده‌ای بس خطرناکتر از دوران فتنه اخیر  در خشت خام بوده باشد که مسببانش امثال اسفندیار باشند.فتنه‌ای که رهبرانش با رنگ و لعاب دین و گفتمان سازی غلط از ارزشهای انقلابی و اسلامی تلاش نمایند جمهوری اسلامی را به مخاطره اندازند.

این روزها از زبان بسیاری از دلسوزان نظام که تا چندی پیش تمام قد در مقابل مواضع سران فتنه به ظاهر سبز ایستاده بودند جملاتی در نکوهش مرموزترین همراه احمدی‌نژاد شنیده می‌شود که موجبات شک و ظن است، آیا رفیقترین مرد دولت نهم و دهم با رئیس‌جمهور در مسیر آن رنگ فتنه‌گون و یا بدرنگی دیگری دچار شده است و یا آنکه دلسوزان نظام اشتباه می‌کنند؟

آنچه از تبیین فضای انتخابات و بعداز آن از امثال استاد مصباح یزدی و دیگرانی چون سرلشکر‌فیروزآبادی به یاد داریم همه حکایت از عمق روشن‌بینی و درایت ایشان است.حمید رسائی در مورد موضع‌گیری آیت‌الله مصباح یزدی می‌فرمایند "یک سال بعد از تشکیل دولت نهم ، آیت الله مصباح از بحران آفرینی مشایی برای جریان عدالت طلبی خبر داد و ما را هوشیار کرد و برای ما به تجربه ثابت شده حساسیت های آیت الله مصباح نسبت به یک نفر مانند حساسیت یک پزشک نسبت به یک بیماری است که جامعه علائم آن را نمی فهمد اما آن پزشک تشخیص می دهد."

هر چه هست امروز شاهد موضع‌گیری مستقیم این دلسوزان نظام در برابر مشائی هستیم، موضع گیریی به خاطر آنچه اخیراً در خصوص جایگزینی مکتب ایرانی به جای مکتب اسلامی در همایش ایرانیان مقیم خارج توسط اسفندیار عنوان شد.

با وجود تمام تلاشی که از زمان حضرت امام(ره) و پس از آن با روشنگریهای رهبری معظم انقلاب در خصوص ایجاد اتحاد در دنیای اسلام شده است بمنظور کمرنگ نمودن تعصبات قومی و نژادی، عربیت و ایرانیت و...، به یکباره با تراوشات اسفندیار شاهد هستیم، تلویزیون عربستان سعودی از حرفهای ایشان سوءاستفاده کرده می‌گوید؛ "معلوم است در ایران اسلام وجود ندارد,صحبت مکتب اسلام نیست ,صحبت مکتب ایران است."

ابراهیم نبوی بعنوان ملیجک سبزیها با سوء استفاده از گفته‌های اسفندیار، ضمن طنزی از احمدی نژاد و اطرافیانش تشکر کرده است و می‌گوید  که سالهاست به دنبال مطرح نمودن فرهنگ و مکتب ایران به جای اسلام است و اکنون خوشحال است که در دولت دهم همان حرفهای آنها زده می‌شود؟!

بعنوان یک سؤال اساسی اگر خواسته باشیم از خود مشائی بپرسیم، آیا می‌تواند حتی یک مورد قبل از دولت نهم به مقابله و موضع‌گیری در مورد دولت به اصطلاح اصلاحات اشاره کند. قطعاً هیچ موضع‌گیری را بخاطر نخواهد آورد.اساساً  نام مشائی را بواسطه رابطه‌اش با احمدی‌نژاد و پس از آن باید جستجو کرد و شناخت، نه بر اساس اقدامات و اظهارات و یا تخصص فوق‌العاده‌اش، دقیقاً به همین خاطر نیز از اطراف و اکناف دلسوزان نظام نسبت به خسارات پیش روی دولت عدالت‌خواه و امیدی که مردم حق‌طلب به آن بسته‌اند سخن رانده و رئیس دولت دهم را بیم می‌دهند.

احمدی نژاد در آخرین گفتگوی رسانه‌ای خود با خبرنگاران ضمن حمایت کامل از رئیس دفترش او را کاملاً فردی ولایی می‌داند!، ما نمی‌دانیم اما ای کاش رئیس عدالت‌خواه دولت نهم و دهم یکی از موارد و نقطه‌نظرات مشائی را در جلسات خصوصیشان برای تنویر افکار عمومی در خصوص اثبات ولایت‌مداری مشائی عنوان می‌نمودند.

اما شاید بتوان این خواسته را از آقای مشائی داشت، که اگر واقعاً به رهبری و ولایت فقیه اعتقاد کامل دارند امروز با توجه به نامه صدرالذکر رهبری و بررسی برخی شواهد و قرائن می‌توان  استنباط کرد که مردم ولایت مدار ایران اسلامی از مواضع ضد و نقیض شما رضایت ندارند. اگر واقعاً به ولایت فقیه اعتقاد دارید از آنجایی که احمدی‌نژاد به هر دلیلی شما را فردی لایق؟!! می‌دانند و امکان تأثیر گذاری بر افکار ایشان برای کنار گذاشتن شما غیرممکن می‌نماید، خود شما برای باور مردم مؤمن و معتقد به ولایت فقیه از سمتهای متعددی که به شما واگذار شده و استحقاقش را ندارید کناره‌گیری کنید، بی شک این اولین نشانه برای راضی نمودن مردم ولایت‌مداری است که امروز شما و مواضعتان را مضر به حال وحدت اصولگرایان و موفقیت دولت دهم در اهداف متعالی عنوان شده در تبلیغات انتخاباتی دولت نهم و دهم  می‌دانند.


دسته بندی : معمای اسفندیار

فحش نامه ای که منتشر نشد!

یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٢٠ ‎ب.ظ

یک سایت ضدانقلاب مدعی شد که حزب تعطیل شده مهدی کروبی بیانیه ای را آماده انتشار کرده اما به دلایلی از جمله برخی فشارها انتشار آن منصرف شده است.
 
به گزارش شبکه ایران، سایت "خودنویس" که توسط جمعی از اصلاح‌طلبان خارج از کشور فعالیت می‌کند، توضیحی درباره این فشارها نداده اما متن این بیانیه را منتشر کرده است.
 
در این بیانیه بلند که لحن آن حتی از مواضع ضد نظام کروبی هم تندتر است، همه ارزش های نظام اسلامی زیر سوال رفته و انواع تهمت ها به مسئولان نسبت داده شده است.
 
پیش از این برخی اخبار درباره تهیه یک بیانیه توسط اطرافیان آقای کروبی منتشر شده بود که بر اساس آن قرار بود به عنوان آخرین مرحله شیخ اصلاحات پای آن را امضا کند.
 
بر همین اساس گفته می شود، این بیانیه منتشر شده همان بیانیه ای است که منابع خبری پیش تر درباره آن خبر داده بودند اما به نظر می رسد کروبی حاضر نشده که پیامدهای سنگین امضای این "فحش نامه" را به جان بخرد.
 

گفتنی است پیش از اعضای این حزب اعتمادملی، از تعطیلی کامل فعالیت‌های آن خبر داده و هرگونه فعالیت سیاسی و حزبی وابسته به آن را تکذیب کرده بودند. 


دسته بندی : فحش نامه ای که منتشر نشد!

دیوان محاسبات مشایی را تبرئه کرد

یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٢٠ ‎ب.ظ

محکمه تجدید نظر دیوان محاسبات کشور، اسفندیار رحیم‌مشایی رییس وقت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را از اتهام واریز نکردن وجوه مصرف نشده سال 1383 این سازمان به حساب خزانه کل کشور تبرئه کرد.

محکمه تجدید نظر دیوان محاسبات کشور با نقض حکم صادره علیه مشایی، وی را از تمامی اتهامات در خصوص پرونده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تبرئه کرد.

در بخشی از این حکم آمده است: با توجه به ادغام سازمان میراث فرهنگی کشور و سازمان ایران‌گردی و جهانگردی در سال 82 و تأسیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری در سال 83 و ابهام در تبعیت از مقررات مالی و معاملاتی دانشگاه‌ها یا قانون محاسبات عمومی به اعتبار شرایط قبل به مکاتبه و پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص تعیین تکلیف مانده وجوه مصرف نشده سنوات قبل و صدور تصویبنامه شماره 32112ت37332ه مورخ 86/3/19 هیأت وزیران انجامیده و متعاقب ابطال مصوبه هیأت وزیران در دیوان عدالت اداری، مانده وجوه مصرف نشده به حساب خزانه واریز شده است و با توجه به اعلام نظر کارشناسی و تاریخ شروع مسؤولیت تجدیدنظرخواه (اواسط سال 84) و فقد سوءنیت، رأی هیأت سوم مستشاری نقض می‌گردد.


دسته بندی : دیوان محاسبات مشایی را تبرئه کرد

کروبی: من مجتهد جامع الشرایطم!

یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٢٠ ‎ب.ظ

مهدی کروبی معتقد است که مجتهد جامع الشرایط است و برای اثبات این ادعا چند روز است که رسانه شخصی خود را با این هدف به کار گرفته است.به گزارش شبکه ایران،‌ تلویزیون ضدانقلاب جدیدالتاسیس در چند روز گذشته تلاش کرد کروبی را فردی متدین و مجتهد به احکام دینی معرفی کند.

به نوشته جهان، در همین رابطه این رسانه روز گذشته دست نوشته‌ای از آقای صانعی منتشر کرد که وی در این دست نوشته تصریح کرده است، مهدی کروبی فردی مجتهد و دارای صلاحیت تقوائی و علمی است. به گفته آقای صانعی، مهدی کروبی، مجتهد جامع الشرایط است!

لازم به ذکر است پیش از این هیچ خبر یا انتقادی در این خصوص از مهدی کروبی مطرح نشده بود و تلاش بدون مقدمه کروبی برای اثبات اجتهاد خود معلوم نیست با چه هدفی صورت می گیرد.

گرچه بعید نیست پس از کنار گذاشته شدن آقای صانعی از مرجعیت، مهدی کروبی تلاش دارد به عنوان مجتهد و بعد هم مرجع تقلید برای فتنه‌گران نقش آفرینی کند.

پیش از این اخباری مبنی بر اختلاف سران فتنه 88 مطرح شده بود.گفته می شد در این اختلافات کروبی ار رهبری جریان کنار گذاشته است و وی از سوی خاتمی و موسوی بازی گرفته نمی شود. با این توصیف بعید نیست که کروبی پس از ناامیدی از رهبری جنبش به فکر مرجعیت برای آنها باشد.
 


دسته بندی : کروبی: من مجتهد جامع الشرایطم!


آیت الله مکارم شیرازی گفت: ‌اگر رئیس جمهور به هر دلیل نمی‌تواند با رئیس دفتر خود خداحافظی کند لااقل وی را سفارش به سکوت کند.

به گزارش مهر، آیت الله ناصر مکارم شیرازی بعد از ظهر شنبه در اولین جلسه از سلسله تفاسیر خود در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه‌(س) گفت: در شرایط فعلی تضعیف دولت کار صحیحی نیست و باید دولت قوی و مقتدر باشد تا بتواند در مقابل تهدیدات خارجی ایستادگی کند.


دسته بندی : آیت‌الله مکارم: دولت خودش را تضعیف نکند/ رئیس جمهو


ادامه مطلب...

سخنرانی ناتمام مشایی در جمع رزمندگان

یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٢٠ ‎ب.ظ

دیدار جمعی از رزمندگان کردستان با رئیس جمهور که جمعه شب گذشته شکل گرفت اتفاقات جالبی را با خود به همراه داشت.    

 به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، این جمع که منتظر سخرانی دکتر احمدی نژاد بودند با شخص دیگری در پشت تریبون مواجه شدند.

در این دیدار در ابتدا مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور با حضور در بین جمع حاضر به سخنرانی پرداخت.
حضور مشایی در پشت تریبون و سخنرانی وی موجبات ناراحتی حاضرین را فراهم کرده و واکنش هایی را از طرف آنان به همراه داشت.

اعتراض این افراد تا جای پیش رفت که مشایی مجبور شد تریبون را ترک کرده و آن را در اختیار رئیس جمهور قرار دهد.

با رفتن مشایی برخی از افراد از جای خود بلند شده و از سخنرانی رئیس دفتر رئیس جمهور در آن مراسم به احمدی نژاد اعتراض کردند.

احمدی نژاد که پای تریبون رفته بود سخنان خود را با مباحثی پیرامون مشایی و اعتراضات شروع کرد که این موضوع شگفتی بسیاری از افراد حاضر را به دنبال داشت.

وی در سخنان خود با بیان اینکه مشایی فردی با خدا و با تقواست، در اظهار نظری جالب وی را با شهید بهشتی و شهید رجایی مقایسه کرد.

سخنان هر چند وقت یک بار مشایی در مورد اسلام و مکتب آن حواشی زیادی را به وجود آورده که اعتراض های زیادی را در بین نخبگان و روحانیون با خود به همراه داشته است.


دسته بندی : سخنرانی ناتمام مشایی در جمع رزمندگان

هیجان ضدانقلاب از اهانت توکلی و مطهری به رئیس‌جمهور

یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٢٠ ‎ب.ظ

شبکه ایران: اظهارات توهین آمیز دو تن از نمایندگان مجلس درباره رئیس جمهور، به یکی از سوژه‌های اصلی رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است.

"احمد توکلی" و "علی مطهری" نمایندگانی هستند که اهانت های آنان به دلیل مخالفت احمدی‌نژاد با یک مصوبه مجلس، به محور مشترک رسانه‌های اپوزیسیون تبدیل شده است.

این اتهامات درحالی مطرح شده که رهبر معظم انقلاب برای بررسی و حل اختلافات میان دولت و مجلس دستور تشکیل یک کارگروه را صادر و اظهار نظر در این باره را به این کمیته محول کرده اند.

وقتی مطهری، سوگلی سایت مهاجرانی می‌شود

سایت "جرس" که توسط حلقه لندن مدیریت می‌شود، اظهارات آقای مطهری را بر صدر اخبار خود نشانده و پرونده ویژه‌ای برای این سخنان تهیه کرده است.

این سایت ابتدا به پوشش کامل اظهارات توهین‌آمیز این نماینده مجلس پرداخته و سپس با اشاره خاص به تعبیر "گروه فرقان" که از سوی مطهری به رئیس جمهور نسبت داده شده، به بررسی پیشینه این گروهک تروریستی پرداخته است.

سایت وزیر ارشاد دولت اصلاحات در ادامه مطلب خود، مدعی حمایت از روحانیت شده و با بیان اقدامات تروریستی فرقان، رئیس جمهور را فردی خوانده که به گفته علی مطهری، قصد حذف روحانیت را دارد!

جرس حتی پا را فراتر گذاشته و بدون اشاره به توهین شدید یکی از تئوریسین‌های اصلاحات به مراجع عظام تقلید، احمدی‌نژاد را بنابر تهمت های مطهری، به مخالفت با مرجعیت متهم کرده است.

استقبال از مطهری در رسانه سیا

ارگان رسمی سازمان جاسوسی آمریکا، ضمن انتشار متن اظهارات آقای مطهری، تلویحا به حمایت از آن پرداخته است.

سایت "رادیو فردا" از قول علی مطهری که با هفته نامه سروش گفت‌وگو کرده است، آورده: علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس، بار دیگر با انتقاد تند از محمود احمدی‌نژاد و اطرافیانش، آنها را به گروه فرقان تشبیه کرد.

آوازه نماینده اصولگرا به هلند هم رسید

سایت "رادیو زمانه" هم که به عنوان ارگان رسمی پارلمان هلند فعالیت می‌کند و ردیف بودجه مخصوصی در مجلس این کشور دارد، از سخنان علی مطهری استقبال کرد و آن را به عنوان تیتر یک خود برگزید.

این سایت که سابقه حمایت از فیلم ضداسلامی "فتنه" را در کارنامه خود دارد، با اشاره به اظهارات آقای مطهری، رئیس جمهور احمدی‌نژاد را فردی خواند که همانند اعضای گروهک فرقان "اسلام‌گرای افراطی" است.

رپرتاژ مخصوص تلویزیون انگلیس برای دو نماینده اصولگرا

"بی بی سی" از جمله رسانه‌های خارجی و ضد انقلاب که در هدایت فتنه های سال 88 نقش اصلی داشته، از قول آقای توکلی آورده است: احمد توکلی، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس ایران با انتقاد شدید از "غیرقانونی" خواندن مصوبه مجلس از سوی محمود احمدی‌نژاد گفت که "رییس جمهور دچار استبداد فکری شده است".

تلویزیون دولتی انگلیس از قول توکلی ادامه داده است: "متأسفم که رییس جمهور بیش از اندازه به برداشت های خود بها می دهد. به طوری که گرفتار استبداد رأی شده است. این کار او نه تنها نقض قانون بلکه گردنکشی در برابر قانون اساسی است".

این رسانه فتنه گر در ادامه گزارش خود به نقل سخنان علی مطهری پرداخته است.

پوشش اهانت های توکلی و مطهری علیه شخص رئیس جمهور، از سوی این رسانه ها به عنوان شکاف عمیق میان دولت و مجلس تعبیر شده و بر روی آن مانور داده شده است.

بنابر گزارش های مختلف، جریان فتنه پس از ناکامی در جریان وقایع سال گذشته، هدف اصلی خود را "اختلاف افکنی میان" قوای سه گانه قرار داده است.


دسته بندی : هیجان ضدانقلاب از اهانت توکلی و مطهری به رئیس‌جمهو

حاج منصور ارضی: برای احمدی نژاد دعا کنید

یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٢٠ ‎ب.ظ

حاج منصور ارضی در خلال مناجات شب گذشته در مسجد ارک گفت: برای احمدی نژاد دعا کنید.

به گزارش رجانیوز، حاج منصور ارضی با اشاره به سخنان اخیر مشایی و واکنش مراجع و علما به آن،‌اظهار داشت: من چندین بار به اقای ریئس جمهور عرض کردم که این آقا (رییس دفتر رییس جمهور) مشکل دارد و تغییرش دهید که اصلا توجهی نکردند.

منصور ارضی در ادامه گفت : من از همه می خواهم در این سحر و در بین مناجات و روضه ها او را دعا کنید که تغییر کند .


دسته بندی : حاج منصور ارضی: برای احمدی نژاد دعا کنید

ادامه اختلافات بر سر برنامه "ماه عسل"

یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩, ۳:۱٥ ‎ب.ظ

حسن جوهرچی مجری برنامه "ماه عسل" در مورد واکنش خود به صحبت‌های رشیدپور، گفت:"من نمی‌خواهم سوژه مطبوعات باشم، تنها بزنید حسن جوهرچی فقط خندید!"

به گزارش شبکه ایران، رضا رشیدپور به تازگی در وبلاگ شخصی خود با انتقاد از عدم اعتماد مسئولان و مدیران تلویزیون به اجرای فرزاد حسنی در برنامه "ماه عسل"، مدعی شده هر کسی جز حسنی تکیه بر صندلی "ماه عسل" بزند خواهد باخت!

او در همین رابطه در قسمتی از مطلب خود در وبلاگ شخصی‌اش که معتقد است کلی بازدیدکننده دارد، می‌نویسد: "تا کی این چرخه فرسوده تکرار و اشتباه خواهد چرخید؟ چرا نمی‌خواهیم باور کنیم که ماه عسل برنامه فرزاد حسنی است؟ برایش زحمت کشیده و خون دل‌خورده. عجیب است که فراموش کرده‌اید. بهتر بگویم … عجیب است که خودتان را به فراموشی زده‌اید."

همچنین او حرف‌هایی را خطاب به حسن جوهرچی؛ مجری امسال این برنامه گفته است؛ "حسن را باهوش‌تر از آن می‌دانم که چنین اشتباه ویرانگری را مرتکب شود. هرکسی به صندلی "ماه عسل" تکیه بزند خواهد باخت مگر فرزاد!".

در همین راستا مجری امسال برنامه "ماه عسل" در گفت‌و‌گو برنا در مورد واکنش خود به صحبت‌های رشیدپور تنها خندید و گفت:" من نمی‌خواهم سوژه مطبوعات باشم، تنها بزنید حسن جوهرچی فقط خندید!".


دسته بندی : ادامه اختلافات بر سر برنامه "ماه عسل"

دستوراتی عبادی از آیت الله العظمی بهجت (ره)

شنبه ٢۳ امرداد ۱۳۸٩, ٢:۱٤ ‎ب.ظ

جهت دعا این امور لازم است: الف. ثنا و تعظیم وتمجید ساحت مقدس حضرت حقّ تبارک و تعالی؛ ب. اقرار به گناهان و اظهار ندامت از آن، که تقریباً به منزله توبه یا ملازم آن است؛ ج. صلوات د. بُکاء و گریه، و اگر نشد تباکی [خود را وادار به گریه نمودن] ولو خیلی مختصر؛ هـ. و بعد از این ها، درخواست حاجت .

دستورات عبادی

* دعاهای وارده در امکنه و ازمنه خاصّ [مکانها و زمانهای مخصوص] اختصاصی نیست، به گونه ای که نتوان در وقت و یا جای دیگر خواند؛ بلکه این گونه دستورها به نحو تعدد مطلوب است. [در محضر بهجت:1/21]

* جهت دعا این امور لازم است: الف. ثنا و تعظیم وتمجید ساحت مقدس حضرت حقّ تبارک و تعالی؛ ب. اقرار به گناهان و اظهار ندامت از آن، که تقریباً به منزله توبه یا ملازم آن است؛ ج. صلوات بر محمد و آل محمد که وسیله واسطه فیض هستند؛ د. بُکاء و گریه، و اگر نشد تباکی [خود را وادار به گریه نمودن] ولو خیلی مختصر؛ هـ. و بعد از این ها، درخواست حاجت که در این صورت برآورده شدن حاجت، برو برگرد ندارد... البته اگر این مطالب در سجده باشد، مناسب تر است. [در محضر بهجت:1/343]

 


دسته بندی : دستوراتی عبادی از آیت الله العظمی بهجت (ره)


ادامه مطلب...

دعاهای پیشنهادی کروبی برای سر سفره افطار!

شنبه ٢۳ امرداد ۱۳۸٩, ٢:۱۱ ‎ب.ظ

مهدی کروبی با تبریک ماه رمضان طرفداران سبز خود را به خواندن دعای پیشنهادی وی در ماه مبارک رمضان دعوت کرد.
البته برخی معتقدند کروبی این دعاها را نه برای سر سفره افطار، بلکه برای صبحانه و نهار هم پیشنهاد کرده است.چرا که طرفداران سبز وی، قبلا ثابت کردند که اهل روزه گرفتن نیستند و سفره افطاری هم در کار نیست.
 
اتفاقا روز گذشته بالاترین رسانه حامی کروبی نوشت:" ماه رمضان نزدیکه. در این ماه مسلمان ها یک ماه از اذان صبح تا مغرب چیزی نمی خورن. اما این روزها هوا گرم و طولانی است. ما که مسلمان نیستیم تا روزه بگیریم. اما آیا ما حاضریم به خاطر مبارزه هیچی نخوریم و گشنگی بکشیم؟ نه حاضر نیستیم!"
 
به گزارش جهان دعاهای پیشنهادی کروبی بدین شرح است:
 
"بار خدایا اصلاح و تشدیدی در وضعیت نابسامان ما فراهم آور و گرهی از کار فرو بسته این جامعه که به علت ندانم کاری ، سوءمدیریت و احیانا خیانت به جانب افول و سقوط پیش میرود بگشا! 
 
خداوندا به مردم ما صبر و همتی و به مسئولان ما حمیت عطا فرما که بیش از این جامعه را در خطر فقر و انحطاط نیندازندو به قهقراء مذلت نکشانند. 
 
وقت آنست که از تصمیم جان،‌ با اخلاص و ایمان برای فرزندان غیور و با شعور،‌درد آشنا و مسئولیت پذیر با ایمانمان که اکنون در زندان با مرگ و شکنجه دست به گریبانند و از نهایت عسرت دست از جان شسته و برای احقاق کمترین حقوق انسانی خود، در اعتصاب غذایند علی الخصوص در لیالی متبرک قدر دعا کنیم! 
 
دعا کنیم و از خداوند بخواهیم که در کار این بندیان گرفتار ظلم حاکمان مدعی ایمان،‌ فرجی حاصل آورد و موجبات استخلاص آنها را فراهم گرداند."

دسته بندی : دعاهای پیشنهادی کروبی برای سر سفره افطار!


در شعر سروده شده از سوی آیت‌الله صافی گلپایگانی آمده است:

در آمد بار دیگر ماه یزدان
به فرّ و شوکت و فیض فراوان

صباح مکرمت گردید طالع
منوّر شد جهان از طلعت آن

بهار توبه و آمرزش آمد
مه ایمان و عید حق پرستان


دسته بندی : سروده آیت‌الله صافی گلپایگانی در وصف ماه مبارک رمض


ادامه مطلب...

ناگفته‌هایی از دیدار نمایندگان با رهبر انقلاب/

شنبه ٢۳ امرداد ۱۳۸٩, ٢:٠٤ ‎ب.ظ

هفته نامه "یا لثارات الحسین" در شماره جدید خود با حجت‌الاسلام رسایی نماینده تهران گفت‌وگو کرده است که در آن، برای نخستین بار در مورد ملاقات سال گذشته برخی از نمایندگان تهران با رهبر معظم انقلاب سخن گفته شده است. ملاقاتی که بعدها مشهور شد رهبری به نمایندگان فرموده اند بروید خودتان را برای فتنه بزرگ‌تری آماده کنید. در این مصاحبه همچنین مباحث جدید در مورد مشایی و مواضع اخیر وی ابراز شده است.

*آقای رسایی! جلسه هفتگی انصار حزب‌الله در بعدازظهر سی‌ام تیرماه آغازگر یک جدال رسانه‌ای شد بدین مفهوم که دبیر سیاسی روزنامه کیهان در آن جلسه عنوان کردند در بهمن 88 رهبری دیدار محرمانه‌ای که با سی و اندی از نمایندگان مجلس داشته‌اند، به آنها فرموده‌اند که بروید مردم را برای فتنه‌های پیچیده‌تر و گسترده‌تری که در راه است، آماده کنید. ظاهرا شما هم یکی از این نمایندگان بودید که خدمت آقا رسیدید، برای ما به عنوان آغازگر این بحث جالب است تحلیل شما را هم بدانیم.

 


دسته بندی : ناگفته‌هایی از دیدار نمایندگان با رهبر انقلاب/ اشک


ادامه مطلب...

پناهندگی انگلیس به همجنس‌باز ایرانی

شنبه ٢۳ امرداد ۱۳۸٩, ٢:٠۳ ‎ب.ظ

بی بی سی گزارش داد:دادگاه عالی انگلیس گفته است دو مرد همجنسگرا، که یکی ایرانی و دیگری اهل کشور کامرون است، حق دارند از دولت بریتانیا تقاضای پناهندگی کنند.

هیئت قضات در دادگاه عالی انگلیس گفت متفق القول تصمیم گرفته است با تقاضای فرجام این دو نفر موافقت کند.

تقاضای پناهندگی این دو مرد قبلا رد شده بود و مقام های اداره مهاجرت گفته بودند متقاضیان مذکور می توانسته اند در برگشت به ایران و کامرون، طوری رفتار کنند که گرایش جنسی شان مخفی بماند.

اما استدلال دو مرد همجنسگرا این بود که به محض بازگشت در کشورهای خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و به همین دلیل درخواست فرجام کردند.

دادگاه عالی انگلیس گفت این که به زن یا مردی همجنسگرا گفته شود در مورد گرایش جنسی خود دروغ بگوید تا در کشورشان امنیت داشته باشد به این معنی است که آنها نباید آزادانه بگویند چه کسی هستند در حالی که این آزادی، حقی بنیادین هر فرد است!


دسته بندی : پناهندگی انگلیس به همجنس‌باز ایرانی


سی‌ان‌ان طی یک نظرخواهی از مخاطبان خود، از آن‌ها خواست تا موضع خود را در قبال دیدار و مناظره احتمالی اوباما و احمدی‌نژاد عنوان کنند.

به گزارش شبکه ایران،‌ شبکه تلویزیونی"سی‌ان‌ان" در گزارشی با اشاره به محتمل بودن مناظره اوباما با احمدی‌نژاد در جریان سفر وی به نیویورک تصریح کرد: از آنجا که اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران نتوانست مقامات این کشور را از پیشبرد اهداف هسته‌ای خود باز دارد،‌ این امکان وجود دارد باراک اوباما با اتخاذ رویکردی دوستانه‌تر، بخواهد از طریق دیدار و مناظره با رییس‌جمهور ایران، اهداف خود را دنبال کند.

ژنرال جیمز جونز مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است: چنانچه ایران دوباره برای شرکت در مذاکرات هسته‌ای به "جامعه بین‌المللی" بپیوندد، این احتمال وجود دارد که باراک اوباما با دیدار و مذاکره با رییس‌جمهور این کشور موافقت کند. 

از سوی دیگر، سی‌ان‌ان طی یک نظرخواهی از مخاطبان خود، از آن‌ها خواست تا موضع خود را در قبال این دیدار و مناظره احتمالی عنوان کنند.

هیثم یکی از کاربران عرب این شبکه تلویزیونی عنوان کرده که این مناظره باید انجام شود چرا که بدون گوش دادن به صحبت‌های یک نفر، نباید در مورد او قضاوت کرد.

هیل یک کاربر غربی این شبکه خبری نیز تاکید کرد: این مناظره نباید انجام شود چرا که باراک اوباما بی‌نهایت بی‌تجربه و خام است و احمدی‌نژاد در جریان بحث‌هایش، او را زنده زنده می‌خورد!

مونا دیگر کاربر این شبکه نیز عنوان کرده که پیش از انجام چنین مذاکره‌ای، تدوین یک دستور کار و کسب آمادگی‌های لازم در سطح مقامات پایین‌تر ضروری است و یک ملاقات به منظور انجام گپ و گفت صرف، فایده‌ای ندارد.
دیگر کاربر سی‌ان‌ان به نام فردریک نیز عنوان کرد: گرچه مذاکره و گفتگو در حالت کلی یک شیوه عالی برای بحث درخصوص تفاوت‌ها و حل مشکلات است اما این گفتگو به نفع آمریکا نیست چرا که به موقعیتی برای تقویت موضع ایران در بحث هسته‌ای تبدیل می‌شود.

 


دسته بندی : سی‌ان‌ان‌:احمدی‌نژاد، اوباما را زنده زنده می‌خورد!


رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی با اشاره به اینکه تعدد قرائات از دین از هنرهای ابلیس است، گفت: آن وحدتی در جامعه مطلوب است که بر پایه و اساس حق باشد.

به گزارش رجانیوز به نقل از مرکز خبر حوزه‏، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی در نخستین جلسه شرح خطبه فدکیه که در دفتر مقام معظم رهبری در قم برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: وحدت وسیله‌ای برای گسترش حق و حفظ مصالح عمومی مردم است و نباید در انحصار گروهی خاص باشد.

وی با بیان اینکه هدف از بعثت انبیا، اقامه دین و تلاش برای عدم ایجاد اختلاف در دین بوده است‏، تصریح کرد: اگر عده‌ای در اصل دین که در واقع یک نعمت الهی برای رفع اختلافات است، اختلاف ایجاد کردند، دیگر چیزی برای صحبت از وحدت باقی نمی‌ماند.

استاد حوزه علمیه قم همچنین اضافه کرد: اختلافاتی که از جنس دین مورد بحث قرار می‌گیرد، از جمله اختلافاتی است که روز به روز بر دامنه آن افزوده می‌شود و در خود کشورهای غربی و به ویژه آمریکا کمتر روزی است که شاهد ایجاد یک فرقه مذهبی جدید نباشیم.

*امروز هم ابلیس را به نظاره می‌نیشنیم
عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در این گونه امور پای مواخذه و تکلیف شرعی به میان می‌آید، گفت:‌ انسان ناسپاس در خود دین که رفع کننده اختلاف است، به ناحق ایجاد اختلاف و تشکیک می‌کند و حتی بالاتر از آن این که چیزی از جانب خود را به خداوند نسبت می‌دهد و نتیجه هم این می‌شود که امروز تعدد قرائات از دین را شاهد هستیم و هنر ابلیس را به نظاره می‌نشینیم که چه شاگردانی را برای این منظور تربیت کرده است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به اینکه منظور از وحدت ‏در جامعه، یک وحدت اعتباری است و نه وحدت حقیقی، ابراز داشت: طبیعی است که در جامعه انسانی اختلاف وجود داشته باشد و آن چه مهم است این که ما ملاک‌های مشترک وحدت را شناسایی کرده و در تقویت این ملاک‌ها بکوشیم.

وی خاطرنشان کرد: بدیهی است که در مقابل دشمن مشترک نمی‌شود گفت که هر کس با سلیقه خود رفتار کند، بلکه باید در این خصوص نقاط مشترک تقویت یابد.

*احیای نام حضرت زهرا‌(س) یکی از برکات انقلاب اسلامی
آیت‌الله مصباح یزدی همچنین اظهار داشت: بی شک یکی از برکات مهم انقلاب اسلامی، احیای نام حضرت زهرا (س) بوده است، چرا که تا قبل از انقلاب دهه فاطمیه چندان در کشور مطرح نبود، اما امروز می‌بینیم که مراجع عظام تقلید نسبت به این مسئله اهتمام خاصی دارند.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت امام (ره) نام حضرت زهرا (س) را در عصر ما زنده کردند، افزود: احیای نام صدیقه کبری (س) در انقلاب اسلامی مایه برکات بی‌شماری برای جهان اسلام شده است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) همچنین یادآور شد: حضرت زهرا (س) برای رزمندگان ما در طول دفاع مقدس همواره یک جاذبه معنوی خاصی داشته به نحوی که پیشانی بندهای آنان و حتی اسامی برخی از عملیات‌ها مربوط به اسم مقدس حضرت زهرا(س) است.


دسته بندی : آیت‌الله مصباح‌: تعدد قرائات دینی از هنرهای ابلیس


  استبعاد به جای استدلال: حامیان متعصب دکتر احمدی نژاد می گویند: رهبری، احمدی نژاد را هوشمند قلمداد کرده است، حال کدام عاقلی باور می کند که احمدی نژاد هوشمند باشد و در عین حال در مساله ساده ای مثل مشاییزم، فریب بخورد؟ پس او در حال اجرای یک نقشه پیچیده است. این حرف استبعاد است و هیچ ارزش استدلالی ندراد. اینک بررسی صفت هوشمند در کلام نائب امام زمان عج:

  گزارشی از کاربرد صفت "هوشمند" در کلام رهبری: صفت هوشمند و مشتقاتش که بیش از سیصد بار در سخنان امام خامنه ای به کار رفته است، به معنای نخبگی در حوزه ذهن  است نه نخبگی در حوزه عقل. بنابراین دشمنان حق هم می توانند هوشمند باشند. و هوشمندی دلیل حقانیت و عقلانیت مطلق یک فرد؛ دلالت نمی کند. هوشمند دانستن یک فرد به معنای زیرکی اوست نه چیز دیگری؛ مثلا معاویه هم زیرک بوده است، و برخی از دشمنان اسلام هم هوشمند بوده اند. این واژه در کلام امام خامنه ای، بیش از همه درباره مردم ایران به کار رفته است، و سپس بالاترین بسامد کاربرد آن، درباره امام خمینی است. در چندین مورد هم برای هاشمی شاهرودی و هاشمی رفسنجانی به کار رفته است. در یک مورد برای علی لاریجانی و در یک مورد هم برای احمدی نژاد.

همانطور که می دانیم، برخی از افراد، در ذهن مردم، نماد طاغوت هستند، اگر بخواهیم به روش مریدان احمدی نژاد، اشتباه  آنها را توجیه کنیم، می توان تمام رفتارهای طاغوتی آنان را موجه جلوه داد.

  هاشمی حواری امام خمینی، فقیهی اسلام شناس و مدیری هوشمند: حکم اولین دوره ریاست جمهورى رفسنجانی در 12 مرداد 68: "و خدا را شکر که اراده و رأى ملت عزیز، بار سنگین امانت و مسؤولیت الهى را بر دوش تواناى مردى بزرگ از فرزندان اسلام و حواریین امام عظیم‌الشأن، عالمى مجاهد و فقیهى اسلام‌شناس و سیاستمدارى هوشمند و مدیرى درد آشنا و دلسوز قرار داد."

 

حکم دومین دوره ریاست جمهوری رفسنجانى در 12 مرداد 72: "مردى بزرگ از سابقین اولین انقلاب و از حواریین و انصار دیرین امام. عالمى متفکر، سیاستمدارى هوشمند، فقیهى زمان شناس، مجاهدى خستگى نشناس، برادر مهربانى براى ضعیفان و مدیر کاردانى براى کشور."

 

  حتی برخی از یاران هوشمند امام علی (ع)هم تحت تاثیر خوارج بودند: سخنرانى در دیدار با مردم در 6 اردیبهشت 69: "بعضى از همین خوارجى که در این ایام اسمشان را زیاد شنیدید، آن‌چنان عبادت مى‌کردند و آیات قرآن و نماز را با حال مى‌خواندند، که حتى اصحاب امیرالمؤمنین(ع) را تحت تأثیر قرار مى‌دادند! ... حتی انسانهاى هوشمند و زیرک و آگاه - که اصحاب نزدیک امیرالمؤمنین(ع) غالبا این‌طور بودند - نیز اشتباه مى‌کردند."

 

مگر صفت "دانشمند متفکر" که رهبر معظم به خاتمی دادند، کمتر از صفت هوشمند است؟ آیا ما می توانیم ظلم های فاحش خاتمی به اسلام را مسکوت بگذاریم، تنها به این توجیه که او متفکر است، حق اجتهاد در مسایل را دارد و لازم نیست که ما به یک متفکر درس بدهیم! مگر اهل سنت درباره کارهای عایشه، و قتل 18 هزار مسلمان در جنگ جمل و اعمال عمر و معاویه، نمی گویند "إجتهد و اخطأ" آیا آقای احمدی نژاد اسلام شناس یا متفکر است؟ یا یک مدیر زیرک؟ آیا یک مدیر زیرک حق اجتهاد در مسایل غیر تخصصی و به ویژه اجتهاد در ماقبل نصّ را دارد؟ پس چرا یک مهندس در مسائل بسیار دقیق و پیچیده اسلامی و در برابر نص صریح ولیّ فقیه و قانون، اجتهاد می کند؟

 

[1]. بیانات در دیدار جمعى از مهندسان و محققان فنى و صنعتى کشور در 5 اسفند 83: "ذهن و هوشمندى ایرانیان از متوسط ذهن و هوشمندى ملل جهان بالاتر است؛ این یک سخن علمى و آمارى و تحقیق شده است"

 

بیانات در دیدار جمعى از برگزیدگان المپیادهاى جهانى و کشورى و افراد ممتاز آزمونهاى سراسرى در 3 مهر 81: "بنابراین اگر هوشمندانى در جامعه هستند که از لحاظ ذهنى نخبه‌اند، اینها مى‌توانند به پیشرفت علم و فرهنگ و هنر و کار و پیشرفت هر چیزى که جامعه به آن نیاز دارد، کمک کنند."

 

[2]. ظاهرا آقای زریبافان، مشایی را دائم الذکر می دانند و احمدی نژاد هم او را از برترین انسان های عصر می داند. البته ما نمی گوییم مشایی، مثل خوارج است، ما می گوییم همان رهبری که فرمود، احمدی نژاد هوشمند است، فرموده است، که یاران هوشمند امام علی (ع) هم تحت تاثیر خوارج بوده اند، خوب چرا دکتر تحت تاثیر مشایی نباشد؟ چرا؟

 

[3]. متن تنفیذ حکم ریاست جمهورى خاتمى در 12 مرداد 76: "این‌جانب ضمن تبریک به ملت عزیز و با معرفت به شایستگى و برجستگى دانشمند متفکر، جناب حجةالاسلام آقاى حاج سید محمد خاتمى (دامت‌معالیه)، رأى ملت را تنفیذ و ایشان را به ریاست جمهورى اسلامى ایران منصوب مى‌کنم"

 


دسته بندی : امام خامنه ای: یاران "هوشمند

استفاده از مانتویی جدید در سیما+عکس

پنجشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٩, ۱:٢٧ ‎ب.ظ

شبکه یک صدا و سیما عصر دیروز دربرنامه "شبکه یک شبکه هر ایرانی"باهدف نمایش لباس سنتی مانتویی جدید برتن مجری خود کرد.

در همین رابطه برنا از این عمل انتقاد کرد و از این مانتوی جدید با لفظ مانتوی توری یاد کرد.!

دسته بندی : استفاده از مانتویی جدید در سیما+عکس

علت اصرار بر تکرار اظهارات تأویل‌پذیر چیست؟

پنجشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٩, ۱:٢۳ ‎ب.ظ

 صبح امروز اسفندیار رحیم مشایی به خبرگزاری جمهوری اسلامی رفت تا در نشستی خبری اعلام کند که از سرلشکر سید حسن فیروزآبادی ‌رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح شکایت می کند.

به گزارش رجانیوز، مشایی در ایرنا گفت: ‌به خاطر اتهاماتی که از سوی او به من وارده شده محق هستم از مسیر قضایی موضوع را پیگیری کنم و این کار را برای تنویر افکار عمومی انجام خواهم داد. ‌ناچارم این اتهامات بد و موهن را از طریق دستگاه قضایی پیگیری کنم.

همچنین بنا به خبری که دفتر رئیس جمهوری به رسانه ها ارسال کرده است،‌ مشایی شب گذشته در جمع تعدادی از دانشجویان گفته است: برخورد سطحی، چکشی و غیر عادلانه از سوی برخی اندیشمندان و فعالان حوزه دین با مباحث مطرح شده موجب تأسف است و موجب نهادینه شدن یک رفتار غلط در سطح عموم جامعه می شود.

مشایی در عین حال گفته است: بسیاری از واکنش‌ها را دلسوزانه می‌دانم، اما معتقدم برخوردهای دور از استدلال و فاقد مبانی و آداب نقادی برخلاف هدف‌گذاری برخی دوستان، موجب اقبال جامعه به سوی دیدگاه‌های ارایه شده می‌شود، زیرا قاطبه مردم دلسوزی برای دین را با ناسزاگویی، اتهام زنی و بالا بردن صدا به رسمیت نمی‌شناسند و فقط برخورد انسانی، علمی و اخلاقی را می‌پسندند.

روز گذشته سردار فیروزآبادی با انتقاد شدید از طرح موضوعاتی چون مکتب ایرانی اظهار داشته بود: این قبیل اظهارات را انحراف و جرم علیه امنیت ملی و حمله به ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی می دانیم.

آیت الله مصباح یزدی نیز در انتقاد از اظهارات مشایی در همایش ایرانیان خارج از کشور گفته بود: کسانی که بی‎شرمانه مکتب ایران را به‌جای مکتب اسلام معرفی می کنند، خودی نبوده غیرخودی‌اند و باید حواسمان جمع باشد. شما که ادعای خط امام می کنید، امام راحل در کدام سخنرانی خود از اسلام ده بار سخن نگفت و از ایران نام برد؛ ما که پیرو او هستیم باید همان روش را ادامه دهیم.

دکتر احمدی ن‍ژاد نیز امروز پس از جلسه هیات دولت،‌ با حمایت از مواضع مشایی و اعلام این که فضای اندیشه و بحث باید باز باشد،‌ نکته قابل توجهی را اعلام کرد: برخی دنبال این هستند که موضوع دشمنان کشور، توطئه آمریکا، تحریم های غیرقانونی و همراهی برخی با آنان را به موضوع دست دوم و سوم کشور تبدیل کنند.

در روزهای گذشته طیف هایی از اصولگرایان که اکنون در صف منتقدان رئیس جمهور قرار دارند،‌ حملات تندی به دولت کردند و ماجرای اظهارات مشایی را به مساله اول کشور تبدیل کردند و در این راستا به تسویه حساب با احمدی ن‍ژاد و دولت دهم پرداختند.

از سوی دیگر نیز شخصیت های برجسته ای مانند آیت الله مصباح یزدی و سردار سرلشکر فیروزآبادی به انتقاد از مواضع مشایی پرداختند اما کوشیدند تا با توصیه جدا کردن خط مشایی از احمدی ن‍ژاد، ‌حمایت‌شان از دولت نهم و دهم را اعلام کنند. همچنان که این شخصیت ها در چند سال گذشته صمیمانه و مقتدرانه حمایتشان از دکتر احمدی نژاد و دولتش را اعلام کرده بودند و به همین خاطر مورد هجوم شدید سران فتنه و باندهای قدرت و ثروت قرار گرفته بودند.

اکنون نیز به نظر می رسد،‌ آقای اسفندیار رحیم مشایی به جای شکایت کردن از استوانه های واقعی انقلاب اسلامی مانند سردار بسیجی سید حسن فیروزآبادی از اظهارات اشتباه و البته تاویل پذیرش عذرخواهی کند تا مکر ماکرین مخالف دولت متدین و انقلابی به خودشان باز گردد.

در عین حال، مشخص نیست دلیل اصرار بر ادامه بیان اظهارات چیست و حتی اگر در خوشبینانه‌ترین حالت این اظهارات از عمق خاصی برخوردار نباشد و دریافت‌های منفی از آن ناشی از سوء برداشت به‌دلیل ناتوانی گوینده در بیان باشد و تعمدی در زمینه تکرار اظهارات تأویل‌پذیر نباشد، ادامه این رویه موجب شکنندگی بیشتر وحدت  است.


دسته بندی : علت اصرار بر تکرار اظهارات تأویل‌پذیر چیست؟

افطاری سیاسی در شمال شهر تهران

پنجشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٩, ۱:۱٩ ‎ب.ظ

اخیرا علی اکبر محتشمی‌پور، کیان ارثی، رسول منتجب نیا و محمد مقدم از اعضا کنونی و سابق مجمع روحانیون در جلسه‌ای با مهدی کروبی تصمیمات جدیدی را برای احیا فتنه در ماه مبارک رمضان...    

جهان نوشت: این نشست‌ها به صورت مستمر و ماهانه در منزل کروبی و با محوریت علی اکبر محتشمی پور برگزار می‌شود.

حامیان سنتی مهدی کروبی در این جلسه مقرر کرده‌اند از این پس حسینیه دارالزهرا ولنجک را برای برخی هماهنگی ها و پاتوق‌های مذهبی خود در طول سال به ویژه ماه مبارک رمضان تبدیل کنند.

از دیگر تصمیمات نشست مزبور برپایی جلسات مذهبی در ماه مبارک رمضان با سخنرانی چهره‌های اصلاح طلب هم چون محتشمی‌پور، کیان ارثی، منتجب نیا، محمد مقدم، محقق داماد و هادی خامنه‌ای در مساجد و حسینیه‌های تحت نفوذ این افراد پیرامون مسائل مربوط به انتخابات گذشته و تاکید بر ناکارآمدی حکومت در این خصوص بوده است.
دیدار مکرر با خانواده‌های زندانیان حوادث پس از انتخابات و نیز حضور در مراسم افطار این خانواده‌ها در مقابل زندان اوین از دیگر تصمیات جلسه مذکور است.

بر اساس برنامه‌ دیگری که در این نشست اجرای آن کلید خورده دیدار و گفتگو مستمر با طیف جوانان احزاب اصلاح طلب از جمله مشارکت، مجاهدین، کارگزاران برای احیای شبکه اجتماعی جریان برانداز است.
سال گذشته نیز در ایام ماه مبارک یکی از محفل‌های جریان فتنه برای برنامه ریزی در روز قدس حسینیه دار الزهرا و نیز اعضای همین حلقه بوده‌ است.

در پایان جلسه مورد اشاره تاکید شده است که بایستی از شرایط ویژه ماه مبارک رمضان برای شبکه سازی و جمع کردن نیروهای جوان استفاده کنیم. گفتنی است، حسینه دارالزهرا(س) که سالهاست از سوی محتشمی پور اداره می‌شود پاتوق اصلی اعضای مجمع ورحانیون بوده و در ماه‌های محرم، رمضان و ایام مذهبی عمدتا اعضا مجمع روحانیون در این مکان گرد هم می‌آیند.

هم چنین مسجدی در صادقیه تهران نیز در اختیار رسول منتجب نیا قرار دارد و هموراه وی نقش فعالی را برای کروبی در این مسجد ایفا می‌کند.


دسته بندی : افطاری سیاسی در شمال شهر تهران

احمدی‌نژاد: منتقدان مشایی رابه مناظره بخوانند

پنجشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٩, ۱:۱٤ ‎ب.ظ

رئیس جمهور گفت: همه باید کمک کنند که فضای زیبای آزادی اندیشه در کشور گسترش یابد و هر کس هر حرفی دارد بزند.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر ، احمدی نژاد امروز - چهارشنبه - در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور درباره مکتب ایرانی افزود : کسی نباید فضای گفتگو و نقد را محدود کند و همه باید کمک کنند که نظرها و تحلیل های مختلف ارائه شود.

رئیس جمهور ادامه داد: این موضوع بد است که تا شخصی اظهارنظر می کند عده ای آن را تبدیل به خط کشی ها و نقطه دعوا در کشور می کنند.

 احمدی نژاد افزود : عده ای حساسیتی روی آقای مشایی درست کرده اند که این حساسیت غیرعادی است و هر مطلبی که وی عنوان می کند قسمتی از آن را می زنند و هرقدر هم که توضیح می دهد می گویند قبول نداریم که این روش خوبی برای مدیریت فضای اندیشه در کشور نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه نقدها باید عالمانه باشد ، افزود: اینها بحث های علمی و نظری است اما اینکه تبدیل به مسئله اصلی و جبهه بندی در کشور شود مطابق اخلاق اسلامی نیست.

 احمدی نژاد اضافه کرد: این مسایل می تواند در جای خودش بحث شود و کسانی که انتقاد دارند می توانند از آقای مشایی دعوت کنند و با وی مناظره داشته باشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه تصویر حقیقی اسلام در ایران متجلی شده است، گفت: ایران امروز یک مکتب و فرهنگ است و بسیاری در دنیا ایران را پرچمدار ایجاد تمدن آینده بشر می دانند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه این دولت دینی ترین دولت بعد از انقلاب است، افزود: ما افتخار می کنیم که ایرانی هستیم زیرا ایران کانون اندیشه و فرهنگ الهی و اسلامی است.

رئیس جمهور ادامه داد: البته برخی دنبال این هستند که موضوع دشمنان کشور، توطئه آمریکا، تحریم های غیرقانونی و همراهی برخی با آنان را به موضوع دست دوم و سوم کشور تبدیل کنند.

احمدی نژاد گفت: این درست نیست که کسانی را که باید طرد شوند و علیه ملت ایران قیام کردند ، کنار بگذارند و دنبال بهانه باشند و یک کلمه را پیدا کنند و تا جایی پیش بروند که بگویند دولت کافر است.

رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عده ای می گویند جایگاه آقای مشایی جایگاه اجرایی است و نباید به مسایل نظری بپردازد ، افزود: اجرا بدون تئوری معنا ندارد و دولت ادبیات و مبانی فکری خاص خود را دارد که باید آنها را مطرح کند.

احمدی نژاد با بیان اینکه مدیران جامعه باید عالم ترین افراد و صاحب نظر باشند، گفت: در جلسه ای که موضوع آن اندیشه است باید بحث نظری و تئوری صورت گیرد.


دسته بندی : اعلام نتایج رسیدگی به پرونده‌های کهریزک و کوی

آقازاده های خیابانی

پنجشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٩, ۱:٠٠ ‎ب.ظ

چند روز پیش مثل هر شنبه شب به پارک نیاوران رفتم تا ورزش کنم اقای جوانی به همراه خردسال زیبایش در حال عبور از خیابان بودند دختر کوچکش نمیتوانست به سرعت قدم بردارد و یک خانم دوهزار و حالا!  با ماشین قیمت بالای خودش منتظر بود تا این پدر و کودک سریع رد شوند اول چند بوق و سپس به یک باره انواع و اقسام فحشهای رکیک که مثل نقل و نبات از دهانش جاری شد.

 

یک نفر که نزدیک من بود گفت این ... خانم حالت عادی ندارد و یک پیرزن گفت یکی نیست جلوی این دختر خیابونیا رو بگیره و من فهمیدم که از نگاه این پیرزن کسی خیابانی است که بی بند و باری گفتاری داره .

از اونجایی که امیر المومنین در موردی که به خدا شناسی مرتبط بود میفرمایند علیکم به دین العجائز یا به قول گفتنی از این پیرزن یاد بگیرید منم ناخوداگاه یاد یکی  از اقازاده های معروف مجلس افتادم که به یکی از همکاراش هر چی خواست بی ادبی کرد مثل بتمرگ مرتیکه پفیوز و... و اخرش در مصاحبه ای گفت حالت طبیعی نداشتم البته او مدعی شد که همکارش چیزی پرتاب کرده!

با خودم گفتم اگه این پیرزن اونجا بود الان میگفت یکی نیست این اقازاده های خیابانی رو جمع کنه!

بعدش رفتم سراغ ادامه ورزش ...

وقتی خونه برگشتم  با خودم گفتم یه سرچی بکنم ببینم که به غیر از این اقا ایا توی ایران اسلامی کسی به کسی توهین کرده! توی گوگل نوشتم اهانت امیز ُ بی ادبانه ُ توهین و تمسخر ...

دیدم به به چه خبره حالا چندتاشو مینوسم شما هم بخونید و براشون استغفار کنید که انشالله خداوند متعال من و همه شما و همه اونا خیابانی ها  و غیر خیابانی ها رو هدایت کنه

البته توهین سبزها به همه مقدسات و همه چیز رو فعلا بی خیال میشم چون اظهر من الشمس هست

نامه بی ادبانه هاشمی به مقام معظم رهبری

توهین منتظری به مقام ولایت و مردم

توهین اغاجری به مراجع شیعیان و امام زمان روحی له الفداء و مردم و تمسخر مقدسات

میر حسین به احمدی نژاد قبل از انتخابات ُ دولت رمال و کف بین

توهین محمد خاتمی به اذری ها

شعار رفسنجانی قبل از انتخابات یک نفر این رو در مصاحبه ای عنوان کرده ُ هر خری بجز ...

در پی تدفین شهدا در دانشگاهها ُ کروبی : مگر تهران و دانشگاهها گورستان هستند

توهین محتمشی پور به ایت الله مصباح

توهین صانعی به احمدی نژاد با لفظ زشت حرامزاده

در پی بحث دانشگاه ازادُ علی لاریجانی به منتقدان: غوغاسالار دریده گو و بی منطق

توهین محتشمی پور به خبرنگار در دمشق

توهین به حضرت امام در کنفرانس کثیف برلین

توهین روزنامه افتاب یزد در ۱۹ اردیبهشت به زنان محجبه

توهین عبدالله رمضان زاده به ساحت پیامبر خدا محمد ص

توهین مجتهد شبستری به قران پیامبر و گناهکار خطاب کردن امامان و تمسخر مقدسات

کشیدن عکس کاریکاتور امام مهربان ما در روزنامه های اصلاح طلب

توهین به ایت الله مصباح توسط اصلاح طلبان

نامه اراذل و اوباش مجلس ششم به مقام معظم رهبری و تقدیم جام زهر

توهین محمد خاتمی به سید الشهدا با مقایسه این امام معصوم با فتنه گران در جماران

توهین فائزه به احمدی نژاد

توهین های قالیباف به احمدی نژاد

اظهارات توهین امیز مشایی نسبت به نوح نبی و خیلی چیزهای دیگه!

توهین به رئیس جمهور در حضور خاتمی و رهنورد در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری ازادی

اسد الله بیات به مخالفان فتنه ُ انها هدف دیگری دارند و حتی امام زمان را خواهند کشت

کشیدن کاریکاتور مراجع در روزنامه های اصلاح طلب

دلفین معرفی کردن مردم حامی رئیس جمهور در روزنامه اعتماد ملی!

انصافا خسته شدم وگرنه خیلی چیزای دیگه هم بود

متاسفانه فقط میتونم بگم بعضی ها شعارشون شده توهین میکنم پس هستم (ما هستیم)!


دسته بندی : آقازاده های خیابانی

واکنش شدیداللحن آیت‌الله مصباح یزدی از اظهارات مشایی

سه‌شنبه ۱٩ امرداد ۱۳۸٩, ۳:۳٧ ‎ب.ظ

رسا نوشت: آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)،در جمع فرماندهان و مسئولان نیروی زمینی، بنیاد تعاون، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا و هوافضای سپاه، خط امام را خط واقعی اسلام برشمرد و گفت: باید نسبت به مبانی نظام و اصول خط امام که خط واقعی اسلام است شناخت داشته باشیم و مواظب باشیم که خط ایشان که همان روح اسلام است لطمه نخورد.

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به برخی اظهارنظرها افزود: کسانی که بی‎شرمانه مکتب ایران را به‌جای مکتب اسلام معرفی می کنند، خودی نبوده غیرخودی‌اند و باید حواسمان جمع باشد.

وی خاطرنشان کرد: شما که ادعای خط امام می کنید، امام راحل در کدام سخنرانی خود از اسلام ده بار سخن نگفت و از ایران نام برد؛ ما که پیرو او هستیم باید همان روش را ادامه دهیم.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه آنچه به ما عزت بخشیده، اسلام است، تصریح کرد: ایران در زمان رژیم پهلوی هم بود، آنها طرفدار ناسیونالیسم و ملی‌گرایی مثبت بودند؛ حالا ما باید همان شعارها را زنده کنیم؟ پس اسلام و انقلاب چه شد؟

رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی اظهار داشت: برخی‌ها می‌گویند نسبت به احکام اسلام سست شویم اینها که مهم نیست! سؤال این‌ است که پس چه چیزی مهم است! ملت برای این‌ها جان داده‌اند.

وی ادامه داد: باید حواسمان جمع شود چرا که انحراف از اینجا شروع می‌شود، اصول فراموش نشود، اصول یعنی تابع رهبر و ولایت فقیه و در این اصول شرایط زمان و تصمیمات سیاسی نمی‌تواند تغییر ایجاد کند و تا ظهور امام زمان این اصول خواهد بود.

*نسبت به اصول اسلام با کسی شوخی نداریم

آیت‌الله مصباح یزدی تأکید کرد: مردم ما بر سر عقاید و اصول خود صدها هزار شهید داده‌اند ما بر سر این عقاید معامله نمی‌کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ما اسلام را می‌خواهیم و هر کس اسلام را بخواهد خدمتگزار او هستیم و در این مسیر با کسی عقد اخوت نبستیم، هرکس از اسلام کج برود، ردش می‌کنیم.

آیت‌الله مصباح یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیات قرآن و سرنوشت قوم بنی اسرائیل و توصیه خداوند به پیامبر اسلام به استقامت و پایداری افزود: در طول تاریخ کم نبودند کسانی که دعوت انبیا را پذیرفته و حتی در راه خدا جهاد کرده‌اند، اما تا آخر نایستادند و در وسط راه ماندند و حتی به جبهه دشمن رفتند.

ایشان با بیان اینکه داستان‌های قرآن برای ما مسلمانان عبرت آموز است خاطرنشان کردند: در سر راه همه ما، امتحان های سختی وجود دارد، راه حق را باید ادامه داد و استقامت داشت و به راه کج نرفت تا منحرف نشویم.

عضو خبرگان رهبری به نعمت انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: بیش از 30 سال است که خدا نعمتی به ما داده که در تاریخ نظیر آن را جز در زمان وجود پیامبر سراغ نداریم.

وی با اشاره به وضعیت ملت ایران قبل از انقلاب با وضعیت قوم بنی اسرائیل در زمان فرعون تصریح کرد: در همسایگی ما قیامی علیه استعمار آمریکا اتفاق افتاد که شاه ایران از ارتش برای سرکوبی آنان استفاده کرد و صد ها نفر را کشت، اما کسی از آن سؤال نکرد و این ذلتی بود که ملت ایران داشتند.

* آمریکا امروز خواستار کمک از ایران است

آیت‌الله مصباح یزدی به عزت و عظمت ایران بعد از انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: امروز آمریکا برای حل بسیاری از مشکلات رسماً از ایران کمک می‌خواهد و از طرفی می‌خواهد به ایران حمله کند و از سویی درخواست کمک برای نجات از باتلاق عراق و افغانستان را از ایران دارد.

وی ریشه انحرافات ایجاد شده در کشورها و ملت ها را کسانی که روزی پرچمدار آنها و یا مقامات عالی بودند دانستند و افزودند: فتنه جمل از امثال زبیر که پسر عمه حضرت علی بود اتفاق افتاد و این به خاطر عدم استقامت در راه حق بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری به فتنه بعد از انتخابات سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: باید سالها بگذرد تا معلوم شود که چه خطری برای اسلام و ایران بود و خداوند چگونه این خطر را از سر اسلام و ملت ایران رفع کرد.

وی با بیان اینکه نباید بگوییم فتنه تمام شده است اظهارداشتند: هنوز کسانی در سایت های شان می نویسند، که حکومت امام ،حکومت دیکتاتوری بود و ما طرفدار پلورالیسم سیاسی هستیم .

این استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: صریحا می گویند ما به جای جمهوری اسلامی؛ جمهوری ایرانی می خواهیم.

آیت‌الله مصباح یزدی گفت: امروز آن فتنه تمام شده، فردا نوبت فتنه دیگر و آزمایشی جدید در کلاس‌های بالاتر است، نباید خیال کنیم کسی که چند روزی برای اسلام و کشور زحمت کشید تضمین شده است، باید تا آخر پشت سر رهبری باشیم تا منحرف نشویم.

*هدف مخالف نظام، مخالفت با ولی فقیه است

وی محور انقلاب اسلامی را ولایت فقیه دانست و افزود: همه دنیا حکومت ما را به‌عنوان ولایت فقیه می‌شناسند و همه موفقیت‌ها به‌خاطر آن است، هرکس با این نظام مخالفت کند هدفش تضعیف ولایت‌فقیه است.

به گزارش حوزه نیوز، رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی با بیان اینکه یک بعد جریانات فتنه، نظری، فکری و عقیدتی است خاطرنشان کرد: ما اگر بخواهیم در مقابل فتنه‌های آینده آماده باشیم باید افکار خود را قوی کنیم که محور آن ولایت فقیه است.

آیت‌الله مصباح یزدی گفت: باید مواظب باشیم که نفوذ‌ها در نیروها اثر نکند تا زاویه‌ای درون نظام باز نشود.

 


دسته بندی : واکنش شدیداللحن آیت‌الله مصباح یزدی از اظهارات مشا

علیرضا افتخاری: آقای رئیس‌جمهور دوستت دارم

دوشنبه ۱۸ امرداد ۱۳۸٩, ۱٠:٤٢ ‎ب.ظ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا: علیرضا افتخاری استاد آواز موسیقی اصیل ایرانی امروز در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که در مرکز همایش های صداوسیما و با حضور مدیران، سردبیران و خبرنگاران اصحاب رسانه برگزار شد، به گرمی آقای احمدی نژاد را در آغوش کشید و گفت ، آقای رییس جمهور دوستت دارم.

این استاد موسیقی و خواننده مشهور کشور باتبریک روز خبرنگار به تمامی اصحاب قلم افزود: این حرف را ازروی خودستایی و تکلف نمی گویم بلکه ازدلم برخاسته و حرف دل من است.

افتخاری نقش آقای احمدی ن‍‍زاد در ارتقاء سطح نفوذ ایران درتحولات بین المللی و نیز رشد و بالندگی فرهنگ ایران اسلامی درجهان را ستود و خطاب به رییس جمهوری گفت: شما رییس جمهور شجاعی هستید بدانید امروز چشم 6 میلیارد انسان به شما است.

وی خطاب به رییس جمهوری گفت : آقای احمد نژاد زمانی که رییس جمهور شدید خیلی جوان بودید و اکنون کمی پیرشدید اما مرحبا برشما.

افتخاری دو قطعه موسیقی دروصف عروج مردان خدا و شهدا به ویژه خبرنگاران شهید سرود که با استقبال گرم شرکت کنندگان دراین مراسم مواجه شد.

افتخاری این آواز خوان محبوب ایرانی درپایین سن محمود احمدی نژاد رییس جمهوری را درآغوش گرفت ومراتب قدردانی خود را ازاین رییس جمهور مردمی و دوستدار فرهنگ و هنر ایران اعلام کرد.

 


دسته بندی : علیرضا افتخاری: آقای رئیس‌جمهور دوستت دارم

حمله به علیرضا افتخاری توسط سبزها

دوشنبه ۱۸ امرداد ۱۳۸٩, ۸:۱٠ ‎ب.ظ

سخنان علیرضا افتخاری در خصوص اظهار علاقه و اردات به رئیس جمهور مردمی ایران باعث عصبانیت سبز ها شد.
 
جهان نوشت: روز گذشته علیرضا افتخاری خواننده متعهد و انقلابی کشورکه نسبت به رئیس جمهور اظهار علاقه می کرد گفت: این حرف را از روی خودستایی و تکلف نمی گویم بلکه ازدلم برخاسته و حرف دل من است.
 
بالاترین سایت وابسته به رژیم صهیونیستی با انتقاد از علیرضا افتخاری نوشت که او نیز به کودتاگران پیوسته است و از این پس کاست های او را باید شکست.
 
دنباله ها هم در لینک های مجزا افتخاری را مورد حمله قرار داد و وی را شدیدا با این بهانه که نسبت به رئیس جمهور ایران اظهار علاقه کرده است مرد هتاکی قرار داد.

دسته بندی : حمله به علیرضا افتخاری توسط سبزها

آیت الله خزعلی: به کروبی سیلی خواهم زد

دوشنبه ۱۸ امرداد ۱۳۸٩, ۸:٠٠ ‎ب.ظ

آیت‌الله خزعلی با رد درخواست کروبی برای دیدار با وی که به بهانه رفع کدورت‌ها مطرح شده بود گفت: من اگر در این مجلس حاضر شوم به کروبی سیلی خواهم زد.

جهان نوشت: مهدی خزعلی، فرزند آیت‌الله خزعلی که مدتی پیش به دلیل همراهی با جریان فتنه از سوی بیت آیت‌الله خزعلی طرد شده است، از پاسخ قاطع پدر برای دیدار با مهدی کروبی خبر داده است. 
 
چندی پیش قرار بود با نقشه مهدی خزعلی، مهدی کروبی با آیت‌الله خزعلی دیداری داشته باشد و درخصوص وقایع پس از انتخابات صحبت کنند تا رفع کدورت! شود که آیت‌الله خزعلی پس از اطلاع از نقشه فرزندش، ضمن رد درخواست کروبی و مهدی خزعلی گفت "من اگر در این مجلس حاضر شوم به کروبی سیلی خواهم زد ". 

دسته بندی : فتنه‌گران در باج‌گیری از انقلاب و رهبری ناکام ماند

کرویی به دنبال افشاگری علیه خاتمی

دوشنبه ۱۸ امرداد ۱۳۸٩, ٧:۳٩ ‎ب.ظ

اختلاف میان مهدی کروبی و سید محمد خاتمی وراد فاز جدیدی شده است.

به گزارش جوان آنلاین، پس از بروز اختلافات عدیده میان مهدی کروبی و سید محمد خاتمی که بارها با تلاش شکست خورده برخی بزرگان اصلاح طلب جهت آشتی آنان روبرو شده،مهدی کروبی طی مذاکراتی با برخی چهره های سیاسی اصلاح طلب خواستار موضع گیری آنان علیه خاتمی شده است.

گفته می شود کروبی در دیدارهای متعدد با برخی متهمان حوادث بعد از انتخابات و چهره های دیگر سیاسی ضمن برشمردن دلایل اختلافات خود با خاتمی وی را یک محافظه کار خوانده وتصریح کرده است ،وی در مبارزات آنان نه تنها هیچ نقشی نداشته بلکه تنها درصدد استفاده از پتانسیل جریان سبز و ضمیمه کردن آن به جریان اصلاحات می باشد.

وی خطاب به برخی محکومان حوادث بعد از انتخابات با بیان این که خاتمی در طول حوادث یک سال گذشته فقط دیدار با آزادشدگان حوادث بعد ازانتخابات را در دستور کارخود داشته و هزینه ای در این راه پرداخت نکرده، نسبت به ایفای نقشی که در تقسیم کار به او سپرده شده ابراز تردید کرده و گفته است،وی تا پایان راه با ما نخواهد بود.

کروبی همچنین از برخی از این افراد خواسته است مطالبی را که درباره خاتمی می دانند در جلسات و دیدارهای گروهی بیان کرده و بگویند که خاتمی چه کرد که اصلاحات به سرانجام نرسید.

گفته می شود وی از این افراد خواسته است تحت عنوان آسیب شناسی جریان اصلاحات سهم کوتاهی های خاتمی را در زمینگیر شدن این جریان بیان کنند.


دسته بندی : کرویی به دنبال افشاگری علیه خاتمی

عضو شاخص دفتر صانعی:بیت صانعی، خانه پیغمبر است!

شنبه ۱٦ امرداد ۱۳۸٩, ٥:٥٩ ‎ب.ظ

«خبرنامه دانشجویان ایران» نوشت: شاهد و نمونه عینی فتنه دینی اظهارات سفسطه گرانه و در نوع خود قابل توجه یکی از اعضای برجسته دفتر یوسف صانعی است.
چندی پیش حجة الاسلام عمرانی عضو شاخص دفتر صانعی پیش از نماز مغرب و عشا در جمعی خصوصی مباحث و مصادیق فتنه انگیزی را مطرح نمود.
وی اعتراض مردمی به صانعی و تجمع مقابل دفتر وی را به ماجرای آتش زدن و حمله به منزل حضرت علی (علیه السلام) و بی حرمتی به حضرت صدیقه(سلام الله علیها) تشبیه نموده بود.
عمرانی که خود ضمن طرح این ادعا که بی حرمتی ابتدای اسلام به منزل پیامبر مشکوک و مردد بوده است، اعلام کرد تجمع و اعتراض مردمی به صانعی دلیل اثبات این بی حرمتی بوده است.
جالب آنکه عمرانی علاوه بر خلط مباحث ابتدای اسلام برای مظلوم نمایی و توجیه عملکرد صانعی و زیر سئوال بردن اعتراض مردمی به مراجع و یاران امام نیز توهین نموده است.
عمرانی سکوت سایر مراجع و یاران امام در خصوص اعتراضات به صانعی را ترس آنها برای از دست دادن مقلدان و پا منبری ها! اعلام کرده بود.
عمرانی در پاسخ به سئوالی که حمله به بیت صانعی را ساختگی دفتر وی می دانند گفت: «اگر می خواستیم خودمان حمله کنیم دفتر را کامل خراب می کردیم.»
جالب آن است که عمرانی در ضمن سخنان خود اعلام کرده بود که مردمی که به صانعی اعتراض کرده اند متدین بوده اند.
این مقایسه ها و اظهار نظر نزدیکان صانعی نشان از آن است که همانطور که پس از سال 76 نزدیکان منتظری به دنبال فتنه دینی بودند در حال حاضر دفتر صانعی این رویکرد را پی گرفته است.
خلط مباحث و قیاس تاریخی که از طرف مردم در جریان فتنه برای شباهت فتنه گران با چهره های منحوس تاریخ اسلام همواره مورد اعتراض افرادی چون صانعی بوده است، در حالی که این قیاس عمرانی نشان از همان فتنه دینی و مصادره به مطلوب و مظلوم نمایی مورد نظر است.


دسته بندی : عضو شاخص دفتر صانعی:بیت صانعی، خانه پیغمبر است!

آیت الله هاشمی نامه تند دیگری را منتشر می کند

شنبه ۱٦ امرداد ۱۳۸٩, ٥:٤٩ ‎ب.ظ

به گزراش خبرنگار سیاسی جهان، آیت الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اخیراً در دیداری از انتشار این نامه خبر داده است.

هاشمی‌رفسنجانی در این جلسه در خصوص نامه می گوید: درباره سیر قضایای دانشگاه آزاد متنی را آماده کرده و نوشته ام که جریان حاکم می‌خواهد دانشگاه آزاد را مصادره کند. 

وی همچنین اضافه می کند: من قصد داشتم این نامه را علنی کنم، اما نمی‌خواستم مثل نامه قبلی شود؛ چرا که انتشار آن نامه قبل از انتخابات باعث برخی دلخوری ها شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت پیش از این نیز تلاش کرد تا دانشگاه آزاد وقف شود.

جهان هفته گذشته نیز خبری مبنی بر نشست «جماران» برای بررسی فقهی وقف دانشگاه آزاد منتشر کرد.

تلاش برای وقف با این هدف صورت می گیرد که ریاست و اداره این دانشگاه مادام العمر و خارج از نظارت نهادهای مسؤول شود.


دسته بندی : واکنش آیت الله یزدی به اظهارات نوه امام(ره)

افزایش مراجعات به سفارت انگلیس در تهران

شنبه ۱٦ امرداد ۱۳۸٩, ٥:۳٦ ‎ب.ظ

بسیاری از افراد نیز با دریافت این گونه ویزا و سفر به انگلیس درخواست پناهندگی سیاسی از این کشور کرده اند. درخواست پناهندگی با منتسب کردن خود به یک گرایش ممنوعه از شایع ترین درخواست ها در این میان بوده است.
به گزارش آخرین نیوز:افزایش مراجعات به سفارت انگلیس در تهران و وعده اعطای ویزای 6ماهه برای یادگیری زبان بسیاری از هموطنان را راهی سفارت انگلیس در تهران کرده است.

از مدتها پیش سفارت انگلیس و بسیاری از کالج های آموزش زبان انگلیسی اعلام کرده اند که برای کسانی که مایل به فراگیری زبان انگلیسی هستند ویزای اقامت شش ماهه در انگلستان می دهند. جالب اینکه اعلام شده که در صورت تمایل، این ویزا قابل تمدید می باشد.

در همین زمینه شنیده ها حاکی از آنستکه مراجعات روزها و ماه های اخیر به این سفارتخانه افزایش چشمگیری پیدا کرده به گونه ای که بسیاری از افراد نیز با دریافت این ویزا و سفر به انگلیس درخواست پناهندگی سیاسی از این کشور کرده اند. درخواست پناهندگی به دلیل همجنس باز بودن از شایع ترین درخواست ها در این میان بوده است.


دسته بندی : افزایش مراجعات به سفارت انگلیس در تهران

خبری ازاخرارجی ها

شنبه ۱٦ امرداد ۱۳۸٩, ٥:۳٠ ‎ب.ظ

به گزارش فارس، «مسعود ده‌نمکی» در آخرین یادداشت خود در «روزنوشت‌های ساخت اخراجی‌ها3» نوشته است: «بیش از یک سال از اکران «اخراجی‌ها2» می‌گذرد اما حاشیه‌سازی‌ها همچنان ادامه دارد. بازیگری که با ده تا واسطه می خواست در فیلم نقش داشته باشد ولی مناسب این نقش نبود، به میدان آورده می‌شود تا حرف دیگران را بزند. تشکیلاتی که جلسه می‌گذارد تا در ساخت «اخراجی‌ها3» شراکت مالی داشته باشد، بعد از ناامیدی بیانیه می‌دهد و موج آفرینی می‌کند و برخی دوستان خوب را قربتا الی‌الله به میدان می‌آورد...

همه کسانی که روی مالکیت معنوی نام «اخراجی‌ها» برای صدور پروانه ساخت کارشکنی می‌کردند، در برابر فریب دادن مردم و سؤاستفاده از لوگوی فیلم و اسم فیلم سکوت حمایت‌آمیز در پیش می‌گیرند.»

در ادامه این یادداشت می‌خوانیم: «دستگاه دولتی که یک خبرگزاری را فقط برای کوبیدن فیلم بسیج کرده بود و میلیون‌ها تومان پول بیت‌المال را برای تولید و پخش فیلم علیه «اخراجی‌ها» هزینه کرد، خودش باهمان تم و سوژه «اخراجی‌ها» فیلم ساخت. از زمان اکران «اخراجی‌ها» تاکنون، پنج فیلم با اسامی مشابه «اخراجی‌ها» و یا مضمون مشابه ساخته شده که یا اکران شده‌اند و یا در نوبت اکران هستند. اگر فردا شنیدید فیلمی مجوز ساخت گرفته که بخشی از فیلمنامه «اخراجی‌ها3» را کپی‌برداری کرده تعجب نکنید... با سی‌دی‌هایی که به نام اخراجی‌های یک و نیم، بیرون دادند و کسی خم به ابرو نیاورد، آب پاکی را روی دست خودم ریخته‌ام و تا دقیقه نود فیلمنامه را بازنویسی خواهم کرد...»

ده‌نمکی همچنین در این یادداشت خبر داده: «دیروز نور‌الدین گودرزی که در «اخراجی‌ها1»، دستیار اول بود به گروه کارگردانی پیوست. از عوامل پشت دوربین اولین کسی است که کارش را شروع کرد.»


دسته بندی : تحلیل محسن رضایی از مناظره ها و نامه هاشمی رفسنجان

توصیه آیت الله یزدی به رحیم مشایی

شنبه ۱٦ امرداد ۱۳۸٩, ٥:۱۸ ‎ب.ظ

آیت‌الله شیخ محمد یزدی نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری که در واکنش به سخنان اخیر اسفندیار رحیم‌مشائی در خصوص معرفی مکتب ایران به جای مکتب اسلام با فارس گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: بار دیگر آقای مشایی در بحث‌هایی که در شأن وی نیست، وارده شده و اظهارنظرهای غلط و نابه‌جا کرده است.

وی افزود: هر کس اظهارات ایشان را در اختتامیه‌ مراسمی که برای ایرانیان ساکن خارج از کشور برگزار شده را ملاحظه کند؛ مطمئن می‌شود ایشان نباید درباره‌ اسلام و ایران صحبت کنند و یا آنکه حداقل باید کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام شهید مطهری را می‌خواندند و بعدا حرف می‌زدند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: هر فرد عادی که در جریان انقلاب اسلامی ایران قرار داشته باشد، عزت کنونی ایران را از اسلام و حاکمیت کشور و مقاومت جوانان ایران می‌داند؛ مبارزات اول انقلاب به رهبری امام راحل (ره)، مقاومت مردم در جنگ تحمیلی 8 ساله و تقدیم این همه شهید و جانباز و تحمل همه شدائد و سختی‌ها توسط مردم ایران، همه و همه برای اسلام و حاکمیت دین بوده است.

وی افزود: هیچ‌کس منکر نیست که اعتقادات اسلامی مردم که هرگاه احساس خطر کردند، با حضور میلیونی خود از نظام و اسلام دفاع کرده‌اند و عزت امروز ایران، از اسلام است؛ نه از ایران و ایرانی بودن.

آیت‌الله یزدی اضافه کرد: ایران شاهنشاهی در طول تاریخ، جز ظلم و ستم و وابستگی به شرق و غرب کار چشم‌گیری نداشته و در جریان انقلاب، کسانی که دنبال ثروت، زندگی و مال و دنیا بودند، یا فرار کرده و از کشور خارج شدند و یا در گوشه و کنار دنبال خوشگذرانی‌های خود بودند اما مردم عزیز به خصوص نسل جوان ما، جان خود را در دست گرفته به میدان آمدند.

وی خاطر نشان کرد: امروز نادیده گرفتن حقایق و زیرسئوال بردن عزت اسلام و مسلمین به خاطر خوش آمد این و آن و حرف‌هایی که سلطنت‌طلبان و ملی - مذهبی‌ها زده و می‌زنند را به زبان آوردن بسیار تأسف‌انگیز است؛ به خصوص با داشتن مسئولیتی خطیر در ریاست جمهوری.

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نمی‌تواند در این گفت‌وگوی اجمالی همه نقاط لغزش و انحراف رئیس دفتر رئیس جمهور به خصوص در مطالبی که اگر گفته باشد، خطرناک است، برشمرد، به ذکر برخی جملات از رحیم‌مشائی پرداخت که آنها را نمونه‌هایی از انحرافات فکری نامبرده دانسته است.

آیت‌الله یزدی با اشاره به جملات رحیم‌مشائی که گفته بود "اگر یافتید جایی را که خدا تکریم شده اما انسان تکریم نشده، بدانید آن خدا همان خدا نیست "، "اگر دیدید جایی انسان تکریم شده است و خداوند پیدا نیست، یقین بدانید آنچه تکریم شده، انسان نیست "، به طرح این سئوال پرداخت که پس آن همه آیات قرآنی که درباره‌ خداوند متعال و آیات الهی است، چه معنی دارد؟

وی بر همین اساس تاکید کرد که به هر حال صلاح نظام، تشکیلات ریاست جمهوری و شخص رئیس جمهور که همواره در خط رهبری و حامی مبانی دینی بوده‌ است، نیست که رئیس دفتر وی در بحث‌های تخصصی که نسبت به آنها بی‌اطلاع است، وارد شود و بیش این این به حیثیت خود و مرتبطین آسیب برساند.

آیت‌الله یزدی تصریح کرد: ایران امروز که در سایه‌ انقلاب اسلامی پیشرفت و رشد قابل توجهی داشته و رهبر معظم انقلاب که با تدبیرهای دقیق و حساب شده، توانستند آتش فتنه را خاموش کنند، آماده همکاری با کسانی است که دشمنی ندارد، اما میدان برای دشمنان اسلام و انقلاب بسته است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در خاتمه با دعا برای هدایت همگان و ایمن شدن از شر نفس، خدا را سپاس گفت که حقایق روشن و آشکار است و مردم کشورمان بیدار و متوجه هستند و اقشار مختلف جامعه از دانشگاهیان، نخبگان، فرهیختگان تا اعاظم و روحانیت و مراجع عظام، همواره مترصد و نگهبان اسلام و انقلاب و نظام هستند.


دسته بندی : توصیه آیت الله یزدی به رحیم مشایی

دیدار افراطیون با هاشمی +عکس

جمعه ۱٥ امرداد ۱۳۸٩, ٩:٢٥ ‎ب.ظ

انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز این روزها در حال تهران گردی و دیدار با افرادی چون هاشمی و خاتمی است.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، روز گذشته انجمن سیاست شیراز که پایگاه تندروی اصلاح طلبان در دانشگاه شیراز به دیدار هاشمی رفتند.

 
 در این دیدار چهره های اصلی و شاخص انجمن سیاست شیراز به ترتیب زیر شرکت کرده اند.
*«ا.ع»: صاحبان نشریات تعلیق شده و نیز از نزدیکان علی محمد دستغیب
*«س.ع.ح»:دبیر سابق تشکیلات فرهنگ و سیاست و از جمله محورهای اغتشاشات دانشگاه شیراز
*«ح.خ.ی»:که حقوق می خواند که دبیر فرهنگی انجمن سیاست
*«ا.م»: صاحب نشریات تند و تعلیق شده که بنابر خواست خاتمی در سال گذشته اعلام کرده بود که جمهوری اسلامی باید به رفراندوم گذاشته شود
*«انصاری»: دبیر انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز

 

خاتمی که در این مدت سعی داشته است تا بازگشت خود به حکومت را نشان دهد و از مواضع تند قبلی خود عقب نشسته بود با استفاده از الفاظی چون:«مسیر درستی انتخاب نشده است، جامعه هزینه‌های فراوانی پرداخته‌اند، حکومتی پایگاه مردمی اش را از دست بدهد، امیدوارم باز شاهد فضاهای بازو با نشاط به خصوص در دانشگاهها باشیم، آزادی و مردم سالاری چه می شود؟و...» سعی داشت تا جو تند این انجمن را مجددا احیا کند.


خاتمی حتی برای آنکه از این دوستان و مقلدان صانعی و دستغیب هستند به سبک روزنامه های تندروی زمان اصلاحات به تریبون نمازجمعه اینگونه حمله کرده است:« گرچه وقتی از تریبون مقدس نماز جمعه با کمال بی پروائی مرجع جلیل القدر و بزرگواری که افتخار عالم تشیع است دست نشانده و دست پروره انگلیس معرفی می‌شود و کسی با آنها برخورد نمی‌کند چه توقعی داریم که به دیگران اهانت نکنند و بهتان نزنند؟»
خاتمی در این دیدار با تأکید بر کلماتی چون جبار و حکومت زور و خودکامگی‌ها و دیکتاتوری و پرولتاریا از فعالیت های تند سابق و شعارهایی که انجمن سیاست شیراز در زمان فتنه در کف دانشگاه سر می دادند حمایت و به نوعی آنها را به ادامه راه سابق دعوت کرده است.
انجمن فرهنگ و سیاست شیراز که در واقع قل شیرازی انجمن تهران است با دیدار های اینگونه خود به دنبال تجدید روحیه و نیز رادیکالیزه شدن برای ادامه راه افراطی در دانشگاه شیراز است، که هاشمی نقش احیای مجدد و خاتمی راهکار افراطی گری در دانشگاه را برای این طیف اغتشاش گر روشن کرده اند.
انجمن سیاست شیراز سال گذشته در اوج فتنه با راه انداختن نشریاتی چون "جرس و فریاد و..."و دعوت از چهره هایی از جمله آرمین و...و اغتشاش در دانشگاه را جلو می برد.
لازم به ذکر است پدرخوانده این تشکل رادیکال "غلام محمدی " دبیر سابق انجمن تهران است و وی تمام این دیدارها را برای این طیف افراطی و آشوب طلب هماهنگ نموده است.


دسته بندی : دیدار افراطیون با هاشمی +عکس


افتتاحیه شصت و سومین جشنواره فیلم لوکارنو، شب گذشته درحالی برگزار شد که دختر بازیگر ایرانی، بازهم بدون حجاب روی سن ظاهر شد.
 
به گزارش رجانیوز، جشنواره فیلم لوکارنو که هر ساله در شهر لوکارنوی سوئیس برگزار می‌شود، یکی از جشنواره های فیلم جهان به حساب می آید که در سالهای گذشته، سرمایه گذاری سیاسی روی سینمای ایران کرده و رو به اهدای جوایز به برخی چهره های سینمایی خاص آورده است.
 
اما برخلاف سالهای گذشته، سینمای ایران امسال حضور پررنگی در لوکارنو ندارد و به جای آن از یک بازیگر خارج نشین سینمای ایران به عنوان داور بخش مسابقه استفاده می کند تا این خلا پر بشود.
 

دسته بندی : حضور زننده بازیگر جویای نام ایرانی در افتتاحیه جشن


ادامه مطلب...

محبوب‌ترین شخصیت‌های سیاسی منطقه

جمعه ۱٥ امرداد ۱۳۸٩, ٩:٠٤ ‎ب.ظ

یکی از جدیدترین نظرسنجی‌های آمریکایی در منطقه نشان داد که نخست وزیر ترکیه، رؤسای جمهوری ونزوئلا و ایران، دبیر کل حزب‌الله لبنان و رئیس جمهوری سوریه به ترتیب محبو‌ترین سیاستمداران مردم منطقه هستند.

به گزارش فارس، جدیدترین نظرسنجی آمریکایی که روز گذشته مؤسسه «بروکینگز» آن را در سمینار خود منتشر کرد نشان می‌دهد که «رجب طیب اردوغان» و «هوگو چاوز» و «محمود احمدی‌نژاد» محبوب‌ترین شخصیت‌های سیاسی در منطقه هستند.

این نظرسنجی که در کشورهای لبنان، مصر، عربستان سعودی، امارات عربی متحده، مراکش و اردن اجرا شده، با مشارکت چهار هزار نفر انجام شده است.

این نظرسنجی در روزهای 19 و 20 ماه ژوئن امسال [29 و 30 خرداد] برگزار شده است که حدود 20 درصد شرکت‌کنندگان "رجب طیب اردوغان " را [به دلیل مواضع اخیر وی در حمایت از فلسطین و مردم غزه و مخالفت با سیاست‌های رژیم صهیونیستی] شخصیت سیاسی محبوب خود اعلام کردند.

بنا بر این گزارش، این در حالی است که در نظرسنجی مشابه سال گذشته، رأی مردم جهان عرب به رجب طیب اردوغان حدود چهار درصد بوده است.

بر اساس این نظرسنجی، هوگو چاوز و محمود احمدی‌نژاد [به دلیل سیاست‌های ضد استکباری و ضدآمریکایی] با 13 و 12 درصد در رتبه دوم و سوم برترین سیاستمداران خاورمیانه در نظر مردم منطقه هستند.

در ادامه این نظرسنجی اعلام شده است که در رتبه چهارم و پنجم "سید حسن نصرالله " دبیرکل حزب‌الله لبنان و "بشار اسد " رئیس جمهوری سوریه با 9 و 7 درصد قرار گرفته‌اند.


دسته بندی : محبوب‌ترین شخصیت‌های سیاسی منطقه


اخیراً نامه ای منتشر شده است، از قول فرزند سید حسن خمینی یا همان کسی که بعضی ها دیگر با نام سید حسن مصطفوی یادش می کنند. همان کسی که به اسم نوه امام(ره) میشناسیمش. مفتخر است که از نسل اوست که فرزند سید احمد خمینی یادگار امام خمینی(ره( است. همان کسی که تابع ولایت مطلقه فقیه بود. هنوز یادتان که هست چهره با حیای آن یادگار امام بزرگوارمان را؟؟؟

بیائید به بیراهه نرویم چون نامه ای منتشر شده است از قول فرزند سید حسن. خدا حفظش کند که برای پدرش و به مناسبت سالگرد تولد او نامه ای نوشته و شیرین زبانی کرده است. البته هیچ مدرکی دال بر این وجود ندارد که جناب موسوی دائی فرزند سید حسن و برادر همسر ایشان، در نوشتن و انتشار چنین نامه ای نقش داشته است! پس بیخودی به ایشان تهمت نزنید.
ما بچه های خوب از نامه فوق الذکر نتیجه اخلاقی می گیریم که مهمترین افتخار سید حسن این نیست که یک روحانی است. این نیست که نواده روح الله است(دست کم به گواهی علم ژنتیک) این نیست که فرزند سید احمد است(ایضاً به گواهی همان علم) بلکه بزگترین افتخار و مزیت نسبی ایشان آن است که رنگ چشمانشان سبز است!


                  

البته تنزل مقام و منزلت بزرگ زاده ها برای ما عجیب نیست. به خوبی یادمان است که در سال گذشته و حین درگیری های بحبوحه اغتشاشات هم مصاجبه ای با فرزند شهید همت توسط جریان خزنده و مرموز رسانه ای فتنه صورت گرفت و در آن مصاحبه از او سوال شد که:
•   
نظرتان در مورد اینکه یک اتوبان در تهران به نام پدرتان است چیست؟

•   
نظرتان در مورد اینکه مردم(لابد مردم هم یعنی اغتشاشگران تهرانی) در خیابان ها شعار می دهند: بسیجی واقعی همت بود و باکری، چیست؟


                   

خوب وقتی بزرگترین افتخار شهید والامقام همت این باشد که یک اتوبان را به نام او میشناسند و بچه های متمول انجا با ماشین های مدل بالایشان کورس می گذارند، عجیب نیست که چشمان سیدحسن هم بشود یگانه افتخار او! آن زمانی که شهید والامقامی مانند همت، مفتخر می شود به تکرار نامش توسط عده ای ساختارشکن، لابد سیدحسن هم باید خدا را شکر کند و شاد باشد که به

واسطه رنگ چشمانش، مورد توجه و وثوق بعضی ها قرار گرفته است و عده ای دارند برایش کف می زنند و به به و چه چه می کنند تا از راه به درش نمایند. که صراط مستقیمش را گم کنند و او را گمراه. نه! مثل اینکه هر چه تلاش می کنم این نوشته رنگ و بوی طنز به خود نمی گیرد. البته از اول هم قرار نبود با ذکر مصیبت ها کسی را بخندانم. بیشتر شبیه درددل که نه، مثل خون دل شده است این نوشته و حق هم دارد که چنین بشود


                   


پروردگارا
...

این دیگر کدامین فتنهاست؟ این چه آفتی است که به جان بزرگان ما افتاده؟ این چه امتحانی است؟
گویا قرار است  از میراث خمینی کبیر(ره) فقط به چشمان سید حسن بسنده کنیم و کلام او را وقتی "شاخص" می شود نادیده بگیریم و اعتراض کنیم به صدا و سیما که امام خمینی(ره) چنین وچنان نگفته بود و شلوغش کنیم تا حقیقت گم شود زیر غبار فتنه ها و جار و جنجال ها! وقتی برای آن روح آسمانی نقشه های آنچنانی کشیده اند دیگر شهید بزرگوار همت و فرزند او جای خود دارند.
آری امروز چشمان سبز سید حسن را روی کف اتوبان همیت رها کرده اند و لابد می خواهند از روی آن هم عبور نمایند. راستی قدم بعدی فتنه چه خواهد بود؟ قربانی بعدی فرصت طلبی های انها چه کسی است؟


دسته بندی : اخیراً نامه ای منتشر شده است، از قول فرزند سید حسن

علاقه شیخ الازهر برای یادگیری زبان فارسی

چهارشنبه ۱۳ امرداد ۱۳۸٩, ٦:۱۳ ‎ق.ظ

دکتر احمد الطیب شیخ الازهر گفت:باید زبان فارسی را به خوبی فرا بگیریم زیرا ایرانی‌ها ما را می‌شناسند ولی ما چیزی از آن‌ها نمی‌دانیم.    

به گزارش مرکز خبر حوزه، وی در دیدار با مدرسان رشته علوم مستحدثه اسلامی در مرکز «صالح کامل» افزود:تصمیم داریم کتاب‌های کهن تغییر یافته را دوباره در این رشته‌ها بگنجانیم و این رشته، منبعی پایدار برای تغذیه دانشکده‌های شرعی الازهر خواهد بود.


دسته بندی : علاقه شیخ الازهر برای یادگیری زبان فارسی


ادامه مطلب...

عکس: شام شاهزاده ‌قطری

دوشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۸٩, ۳:۳۸ ‎ب.ظ

موسوی و کروبی چه چیزی را سانسور کردند؟

دوشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۸٩, ۳:۳۳ ‎ب.ظ

میرحسین موسوی و مهدی کروبی که روز گذشته با یکدیگر ملاقات کردند ،تصمیم به سانسور بخش هایی از محورهای گفتگوی خود گرفتند.

به گزارش«جوان آنلاین»،در حالی که سایت های متعلق به این دو کاندیدای شکست خورده دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به طرح مواردی ازدیدار روزگذشته این دو فرد پرداخته بودند اما اخباردریافتی از طرح مواردی دیگر و توافق موسوی و کروبی برای عدم انتشار آن ها حکایت دارد.

گفته می شود در این دیدار که که ساعت 9 و 30 دقیقه روزگذشته به میزبانی مهدی کروبی برگزار شده بود، میرحسین موسوی در این دیدارمطالبی را درخصوص شرایط زمان جنگ عنوان کرده است.

وی ضمن گلایه شدید ازبرخی شخصیت های سیاسی از جمله کسی که وی حمایت او را از خود درانتخابات افتخار خویش اعلام کرده بود، گفته است: این‌ها به هیچ کس رحم نمی‌کنند و به دنبال آن هستند که اشتباهات خود را درباره مدیریت جنگ را به گردن دیگران بیاندازند.

موسوی می‌افزاید: همه می دانند که یکی از علل ناکارآمدی جنگ نحوه اداره شخص آقای «...» بوده است.اشتباهات وی بود که نمی‌توانست جنگ را به خوبی اداره کند، ضمن اینکه وی مقداری هم ترسو بود.

میرحسین در ادامه ضمن ارائه آمار و ارقامی متناقض تصریح می‌کند که از 6 میلیارد دلار درآمدی که داشتیم 4 میلیارد آن هزینه جنگ می شد؛ اما امروز مدعی‌اند که ما کمکی برای اداره جنگ نمی‌کردیم.

موسوی در بخش دیگری از سخنانش تاکید می‌کند که من حرف‌های زیادی برای گفتن درباره جنگ دارم اما صبر می‌کنم تا اینها هرچه دارند رو کنند و ببینم تا کجا پیش می‌روند آن وقت ناگفته‌های خود درباه جنگ را رو می‌کنم.

در ادامه این جلسه، هم چنین درباره سخنان اخیر آیت الله جنتی مبنی بر کمک میلیاردی آمریکا به سران فتنه مباحثی بین طرفین عنوان می‌شود و کروبی می‌گوید: این پولها را که من و شما نگرفته‌ایم؛ پس حتما «...»،«...» گرفته‌اند.

کروبی ادامه می‌دهد سران فتنه که فقط ما نیستیم «...»،«...»هم هستند.

گفتنی است، در این جلسه کروبی و موسوی توافق می‌کنند که خبر این ملاقات با حذف بخش هایی در سایت‌های سحام نیوز و کلمه منتشر شود.


دسته بندی : موسوی و کروبی چه چیزی را سانسور کردند؟

افطارتلویزیون همراه بامجری ممنوع‌التصویر!

دوشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٢۸ ‎ب.ظ

فرزاد حسنی که بعد از برنامه انتقادی خود با حضور سردار رادان، در شبکه‌های داخلی تلویزیون حضور نیافته بود، احتمالا بار دیگر به عنوان مجری به سیما بازخواهد گشت.    

به گزارش شبکه ایران، فرزاد حسنی، مجری رادیو و تلویزیون که از تابستان 86 و پس از گفت‌وگوی جنجالی‌اش با سردار رادان در تلویزیون دیده نشد، قرار است در ایام ماه مبارک رمضان اجرای برنامه ویژه افطار شبکه سه سیما را عهده‌دار شود تا این برنامه با عنوان "ماه عسل" پایانی باشد بر اخبار مربوط به محدودیت فعالیت این مجری پرحاشیه.


دسته بندی : افطارتلویزیون همراه بامجری ممنوع‌التصویر!


ادامه مطلب...

علیرضا بهشتی امروز در دادگاه

دوشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٢٤ ‎ب.ظ

علیرضا بهشتی شیرازی در هفتم دی سال 88 پس از آشوب‌ها و ناآرامی‌های روز عاشورا و هتک حرمت این روز از سوی حامیان آقای موسوی، بازداشت شد.

به گزارش شبکه ایران، "علیرضا بهشتی شیرازی"، مشاور ارشد میرحسین موسوی برای رسیدگی قانونی به اتهاماتش، امروز در دادگاه انقلاب حاضر می‌شود.

بهشتی شیرازی در هفتم دی سال 88 پس از آشوب‌ها و ناآرامی‌های روز عاشورا و هتک حرمت این روز از سوی حامیان آقای موسوی بازداشت شد.

وی که در جریان آشوب های سال گذشته به میرحسین مشاوره می داد و وی را در هدایت فتنه یاری می کرد، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شده است.

به گزارش آفتاب، وی از نزدیکان آقای موسوی و سردبیر روزنامه "کلمه سبز"، ارگان تبلیغاتی او در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بود.


دسته بندی : علیرضا بهشتی امروز در دادگاه


 رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه ایران اهل گفت‌وگو و منطق است از رئیس جمهور آمریکا دعوت کرد تا در مقابل رسانه‌ها با وی به گفت‌وگو بنشیند.

به گزارش فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در جمع ایرانیان مقیم خارج از کشور سخن می‌گفت طی سخنانی اظهار داشت: ما همواره اهل منطق و گفت‌وگو بوده‌ایم و هیچ گاه ایرانیان با شمشیر جلو نرفته‌اند.

 وی خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: من آخر شهریور برای شرکت در مجمع عمومی به آمریکا خواهم رفت و بر همین اساس اعلام می‌کنم که آقای اوباما قبول کند تا با من مثل دو مرد در مقابل رسانه‌ها گفت‌وگو کند تا مشخص شود که راهکار چه کسی برای اداره جهان بهتر است.


دسته بندی : احمدی‌نژاد آمادگی خود را برای گفت‌وگو با اوباما اع

توصیه‌های شنیدنی رهبر انقلاب درباره ازدواج

دوشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۸٩, ۳:۱٧ ‎ب.ظ

اصل قضیه محبت است، دختر ها و پسرها این را بدانند. این محبتی که خدا در دل شما قرار می دهد ، این را حفظ کنید ، نگهدارید و به برکت محبت این بوستان خانواده را سرسبز کنید. 
 
به گزارش جهان؛ بسیاری از دختران و پسران جوان مایلند که خطبه عقد آنان توسط رهبر انقلاب خوانده شود . مقام معظم رهبری با شرایط خاصی دختران و پسران را به عقد یکدیگر در می آورند که یکی از این شرایط، مهریه معین است.

البته ایشان پس از جاری کردن خطبه عقد به بیان علل نوع نگاه خویش در این زمینه می پردازند و با بیانی شیرین توصیه های بسیار مهمی به زوج جوان برای استحکام خانواده مطرح می کنند.

ایشان در یکی از این گفتگوها پس از مراسم عقد اینطور درباره مهریه و ازدواج مناسب توصیه کرده اند که : اگر بخواهید زندگی، زندگی خوبی باشد باید آن را از تشریفات و زوائد زندگی خالی کنید.

این که میگوئیم 14 سکه مهریه بیشتر نباشد، نه برای این است که 14 سکه بیشتر اشکالی ایجاد می کند نه،14 هزار سکه هم باشد ازدواج  اشکالی ندارد. فرقی ندارد. اما این برای این است که جنبه معنوی ازدواج غلبه پیدا کندبر جنبه مادی.

اصل قضیه محبت است، دختر ها و پسرها این را بدانند. این محبتی که خدا در دل شما قرار می دهد ، این را حفظ کنید ، نگهدارید و به برکت محبت این بوستان خانواده را سرسبز کنید

المرأة ریحانه، زن ریحانه است با گل چگونه رفتار می کنید ؟ مرد در چشم زن مظهر اعتماد ، نکته اتکاست  محبت خود را به او در این قالب ترسیم می کند.

خیلی از مردها هستند که زنهایشان؛ آنها را اهل بهشت می کنند و یا زنهایی هستند که مردهایشان آنها را اهل بهشت می کنند.بعضی ها هم به عکس است . پناه بر خدا.

باید مراقب باشید ، مواظب باشید ، یکدیگر را کمک کنید برای رفتن راه خدا و انشاء الله عمل به احکام الهی.

 


دسته بندی : توصیه‌های شنیدنی رهبر انقلاب درباره ازدواج

اینترنت 8 مگابیتی در راه ورود به منازل ایرانی ها

دوشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۸٩, ۳:۱٤ ‎ب.ظ

 وزیر ارتباطات گفت: حداکثر پهنای باند اپراتور فناوری اطلاعات(اپراتور چهارم) متناسب با کاربرد متفاوت خواهد بود اما برای مثال در سرویس ویدئو درخواستی حداقل پهنای باند 8 مگابیت بر ثانیه به منزل کاربران ارائه خواهد شد.

رضا تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس در خصوص اینکه اپراتور فناوری اطلاعات دسترسی به چه پهنای باندی را برای کاربران فراهم می‌کند، اظهار داشت: بهتر است فعلاً نام این اپراتور را اپراتور IT نگذاریم. 
 
وی ادامه داد: این اپراتور شبکه‌ای است که خدمات دیتا را ارائه می‌کند و پهنای باند مورد نیاز آن بستگی به کاربردها و سرویس‌های ارائه شده از طریق این شبکه دارد. 
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: برای مثال یکی از کاربردهای این شبکه ارائه فیلم به صورت درخواستی (video on demand) است که پهنای باند مناسب این سرویس حداقل 8 مگابیت بر ثانیه و بالاتر است که در داخل شبکه این پهنای باند را در اختیار کاربران قرار می‌دهیم. 
 
به گزارش فارس، پیش از این قائم مقام وزیر ارتباطات در امور بین الملل و فناوری از راه‌اندازی اپراتوری برای فعالیت در لایه دسترسی در آینده نزدیک خبر داده بود. 
 
بنابراین گزارش، مهدی اخوان بهابادی گفته بود: بستر فعالیت این اپراتور فیبر نوری خواهد بود و در پروژه رساندن فیبر نوری (FTTX) قرار است فیبر تا در منازل کشیده شود. 

دسته بندی : اینترنت 8 مگابیتی در راه ورود به منازل ایرانی ها

حمله پلیس عربستان به جشن میلاد امام زمان

دوشنبه ۱۱ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٠٩ ‎ب.ظ

ماموران سعودی با حمله به مراسم جشن میلاد امام زمان(عج) که از سوی شیعیان شهر احساء در یکی از هتل‌های مدینه برگزار شده بود، تمامی پلاکاردهای حاوی احادیث مذهبی را از بین بردند.

به گزارش سرویس بین‌الملل شبکه ایران به نقل از پایگاه خبری "راصد" عربستان،‏ ماموران پلیس سعودی در مدینه منوره، به مراسم جشن میلاد حضرت مهدی(عج) که از سوی شیعیان این کشور برگزار شده بود، یورش بردند‏.‏ 

پایگاه اینترنتی راصد در گزارش خود به نقل از شاهدان آورده است: ماموران سعودی بعدازظهر چهارشنبه هفته گذشته به مراسم جشن میلاد امام زمان (عج) که از سوی کاروان عمره‌گزاران شهر احساء در یکی از هتل‌های مدینه منوره برگزار شده بود، یورش بردند و تمامی تابلوها و پلاکاردهای نصب شده حاوی احادیث و عبارات مذهبی درباره امام زمان را از بین بردند و حاضران را وادار به لغو فوری مراسم کردند‏.‏ 

بر اساس این گزارش، این یورش همزمان با آغاز سخنرانی "شیخ علی‌الحجی" از برگزارکنندگان مراسم جشن انجام گرفت‏.‏ 

این پایگاه اینترنتی در ادامه افزود: هنوز هیچ گزارشی مبنی بر مجروح شدن و یا بازداشت برگزارکنندگان این جشن توسط ماموران سعودی مخابره نشده است‏.‏ 

راصد در ادامه یادآور شد: با وجود ممنوعیت حمل کتاب دعا و زیارت‌نامه برای زائران مسجدالنبی و قبرستان بقیع در مدینه منوره، یورش ماموران پلیس سعودی به مراسم مذهبی که از سوی کاروان‌های حج و زیارت در مراکز اقامت آنها در هتل‌ها برگزار می‌شود، به ندرت اتفاق می‌افتد‏.‏ 

این پایگاه افزود‏:‏ همزمان با تعطیلات تابستانی، ده‌ها کاروان از عمره‌گزاران از شهرهای شیعه‌نشین احساء و قطیف عربستان، راهی مکه و مدینه شده‌اند.


دسته بندی : حمله پلیس عربستان به جشن میلاد امام زمان

کروبی:احمدی‌نژاد با کودتا رئیس‌جمهور شد

چهارشنبه ٦ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٥٦ ‎ب.ظ

کروبی که پیش از این شورای نگهبان را مقصر اصلی در تقلب انتخاباتی دانسته بود، در جدیدترین اظهارات خود انتخابات 2 دوره ریاست جمهوری گذشته را نه تقلب بلکه یک کودتای نظامی دانست.

به گزارش جهان، وی که در میان مردم به "خیالباف کهریزک" شناخته می شود و  در انتخابات دوره نهم نیز به گفته خود خواب مانده بود، در نشستی با شبکه انگلیسی بی بی سی، گفت که تقلب تنها در انتخابات گذشته نبوده است بلکه احمدی نژاد 2 دوره ریاست جمهوری خود را مدیون کودتای نظامی سپاه است.

وی همچنین گفته است که در حال حاضر سیاست و فرهنگ و اقتصاد و دستگاه قضائی و همه و همه توسط سپاه در حال فتح شدن است.

وی که بیشترین ضربه در انتخابات و حوادث پس از آن از روشنگری های سپاه و بسیج خورده است اضافه کرد:سپاه و بسیج پس از کودتای نظامی همه نظام را غنیمت خود می دانند.

برخی از جملات قصار کروبی در یک ماه گذشته:
-احمدی نژاد به آغوش مردم باز گردد.
-شورای نگهبان از زمان هاشمی تقلب می کرد.
-احمدی نژاد مشکوک می زند.
-تقلب از ریاست جمهوری هاشمی شروع شد.
-چرا مرا نمی گیرید.
-من خیلی بصیرت دارم.
-مدتی است سر قبر ننه ام هم نمی توانم بروم.


دسته بندی : کروبی:احمدی‌نژاد با کودتا رئیس‌جمهور شد

توزیع پیامکهای مشکوک علیه حاج منصور ارضی

چهارشنبه ٦ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٥٢ ‎ب.ظ

مشرق: در مراسم سه شنبه شب حسینیه بیت الزهرا(س) که با مداحی حاج منصور ارضی انجام شد، محسن رضایی نیز حضور یافت.

در پی حضور محسن رضایی در مراسم مداحی حاج منصور ارضی، پیامک های تخریبی مشکوکی علیه این مداح مشهور پخش شده است که برخی ها معتقدند این پیامکها تنها به نفع کسانی است که اخیرا مورد انتقاد ارضی قرار گرفته اند.

حاج منصور ارضی در حالی که بر حمایت خود از دولت نهم و دهم و شخص دکتر احمدی نژاد تاکید دارد، اخیرا انتقادات صریحی علیه برخی اطرافیان رئیس جمهور مطرح کرده است؛ ضمن اینکه حامیان و سران فتنه نیز از انتقادات تند این مداح پرطرفدار بی نصیب نبوده اند.

محسن رضایی در شب قدر سال 88 در یکی از مراسم های حاج منصور در مسجد ارک حضور یافته بود که با انتقادات صریح حاج منصور مواجه شد.


دسته بندی : توزیع پیامکهای مشکوک علیه حاج منصور ارضی

کاش هاشمی نصف شهامت حاج خانم را داشت

چهارشنبه ٦ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٤٩ ‎ب.ظ

 

 اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی باعث آزردگی خاطر سایت گویا نیوز-تبلیغاتچی علنی سازمان سیا- شد، این سایت در بخشی از گزارش خود نوشت: از همان اول هم هویدا بود که در هاشمی پتانسیل مبارزه جدی علیه حکومت اسلامی وجود ندارد، باز هم بگویید زنان ضعیفه هستند! کاش هاشمی نصف شهامت حاج خانم [...] را که فرمان بیرون آمدن را صادر کرد، داشت. 

روزنامه کیهان بخشی از ستون اخبار ویژه امروز چهارشنبه 6 مرداد را به اخبار ذیل اختصاص داد: 

تیله نیندازید، من خودم تیله بازم! 
 
یکی از کمونیست‌های فراری از رواج پدیده تیله اندازی در میان اپوزیسیون خبر داد. جمشید اسدی با بیان این که "در جوانی در اردوگاه چپ بودم اما اکنون باورهای من بسیار دگرگون گشته اند و دیگر نه به مبارزه طبقاتی اعتقاد دارم و نه به ماتریالیسم تاریخی و پیروی از حزب پیشرو پرولتاریا "، نوشت: یکی از نکاتی که از سال های حضور در کنفدراسیون CIS و سپس سازمان اتحاد و حزب رنجبران به یادم مانده، حکایت تیله است. آری همین تیله کوچک شیشه ای بازیچه سال های کودکی. در آن سالها در جلسات و گفت وگو می گفتیم رفیق جان تیله نینداز! یعنی چه؟ یعنی بحثی خارج از موضوع جلسه مطرح نکن که تمامی شرکت کنندگان را همچون کودکان در پی تیله به دنبال خود بکشاند و موضوع از دستور خارج شود. البته بارها این اتفاق می افتاد و رفقا، برخی از سر سادگی و برخی از سر شیطنت، تیله می انداختند و ای بسا موفق می شدند که بحث را از موضوع اصلی به جای دیگری و بیراهه بکشانند. حالا مدتی است که گفته ها و اشاره های بسیاری از دوستان آشنا و بیگانه در اپوزیسیون مرا دوباره به یاد تیله می اندازد. 
 
وی آنگاه در قبال بحث "مذمت تندروی در میان اپوزیسیون " به شگرد تیله اندازی متوسل شد و نوشت: این که برخی کوشندگان اپوزیسیون بگویند ما در اوایل انقلاب بسیار تندروی کردیم و نتایج بدی گرفتیم و حتی به اسم اپوزیسیون هم نباید تندوری کرد، نوعی تیله انداختن است. 
 
اسدی خشونت گریزی و مسالمت جو خواندن جنبش سبز را نوعی تیله اندازی در برابر بحث انتقاد از بی عملی موسوی و کروبی و عدم ارائه استراتژی از سوی آنها عنوان کرد و در عین حال در توجیه وابستگی و نوکری برای بیگانگان نوشت: "گفتن اینکه ما نباید از لج جمهوری اسلامی و مخالفت با آن، تن به استعمار و وابستگی به کشورها بدهیم، تیله اندازی است "(!) 
 
عصبانیت سیا نیوز از هاشمی رفسنجانی! 
 
اظهارات اخیر آیت الله هاشمی رفسنجانی باعث آزردگی خاطر سایت گویا نیوز-تبلیغاتچی علنی سازمان سیا- شد. 
هاشمی رفسنجانی اخیراً گفته بود "مهمترین هدف دلسوزان نظام در شرایط فعلی باید مراقبت از اصل نظام جمهوری اسلامی باشد و همه باید در این مسیر حرکت کنیم. " در پی این اظهارنظر، گویا نیوز در مطلبی به قلم ناصر مستشار (از طرفداران علنی حمله نظامی به ایران) نوشت: همان بهتر که افرادی همچون رفسنجانی ها در جنبش سبز شرکت نداشته باشند وگرنه آشکار می شود که جنبش دنبال مبارزه با حکومت اسلامی نیست. از همان اول هم هویدا بود که در هاشمی پتانسیل مبارزه جدی علیه حکومت اسلامی وجود ندارد چرا که خود یکی از مسئولان عملکرد 20ساله اول جمهوری اسلامی است. به جنبشی که رفسنجانی ها پرچمدارش باشند، باید به دیده شک و تردید نگاه کرد. خانم [...] از بستگان هاشمی رفسنجانی در روز انتخابات گفت احتمال تقلب زیاد است و مردم باید فردای انتخابات به خیابان بریزند. باز هم بگویید زنان ضعیفه هستند! کاش هاشمی نصف شهامت حاج خانم [...] را که فرمان بیرون آمدن را صادر کرد، داشت. 
 
فرقی نمی کند یا به ما امتیاز بدهید یا به آمریکا 
 
ارگان رسمی سازمان سیا به نقل از یکی از اصلاح طلبان فراری فاش کرد آمریکا با تهدید نظامی می خواهد از حاکمیت ایران امتیاز بگیرد یا حاکمیت را وادار به دادن امتیاز به رقبای داخلی خود کند. 
 
رادیو فردا در تحلیل سخنان مایکل هایدن رئیس سابق سیا مبنی بر اینکه احتمال حمله نظامی وجود دارد و این بدترین گزینه نیست، از قول علیرضا نامور حقیقی نوشت: ایران برای مقابله با تحریم و جنگ احتمالی دو راه بیشتر ندارد یکی اینکه با آمریکا سازش کند. دیگر اینکه مصالحه داخلی کند [!] و از نیروهای معترض بعد از انتخابات دلجویی نماید. یعنی یا باید به دولت های خارجی امتیاز بدهد یا به رقبای داخلی. 
 
این مهره فراری توضیح نداد که به چه دلیل رژیم های مستکبر خارجی و اپوزیسیون داخلی را یکی می بیند اما در عین حال گفت: بخشی از جناح های محافظه کار و جمهوری خواه در آمریکا مایلند دولت اوباما را به سمت جنگ سوق بدهند و از این طریق سیاست های اجتماعی دولت اوباما مانند بیمه همگانی را با مشکل مواجه کنند. دموکرات ها معمولاً وقتی وارد جنگ می شوند معلوم و مشخص نیست که در انتخابات بعدی بتوانند رأی بیاورند چون از جنبه بودجه مشکلات جدی پیدا خواهند کرد و سیاست های رفاهی شان با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. 
 
شایان ذکر است دولت آمریکا در روزگار قدرت اصلاح طلبان، از آنها به عنوان متحدان خود که باید حمایت شوند یاد کرد. بوش بارها گفته بود ما از اصلاح طلبان در ایران حمایت می‌کنیم، ما به کمک آنها توانستیم برنامه هسته ای ایران را تعطیل کنیم. 

دسته بندی : کاش هاشمی نصف شهامت حاج خانم را داشت

پشت پرده حمله کروبی به نهادهای ارزشی

چهارشنبه ٦ امرداد ۱۳۸٩, ۳:٤٥ ‎ب.ظ

 مصاحبه مهدی کروبی با بی بی سی مورد انتقاد برخی از چهره های سیاسی اصلاح طلبان قرار گرفته است.

به گزارش«جوان آنلاین»،مهدی کروبی در گفتگو با بی بی سی سپاه و بسیج را مورد آماج حملات خود قرار داده و بسیاری از اتهامات از جمله تقلب را به این دو نهاد ارزشی وارد کرده بود.
 
در همین حال برخی همفکران کروبی خطاب به وی نسبت به موضع گیری او در برابر سپاه و بسیج در گفتگو با این رسانه انگلیسی انتقاد کرده اند.کروبی در پاسخ به این افراد و درتوجیه اقدام خود با بیان این که وی دیگر نه راه پسی دارد نه را پیش، تصریح کرده است که وی و دیگر سران جریان فتنه تصمیم به این اقدام گرفته ا ند.
 
گفتنی است این اقدام کروبی در حالی صورت می پذیرد که بی بی سی درگفتگوی دیگری با استوارت لوی،معاونت امور ضد تروریسم خزانه داری آمریکا پروژه حمله به سپاه را نیز کلید زده و مجموعه این دو گفتگو تمرکز بر روی سپاه بود.
 
شایان ذکر است مجموعه این تحرکات نشان می دهد که بعد از اعلام تحریم ها و مواضع آشکار آمریکا در مورد سپاه ، عوامل داخلی به همراه ماموریت یافته اند تا در یک پروسه کوتاه و قابل نتیجه گیری سپاه و بسیج را مورد هجمه قرار داده و تضعیف نمایند ، این مطلب اخیرا توسط میر حسین موسوی آغاز گردیده و به آقای کروبی ختم نخواهد شد و باید منتظر یک هجمه وسیع و پردامنه تر از عوامل داخلی آمریکا بود .

دسته بندی : پشت پرده حمله کروبی به نهادهای ارزشی


 آیت الله هاشمی اخیرا در جلسه ای که با حضور محقق داماد و موسوی بجنوردی و موسوی اردبیلی و برخی دیگر از سران اصلاحات برای بررسی آخرین وضعیت دانشگاه آزاد تشکیل شده بود گفت:با شناختی که از دیدگاه فقهی آقا صادق(آیت الله لاریجانی) دارم ماجرای وقف دانشگاه آزاد از حالا تکلیفش روشن است و بعید است وقف انجام شود.

به گزارش جهان در این جلسه در خصوص پی گیری وقف دانشگاه آزاد تقسیم کاری صورت گرفت و هر یک از اعضا مقرر شد در بخش های مختلف و مرتبط با تخصص شان همکاری کنند.
 
در همین رابطه گفته شده است که محقق داماد قرار شد بحث های نظری وقف را دنبال کند و موسوی اردبیلی اساتید دانشگاه را برای تشکیل یک کارگروه و مطالعه کارشناسی اجرای این طرح به کار بگیرد.
 
لازم به ذکر است در این جلسه پیشنهاد شد آقای صانعی هم در این موضوع وارد شود که پس از رای گیری مورد مخالفت اعضا قرار گرفت.

دسته بندی : هاشمی رفسنجانی: با شناختی که از آقا صادق دارم بعید

میلاد امام زمان(عج)

دوشنبه ٤ امرداد ۱۳۸٩, ٦:۳٥ ‎ب.ظ

میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی را به تمام مسلمانان جهان و بلکه به همه بشریت تبریک عرض نموده و همه از خداوند تبارک و تعالی خواستار فرج ایشان می باشیم.

و اما سئوالی ازخودمان:خواهشمندهستم صادقانه پاسخ بفرمائید.

برای سرعت گرفتن فرج آن وجود نازنین ما چه عمل مفیدی را انجام داده یم؟

پیاپیش از ابراز نظرات شما کمال تشکر را داریم.


دسته بندی : میلاد امام زمان(عج)

هاشمی خود را تبرئه کرد؛ منتقدانش را متهم!

یکشنبه ۳ امرداد ۱۳۸٩, ٧:٥٦ ‎ب.ظ

رئیس مجمع تشخیص در بیانیه خود، ضمن تلاش برای رد یک اتهام تاریخی از خود، افرادی که نسبت به عملکرد وی در سال گذشته انتقاد دارند را افرادی گمراه نامید.

به گزارش شبکه ایران، رئیس مجمع تشخیص مصلحت در بیانیه‌ای که به مناسبت "5 مرداد؛ سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد" صادر کرده، ضمن آنکه منتقدین خود را به "انحراف" متهم کرده است، تلاش کرده تا با روایتی متضاد از تاریخ، خود را نیز از معرض یک اتهام تاریخی درباره ارتباطش با منافقین در سالهای پیش از انقلاب خارج کند.


دسته بندی : هاشمی خود را تبرئه کرد؛ منتقدانش را متهم!


ادامه مطلب...

هدیه حاج حسنعلی نخودکی به امام

یکشنبه ۳ امرداد ۱۳۸٩, ٦:٤٦ ‎ب.ظ

شبکه ایران: ازحضرت آیت‌الله آقا موسی شبیری زنجانی نقل شده است که: در سفری که امام خمینی(ره) و پدرم برای زیارت به مشهد مقدس رفته بودند امام درصحن حرم امام رضا (ع) با سالک الی الله حاج حسنعلی نخودکی مواجه می شوند. امام امت (ره) که در آن زمان شاید درحدود سی الی چهل سال بیشتر نداشت وقت را غنیمت می شمارد و به ایشان می گوید با شما سخنی دارم.حاج حسنعلی نخودکی می گوید: من درحال انجام اعمال هستم، شما در بقعه حر عاملی (ره) بمانید من خودم پیش شما می آیم. بعد از مدتی حاج حسنعلی می آید و می گوید چه کار دارید؟

امام (ره) خطاب به ایشان رو به گنبد و بارگاه امام رضا (ع) کرد و گفت: تو را به این امام رضا، اگر (علم) کیمیاداری به ما هم بده؟

حاج حسنعلی نخودکی انکار به داشتن علم (کیمیا) نکرد بلکه به امام (ره) فرمودند:اگر ما «کیمیا» به شما بدهیم و شما تمام کوه و در و دشت را طلا کردید آیا قول می دهید که به جا استفاده کنید و آن را حفظ کنید و درهر جائی به کار نبرید؟

امام خمینی (ره) که از همان ایام جوانی صداقت از وجودشان می بارید، سر به زیر انداختند و با تفکری به ایشان گفتند: نه نمی توانم چنین قولی به شما بدهم.

حاج حسنعلی نخودکی که این را از امام (ره) شنید روبه ایشان کرد وفرمود: حالا که نمی توانید «کیمیا» را حفظ کنید من بهتر از کیمیا را به شما یاد می دهم و آن این که:

بعد از نمازهای واجب یک بار آیه الکرسی را تا «هوالعلی العظیم» می خوانی.
و بعد تسبیحات فاطمه زهرا(س) را می گویی.
وبعد سه بار سوره توحید «قل هوالله احد» را می خوانی.
و بعد سه بار صلوات می گویی:اللهم صل علی محمد و آل محمد
و بعد سه بار آیه مبارکه: و من یتق الله یجعل له مخرجا. و یرزقه من حیث لایحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله، بالغ امره قد جعل الله لکل شیء قدراً؛ (طلاق/2 و 3) (هرکس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می کند و او را از جائی که گمان ندارد روزی می دهد، و هرکس برخداوند توکل کند کفایت امرش را می کند، خداوند فرمان خود را به انجام می رساند، و خدا برای هرچیزی اندازه ای قرار داده است.) را می خوانی که این از کیمیا برایت بهتر است.

منبع: مجله بشارت، ش 58، صادق زینی لشکاجانی.


دسته بندی : هدیه حاج حسنعلی نخودکی به امام

30نکته درباره شماره حساب سرپرستان خانوار

یکشنبه ۳ امرداد ۱۳۸٩, ٦:٢٧ ‎ب.ظ

 

 

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت 30 نکته مهم ‌درباره شماره حساب سرپرستان خانوار را منتشر کرد.

به گزارش رجانیوز، ‌پایگاه اطلاع‌رسانی دولت در گزارشی آورده است: دولت اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها را آغاز کرده است و اکنون برای آماده سازی شرایط پرداخت نقدی یارانه ها به مردم در نیمه دوم سال، مدتی است که طرح دریافت و ثبت شماره حساب بانکی سرپرستان خانوار در استانهای مختلف آغاز شده است.
از آنجا که تعداد زیادی از هموطنان درخصوص نحوه دریافت یارانه‌ها و ثبت شماره حساب، سوالاتی را در پایگاه اطلاع رسانی دولت ثبت کرده‌اند، در این گزارش 30 نکته‌ای که بیشتر مورد سوال و ابهام مردم بوده است، مطرح می‌شود.
به هموطنان عزیزی که در مراحل اعلام و ثبت شماره حساب بانکی خود سوال یا ابهامی دارند توصیه می‌شود گزارش زیر را با دقت بخوانند.


دسته بندی : 30نکته درباره شماره حساب سرپرستان خانوار


ادامه مطلب...


 

21 روز پس از مصوبه جنجالی مجلس پیرامون انتشار انحصاری آثار شهید مطهری توسط انتشارات صدرا (تحت نظر علی مطهری)، سخنگوی شورای نگهبان از خلاف شرع و مغایر بودن مصوبه مذکور خبر داد.

 


دسته بندی : شورای نگهبان انحصار مادام العمر آثار شهید مطهری را


ادامه مطلب...

پخش اذان مرحوم مؤذن‌زاده در چین

یکشنبه ۳ امرداد ۱۳۸٩, ٦:٠٧ ‎ب.ظ

پخش نوای دلنشین اذان با صدای مؤذن‌زاده اردبیلی و اجرای موسیقی سنتی زنده در غرفه ایران در نمایشگاه اکسپو 2010 چین حال و هوای عرفانی به این نمایشگاه داد.


دسته بندی : پخش اذان مرحوم مؤذن‌زاده در چین


ادامه مطلب...

دلیل عدم پخش "به سوی ظهور"

یکشنبه ۳ امرداد ۱۳۸٩, ٦:٠۱ ‎ب.ظ

فارس: تهیه کننده برنامه تلویزیونی «به سوی ظهور» گفت: پخش این برنامه ربطی به سازندگان آن ندارد و توقف پخش آن از سوی شبکه بوده است.


دسته بندی : دلیل عدم پخش "به سوی ظهور"


ادامه مطلب...


از آنجاییکه وی اجرای برنامه های زنده تلویزیون را برعهده دارد و خطوط قرمز را به خوبی می شناسد و به شرع واحکام الهی واقف است خوب می داند که یک برنامه را چگونه اجرا نماید تا از شرع و قانون عدول نکند. در عین حال گرایش سیاسی خاصی به هیچ یک از گروه های سیاسی ندارند و این موضوع تکذیب می شود.


دسته بندی : واکنش مجری تلویزیون به جنجال آفرینی درباره دعوت حض


ادامه مطلب...

حکایتی شنیدنی از میرداماد

شنبه ٢ امرداد ۱۳۸٩, ٩:۳٧ ‎ب.ظ

شب هنگام محمد باقر -طلبه جوان-در اتاق خود مشغول مطالعه بود که به ناگاه دختری وارد اتاق او شد در را بست و با انگشت به طلبه بیچاره اشاره کرد که سکوت کند و هیچ نگوید.
دختر پرسید: شام چه داری ؟؟ طلبه آنچه را که حاضر کرده بود آورد و سپس دختر که شاهزاده بود و به خاطر اختلاف با زنان حرمسرا خارج شده بود در گوشه‌ای از اتاق خوابید.
صبح که دختر از خواب بیدار شد و از اتاق خارج شد ماموران،شاهزاده خانم را همراه طلبه جوان نزد شاه بردند شاه عصبانی پرسید چرا شب به ما اطلاع ندادی!
محمد باقر گفت : شاهزاده تهدید کرد که اگر به کسی خبر دهم مرا به دست جلاد خواهد داد...

شاه دستور داد که تحقیق شود که آیا این جوان خطائی کرده یا نه ؟ و بعد از تحقیق از محمد باقر پرسید چطور توانستی در برابر نفست مقاومت نمائی؟ محمد باقر 10 انگشت خود را نشان داد و شاه دید که تمام انگشتانش سوخته و ...
علت را پرسید. طلبه گفت : چون او به خواب رفت نفس اماره مرا وسوسه می نمود هر بار که نفسم وسوسه می کرد یکی از انگشتان را بر روی شعله سوزان شمع می‌گذاشتم تا طعم آتش جهنم را بچشم و بالاخره از سر شب تا صبح بدین وسیله با نفس مبارزه کردم و به فضل خدا ، شیطان نتوانست مرا از راه راست منحرف کند و ایمانم را بسوزاند.

شاه عباس از تقوا و پرهیز کاری او خوشش آمد و دستور داد همین شاهزاده را به عقد میر محمد باقر در آوردند و به او لقب میرداماد داد و امروزه تمام علم دوستان از وی به عظمت و نیکی یاد کرده و نام و یادش را گرامی می دارند. از مهمترین شاگردان وی می توان به ملا صدرا اشاره نمود .

نفس اماره یکی از عواملی است که انسان را به ارتکاب گناه وسوسه می کند . قران کریم می فرماید: نفس اماره به سوی بدیها امر می کند مگر در مواردی که پروردگار رحم کند (سوره یوسف آیه 53) انسانهایی که در چنین مواردی به خدا پناه میبرند خداوند متعال آنها را از گزند نفس اماره حفط می کند و به جایگاه ارزشمندی می رساند.


دسته بندی : حکایتی شنیدنی از میرداماد

توافقات ویژه " آقازاده‌ "های خارج نشین با اپوزیسیون

شنبه ٢ امرداد ۱۳۸٩, ۸:٢٤ ‎ب.ظ

جوان آنلاین،‌ پس از عزیمت تعدادی از آقازاده ها به خارج از کشور و اهتمام آن ها برای شکل دهی به یک کمپ اپوزیسونی ،اخبار دریافتی حکایت از آن دارد که رایزنی هایی با مدیریت یکی از آقازاده های معروف با گروه های مختلف اپوزیسیون صورت گرفته و قرارهایی در زمینه چگونگی همکاری با یکدیگر گذاشته شده است.

تجمیع توان ها و پتانسیل های گروهها ،تقسیم کار درتک و پاتک،بهره گیری از ظرفیت رسانه های موجود،خروج از شرایط انفعال،شبکه سازی استعداد های نیرویی در داخل و خارج کشور،تعیین سوژه برای پرداخت هماهنگ علیه نظام جمهوری اسلامی و...ازجمله این توافقات با گروههایی همچون جمهوری خواهان،سلطنت طب ها و...می باشد.


دسته بندی : توافقات ویژه " آقازاده‌ "های خارج نشین

سیاسی‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران

شنبه ٢ امرداد ۱۳۸٩, ۸:۱٩ ‎ب.ظ

تحقیقات سیاسی‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران با عنوان «اینجا غبار روشن است» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی و تهیه‌کنندگی محمد خزاعی به نیمه رسید.


دسته بندی : سیاسی‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران


ادامه مطلب...

انتقاد "سروری" از اقدام لاریجانی

شنبه ٢ امرداد ۱۳۸٩, ۸:۱٥ ‎ب.ظ

 نماینده تهران در مجلس با اشاره به ابلاغ قانون اختصاص 2 میلیارد دلار به مترو توسط رییس مجلس شورای اسلامی گفت: این اقدام پیام تفرقه و شکاف بین قوای مجریه و قانونگذاری را به جامعه منتقل کرد.   


دسته بندی : انتقاد "سروری" از اقدام لاریجانی


ادامه مطلب...


سردار صفوی:برخی به جای آنکه خودشان نوح شوند فرزندانشان مثل پسر نوح شدند

دستیار فرمانده معظم کل قوا گفت: برخی‌ها دلشان می‌خواست که مثل حضرت نوح نجات بخش شوند؛ نوح نشدند ولی پسرانشان مثل پسر نوح شد.

 


دسته بندی : سردار صفوی:برخی به جای آنکه خودشان نوح شوند فرزندا


ادامه مطلب...


 

حسینی گفت: آقای کروبی با آن موضع‌گیری‌هایی که داشت، باعث عصبانیت مردم متدین و نیروهای حزب‌الله شد و دیگر آن جایگاهی که قبلاً داشت، به دلیل همراهی با جریان فتنه ندارد.

به گزارش شبکه ایران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علت حضور مهدی کروبی در مراسم ختم پدرش را نوعی بهره‌برداری سیاسی دانست.

 سید محمد حسینی در گفت‌وگو با ماهنامه مدیریت ارتباطات، در پاسخ به این سؤال که حضور مهدی کروبی در مراسم درگذشت پدر خودتان را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: ممکن است به خاطر اخوی من آمده باشند اما به هر حال ایشان هم نسبت به بنده و هم نسبت به برادران من شناخت داشتند. حالا ایشان شاید می‌خواستند بهره‌برداری سیاسی هم داشته باشند و حضور خود را در مجامع عادی جلوه دهند که آن بحث دیگری است.

حسینی تاکید کرد: آقای کروبی با آن موضع‌گیری‌هایی که داشت، باعث عصبانیت مردم متدین و نیروهای حزب‌الله شد و دیگر آن جایگاهی که قبلاً داشت، به دلیل همراهی با جریان فتنه ندارد.


دسته بندی : وزیرارشاد:کروبی می‌خواست از ختم پدرم بهره‌برداری س


ادامه مطلب...

فرمانده سپاه: آمریکا جرات حمله به ایران را ندارد

شنبه ٢ امرداد ۱۳۸٩, ٧:٥۳ ‎ب.ظ

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: آمریکا جرات حمله به ایران را ندارد چون از همت مردم و توان دفاعی ایران باخبر است.   


دسته بندی : فرمانده سپاه: آمریکا جرات حمله به ایران را ندارد


ادامه مطلب...